25.11.2020 Ostatnia aktualizacja 11:08, 25.11.2020

W Skarżysku i Suchedniowie odbyły się kolejne protesty

Autor:
Z.B, Foto:Zbyszek Biber
Opublikowano: 28 Paź 2020
Oceń:
2 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W środę, 28 października w Skarżysku – Kamiennej i Suchedniowie, podobnie jak w całej Polsce, odbyły się protesty, które są pokłosiem wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zakazu aborcji.

Protesty kobiet odbywają się w całej Polsce. Jest to reakcja na orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zakazu aborcji w przypadku ciężkiego uszkodzenia płodu. W środowy wieczór w Skarżysku – Kamiennej i Suchedniowie odbyły się manifestacje kobiet, które były też wspierane przez mężczyzn.

W Skarżysku – Kamiennej blisko 500 uczestników spotkało się przy Miejskim Centrum Kultury, skąd ruszyli na spacer ulicami miasta wyrażając swoje niezadowolenie dotyczące partii rządzącej i jego prezesa. Wśród uczestników byli ludzie młodzi i starsi, sporo osób przygotowało transparenty – „Kot może zostać, reszta wy…..”, „Piekło Kobiet”, „Rewolucja jest kobietą”, „Wyrażam swoje głębokie niezadowolenie”. „Mamy dosyć”.

Protest przebiegał spokojnie, nad bezpieczeństwem uczestników czuwali skarżyscy policjanci, którzy z tego zadania wywiązali się bardzo dobrze. Zostało to zauważone przez protestujących, którzy chwalili ich za zachowanie podczas marszu.

To nie ostatni protest w Skarżysku, w kolejnych dniach planowane są kolejne m.in. w piątek, 30 października, tym razem samochodowy.

Skarżyski protest nie był jedynym w powiecie skarżyskim, o godz. 18.30 z ulicy Dawidowicza w Suchedniowie wyruszy mieszkańcy tego miasta, by zaprotestować przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego i rządom Prawa i Sprawiedliwości. W „spacerze” udział wzięło około 150 uczestników, którzy przeszli pod Urząd Miasta i Gminy Suchedniów czasowo wstrzymując ruch samochodów, jednak kierujący nie byli źli, dając klaksonami znaki poparcia. Tu też uczestnicy okrzykami wyrażali co myślą o rządzie i prezesie Prawa i Sprawiedliwości, mieli też transparenty "Myślę, czuję, decyduję", "Moje ciało, mój wybór", "Jarek - słucha brata", "To nie jest kraj dla młodych ludzi".  

To był już trzeci protest w Suchedniowie



Suchedniów 

Komentarze

-2TSK2020-11-03 21:30#51
Obudźcie się!!!! Nie wasz kaczor, nie wasz kościół, nie wasi księża pedofile! To ta Pani jest PRAWDZIWĄ POLKĄ!!!!!!!!!! https://www.youtube.com/watch?v=rxqs-FDOI5U Kobiety Jesteście WIelkie!!!!!
Cytuj
+7onztsk2020-10-30 19:50#50
Cytuję joaska2:
Cytuję piter98:
i proszę nie pisz, że nie ma WOLNOŚCI. Bo jest jej za dużo i żadnych granic.

Za dużo wolności ? jak byś w PRLU dostał pałą od zomo to być takich pierdół nie wypisywał
Tfu pisowscy "patrioci"...

Kobieto, co ty wiesz o laniu pałą przez ZOMO. Na początku lat 80-tych byłem studentem UW. Nas, jak to nazywali, wykształciuchów lało ZOMO, ORMO i SB. Lało kiedy tylko i ile tylko popadło. Nienawidzili Nas bo w większości to były gbury z ledwie ukończonymi zawodówkami, albo tylko po kursach partyjnych. Teraz domagają się przywrócenia wysokich emerytur...no bo i jak, lali ale z orzełkiem na czapce.
Cytuj
-2Bodeen2020-10-30 18:40#49
Orzeczenie tak zwanego Trybunału Konstytucyjnego wydane w wiadomej sprawie jest nieważne.
Nieważne jest z tego powodu bo była posłanka Pawłowicz Krystyna podpisała się pod wnioskiem w tej sprawie i była też w składzie orzekającym o niej.
Złamana została zasada - nie można być sędzią we własnej sprawie.
Co PiS z tym zrobi? Co z tym zrobi odkrycie towarzyskie prezesa wszystkich prezesów?
Wiadomość podaje za Polsatem.
Cytuj
+3Imię2020-10-30 14:26#48
Cytuję Bodeen:

To gwałt na wolności.
Ty piszesz, że wolności jest za dużo i to dlatego oficer ABW wjechał BMW w kobiety na demonstracji?
Bo on jest wolny i jemu wolno? Dlatego będzie odpowiadał za wykroczenie a nie za wypadek i nie udzielenie pomocy? To na tym polega wolność?


Kto dał tym babom prawo do ograniczania swobód obywatelskich drugiej osobie? To jest wolność? W imię własnej wolności ograniczę ją drugiej osobie, rzucając się na samochód? Zwolnij nagranie i zobacz jak baby się uwiesiły lusterek. Że to osoba pracująca w ABW wyszło dopiero później. W tamtej chwili nie wiedziały kim jest ten człowiek.
Chcecie protestować? Proszę bardzo. Ale idzie tam gdzie są odbiorcy waszych protestów. A zamiast tego robicie raban na ulicach utrudniając życie innym obywateli. Wg ciebie to jest wolność?
To ja w imię tej twojej wolności jutro nie pozwolę ci wyjść z domu. Będziesz szczęśliwy?????
Cytuj
-3TSK2020-10-30 13:38#47
Kobiety, dziewczyny i inni wspierający ten protest - bardzo Wam dziękuję i proszę pamiętajcie o tym przy kolejnych wyborach! Pamiętajcie o tym że przeciwko Wam, Kobietom księża zorganizowali bojówki (m.in. biznesmen z Wileńskiej), jeśli Was nie chcą w "swoich" kościołach, nie macie obowiązku tam przychodzić. Swojego boga znajdziecie wszędzie, to są to tylko mury zakładów strzyżenia owieczek i baranów. Księży oburza znak wysokiego napięcia, tęczowej flagi przy krzyżu, ale nie oburzają anteny nadajników GSM na kościołach? Nie oburza ich gwałt dzieci przez klechów!! Księża grabią Polski Naród z gruntów (w tym roku otrzymali ponad 200 ha, atrakcyjne działki na Mazurach gdzie biskup buduje hotele i spa, otrzymują pieniądze z naszych podatków ale nie odprowadzają ani grosza podatku ze swojej działalności biznesowej!!! Pogońcie ten układ pisowsko-kościelny który rozgrabia i rozwala Polskę!! Rozwalili stadninę koni, szkolnictwo (ciemnotą łatwiej się steruje), zniszczyli media publiczne (Program 3 PR przetrwał komunę i i poprzednie rządy, pisiorom udało się go zaorać! Zrobili z publicznych mediów propagandową szczujnię i przerobili na kolejny kanał tv trwam (2 transmisje mszy św. dziennie w tvpis). Teraz chcą być naszym sumieniem, układać nam życie wg kaprysów starego kurdupla z kotem, który krzyczy do nas że jesteśmy przestępcami!!! Miliardy złotych z których grabi nas kościół tworząc z Polski swoją kolonię, które mogłyby iść na opiekę medyczną, szkolnictwo i infrastrukturę! Pis i kościół który krytykuje fundację WOŚP ale nigdy nie przedstawił rozliczenia caritas!! Obudźcie się ludzie, nie pozwólcie żeby inni decydowali za Was o Waszym życiu i nadawali sobie prawo do zaglądania Wam do majtek! Dziękuję.
Cytuj
+4Gizmoo2020-10-30 11:34#46
Weźcie pod uwagę jedną rzecz tych strajków, kto na tym zamieszaniu traci - my zwykli ludzie którzy nie możemy NORMALNIE się poruszać samochodami bo robią sobie spacerniaki po ulicach. Myślicie że robicie politykom jakiegoś psikusa czy na złość ? Oni w korkach nie stoją, ale za to stoję ja i setki innych ludzi którzy chcą po całym dniu pracy wrócić do domu do swoich obowiązków.

Idźcie lepiej bezpośrednio pod domy polityków, tam skandujcie swoje wulgarne hasła zasięgnięte z waszego guru życia czyli facebooka, stójcie całą noc, niech polityk widzi że nad nim "czuwacie" przywitajcie go jak wchodzi do domu czy z niego wychodzi, niech wie że jak wróci to na niego czekacie.
To w tedy może coś to da jak uderzycie w sedno a nie tak jak teraz

Jestem tak jak Wy przeciw temu co robi TK i tej ustawie ale trzeba pomyśleć komu właśnie robicie na złość, szkoda tylko że wykorzystujecie swoje dzieci do noszenia wulgaryzmów i pokazywania swojego zachowania...
Cytuj
+2piter982020-10-30 10:58#45
Cytuję joaska2:
[quote name="piter98"] i proszę nie pisz, że nie ma WOLNOŚCI. Bo jest jej za dużo i żadnych granic.

Za dużo wolności ? jak byś w PRLU dostał pałą od zomo to być takich pierdół nie wypisywał
Tfu pisowscy "patrioci"...[/quot
Dla Twojej informacji to nie jestem ani za PIS-em, ani za PO, czy Lewicą itd.
Dla mnie polityka to bagno.
Nie zgadzam się też z decyzją Trybunału ale nie ZGADZAM SIĘ na takie protesty w czasie PANDEMII.
Cytuj
+3joaska22020-10-30 09:54#44
Cytuję piter98:
i proszę nie pisz, że nie ma WOLNOŚCI. Bo jest jej za dużo i żadnych granic.

Za dużo wolności ? jak byś w PRLU dostał pałą od zomo to być takich pierdół nie wypisywał
Tfu pisowscy "patrioci"...
Cytuj
+5SuchedniowianinSK2020-10-30 08:47#43
Cytuję Mieszkaniec_SK:
Chciałem zauważyć, że wniosek do TK złożyli mężowie i żony z kilku grup, stowarzyszeń, fundacji. Poparli to też Konferencja i PLS-Kukiz.

Konstytucjia jest z 97r. I sam Kwaśniewski ją podpisywał.
A w 2016r: Rzepliński w ,,GW’’: Jak tego nie nazwać, aborcja jest zabójstwem


Wniosek do Trybunału Konstytucyjnego poparło 100 osób - w większości posłów PiS. Konstytucje podpisał Pan Prezydent Kwaśniewski, ale zapomniałeś napisać (zapewne przez przeoczenie :D :D :D ) po przeprowadzonym ogólnokrajowym referendum konstytucyjnym w którym suweren zdecydowanie opowiedział się za jej wprowadzeniem.
Panem profesorem Rzeplinskim to ty sobie ... nie wycieraj. Śmiem twierdzić, że wyciągnąłeś to z kontekstu i nawet nie znasz 1% jego dorobku naukowego. Zresztą tak samo jak i profesora Zolla.
Cytuj
-1Bodeen2020-10-30 08:28#42
Cytuję piter98:
Cytuję Bodeen:
Cytuję piter98:
CZY CI LUDZIE UCZESTNICZĄCY W PROTESTACH SĄ MYŚLĄCY I DOPOWIADZIALNI. Nie życzę nikomu aby zachorowali na Covid 19.
Ale jeżeli już do tego dojdzie i trafią do szpitala gdzie trzeba będzie podłączyć respirator aby człowiek przeżył, to mam nadzieję, że kiedy lekarz będzie decydował komu odłączyć respirator ze względu na zbyt dużą ilość zakażonych - wybierze właściwie.
Niech uczestnicy tych protestów noszą na sobie koszulki z tymi hasłami: wypier....ć idt. - co będzie równoznaczne z tym, że im respirator nie potrzebny - BO SAMI NA WŁĄSNE ŻYCZENIE SIĘ ZARAZILI.

Tak ci ludzie są myślący i odpowiedzialni. Powinieneś się z nimi solidaryzować. Walczą o wolność wyboru dla ciebie i twoich bliskich.

Życzę im zdrowia. ale odpowiedzialni to nie są. i proszę nie pisz, że nie ma WOLNOŚCI. Bo jest jej za dużo i żadnych granic.

Dyskutujesz o WOLNOŚCI stawiając siebie w pozycji właściciela niewolników. Narzucasz innym swoją wolę batem - siłą partii i Trybunału Konstytucyjnego. Bo to twoja wolność? Jeżeli chcesz poszerzyć swoją wolność kosztem wolności innych współobywateli, to kim jesteś?
Kto ci daje takie prawo?
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Budżety 2021: Powiat skarżyski

Opublikowano: 25.11.2020 11:57