03.12.2020 Ostatnia aktualizacja 07:00, 03.12.2020

Ulicami miasta przeszła Procesja Zawierzenia, z powodu pandemii nie było tłumów

Autor:
Z.B, Foto:Zbyszek Biber
Opublikowano: 12 Lis 2020
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W Skarżysku-Kamiennej trwają obchody Święta Matki Bożej Miłosierdzia, patronki miasta. W czwartek, 12 listopada - już po raz dwudziesty piąty- ulicami miasta przeszła Procesja Zawierzenia z Obrazem Matki Bożej. W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa procesja miała skromny charakter. 

12 listopada 1995 roku Ojciec Święty Jan Paweł II związał nasze miasto i jego mieszkańców z Matką Bożą Miłosierdzia, ogłaszając Ją Patronką Skarżyska-Kamiennej. W duchu wdzięczności za to wydarzenie, co roku 12 listopada organizowana jest Procesja Zawierzenia z Obrazem Matki Bożej.

Jak każdego roku tego dnia ulicami miasta  przeszła Procesja Zawierzenia z wizerunkiem Matki Bożej. Ze względu na pandemię obraz nieśli przedstawiciele parafii naszego miasta, modląc się wspólnie z księżmi w intencji mieszkańców naszej Małej Ojczyzny.

Procesja szła ulicami: Niepodległości, Piłsudskiego, Norwida i Promenadą Ostrobramską. O godz. 18.00 w Ostrej Bramie sprawowana była  Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Henryka Tomasika i ponowienie zawierzenia mieszkańców miasta swojej Patronce.

W poniedziałek, 16 listopada, o godzinie 18.00  odbędzie się Msza św. centralna pod przewodnictwem Ordynariusza ks. bp. Henryka Tomasika. 

Obchody Święta Matki Bożej Miłosierdzia potrwają do 22 listopada (szczegóły obchodów na plakacie).






Komentarze

+7TSK2020-11-16 18:27#15
to jest czarna mafia: handlują towarem którego nie można zważyć, poczuć, dotknąć za cięzkie pieniądze i nie odprowadzają z tego podatku! Rżną polski naród ile wlezie: dostają działki, nieruchomości, transfery olbrzymich pieniędzy z naszych podatków, od spółek skarbu państwa, nie mają żadnej litości przy kasowaniu za chrzciny, wesela i pogrzeby... mamy 21 w. a dajemy się dymać tej mafii która za ciężkie przestępstwa nie ponosi żadnej kary, Sam dziwisz za ogromne pieniądze chronik pedofilów! W Irlandii w imię boga urządzili mordownie dzieci i handel nimi!! Precz z tą mafią z Polski!!!
Cytuj
+3Polonista2020-11-14 20:14#14
Cytuję Pytanie:

Panie prezydencie a jak to się ma do demonstracji w których pan niedawno uczestniczył i uczestniczyło i w nich wiele wiele wiele młodzieży bez zachowania odstepow itp. Wiadomo ze pan jest przeciw klerowi ale warto tez pomyśleć i działać tak aby samemu być w porządku a nie tylko druga strone krytykować

Ja odpowiem ***** ***
Dziękuję :lol:
Cytuj
+9Ksiądz Robak2020-11-14 17:06#13
Niesamowite...Wybory w czerwcu pandemii nagle nie ma, protesty kobiet pandemii nie ma, procesje pandemii nie ma. Można robić zgromadzenia bez mandatów i interwencji policji, ale jak człek biega albo rowerem jedzie bez maski i poci się pod nią jak świnia to mundurowi się znajdą. Patrząc na średnią wieku impreza powinna odbyć się w godzinach 10-12. Nie żebym był zesrany na punkcie noszenia maseczek, covida. Mam swoje zdanie na ten temat i jest to moja sprawa. Skoro jednak wszyscy to wszyscy...babcia też. Jak widać jednak są równi i równiejsi.
Cytuj
-8bezogródek2020-11-14 12:56#12
Bez przesadyzmu strajki "pseudo-kobiet" prezydentowi i jego wyznawcą nie przeszkadzały,a tutaj proszę ujadanie lewactwa się zaczęło.Troska tych środowisk dla mnie nie jest szczerą intencją.
Cytuj
+5efez2020-11-14 12:51#11
Co się martwisz nie chcesz nie chodzisz pozwól innym cieszyć się z tego święta.Od karania jest policja.Ostatnio wielu pseudo-policjantów się znalazło wśród kolegów z SLD/PO/PSL.DZIWNE PRAWDA.Jak oni się martwią o najstarszych,szpital który zadłużyli na potęgę itd...
Cytuj
+7JacekJH52020-11-14 10:40#10
i pomyśleć że mamy 21 wiek.... Szkoda słów
Cytuj
+10Stachu_Jones2020-11-14 09:33#9
A wiecie o tym, że Dziwisz handluje relikwiami po papieżu? Sprzedaje wszystko, łącznie z art medycznymi i krwią w probówkach. Chętnych nie brakuje.
Cytuj
+15On2020-11-13 21:08#8
Szanowna redakcjo Proszę o zrobienie osobnego artykułu na temat przymusu noszenia maseczek a także udostępnienie odpowiednim organom zdjęcia nr 8 jako dowodu w sprawie ponieważ wszyscy jesteśmy równi.?? Czekam z niecierpliwością na opublikowanie komentarza jak i wiadomość dla wszystkich w tej sprawie.
Cytuj
+19Stach Karczeski2020-11-13 18:08#7
A dziś niejaki Karczewski z pis powiedział, że ten kto wyprowadza starszych ludzi na ulice jest co najmniej głupi i nieodpowiedzialny. Czy miał na myśli Skarbownika z kumplami ? Ostro się pis bierze za ten kler :-)
Cytuj
+21@2020-11-13 10:24#6
W miejscu publicznym panowie prowadzący bez masek? Już mandacik winien być nakładany.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Parkometr przy Lidlu na Moniuszki już działa…

Opublikowano: 02.12.2020 21:09