03.12.2020 Ostatnia aktualizacja 07:00, 03.12.2020

Ulica Leśna już gotowa

Autor:
Z.B, Foto:Zbyszek Biber
Opublikowano: 16 Lis 2020
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Prace przy budowie ulicy Leśnej w Skarżysku-Kamiennej zostały zakończone. Wartość tej inwestycji to niemal 2,2 mln PLN (z czego 60% pokryło dofinansowanie pozyskane przez gminę z Funduszu Dróg Samorządowych). Ulica ma być oddana do użytku po odbiorach technicznych, być może nastąpi to  jeszcze w tym miesiącu. 
 
W ramach inwestycji pn. "Budowa ul. Leśnej w Skarżysku-Kamiennej" wykonane zostały m.in.:  jezdnia o nawierzchni z kostki kamiennej granitowej, chodniki o nawierzchni z płyt kamiennych granitowych, zjazdy indywidualne, miejsca postojowe, kanalizacja deszczowa, oświetlenie uliczne, skrzyżowania z ul. Bankową oraz z al. Niepodległości i al. Tysiąclecia.

- Prace przy ulicy Leśnej zostały zakończone zgodnie z terminem. Odbiór drogi jest planowany na najbliższy czas - informuje Izabela Szwagierek, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Skarżysku - Kamiennej. 
 
Warto także przypomnieć, że budowa ulicy Leśnej wpisuje się w koncepcję zagospodarowania terenu w narożu ulic: Tysiąclecia, Bankowej i Niepodległości, na którym ma powstać nowoczesny obiekt handlowo-usługowy, który w przyszłości ma zastąpić obecne Targowisko "Manhattan". 



Komentarze

+4jacekk2020-11-20 16:11#20
Wyjazd do ulicy Tysiaclecia z nakazem skretu w prawo oczywiscie zgadza sie, ale wyjazd do ulicy Bankowej z nakazem skretu w lewo to czysty debilizm.....
Cytuj
+1HAQ2020-11-18 15:48#19
Cytuję Tylko kostka brukowa:
Kostka brukowa jest właśnie trwalsza od Asfaltu - co Austriacy pod zaborami udowodnili. U nas na ulicy Robotniczej, zobaczcie droga budowana w zaborach a do tej pory kamienie sie trzymaja. I nie ma dziur.
Na Rejowie tez sie sprawdza po dzikiej stronie.
I napewno wytrzyma wiele pokoleń. A Asfalt wytrzymuje nowy max 10 lat i dziury
Szkoda pieniedzy na Asfalt ktory nie wytrzyma 10 lat. A po 10 latach i tak trzeba zmieniac


Piszesz o zupełnie różnych rodzajach bruku. Ul. Robotnicza jest wybrukowana kamieniem tzw kocimi łbami. Ul. Robotnicza nie powstała pod zaborami tylko w latach 20-tych XX w. Ulice w Skarżyku zaczęto utwardzać brukiem właśnie w latach 20-tych. Na niektórych były to właśnie kocie łby - np. Chłodna, a Kolejowa czy Piłsudskiego miały nawierzchnię z kostki bazaltowej - jej "górna" powierzchnia byla gładka w przeciwieństwie do kostki granitowej z Leśnej. Droga na dzika plażę to kostka betonowa - zupełnie inny świat....
Jak myślisz dlaczego nie buduje się autostrad z polbruku ?
Cytuj
-3Tylko kostka brukowa2020-11-18 13:53#18
Kostka brukowa jest właśnie trwalsza od Asfaltu - co Austriacy pod zaborami udowodnili. U nas na ulicy Robotniczej, zobaczcie droga budowana w zaborach a do tej pory kamienie sie trzymaja. I nie ma dziur.
Na Rejowie tez sie sprawdza po dzikiej stronie.
I napewno wytrzyma wiele pokoleń. A Asfalt wytrzymuje nowy max 10 lat i dziury
Szkoda pieniedzy na Asfalt ktory nie wytrzyma 10 lat. A po 10 latach i tak trzeba zmieniac
Cytuj
+4Journalists2020-11-17 20:46#17
Cytuję Broda:
Cytuję Kocie łby:
Kocie łby w 21 wieku. Jak po tym iść. Seniorzy zęby wybiją. Nie stać nas na asfalt !!! Cofamy się w rozwoju.

W tej namolnej propagandzie to chyba już całkowicie odjechałeś.
Jeździsz do Kielc do "roboty za .... złoty" to jak będziesz miał przerwę w Wydziale Propagandy idź dotleń móżdżek na Sienkiewicza i popatrz pod swoje nogi. Otwórz je szeroko i zobaczysz jak okiem sięgnął kocie łby . Tylko wyczyść swoje buty (chyba, że będziesz na bosaka ) :lol: !
W XXI wieku a kocie łby, niby na "sienkiewce"!!!!!!!!! Jak ty się nie wstydzisz pisząc takie brednie!!!!!


Nawet i w tym artykole prezydent Skarzyska pisze sam sobie komentarze....
Cytuj
+2syf2020-11-17 16:29#16
ulica lesna numer zachlapany.... ale wieje wiocha bezguscie
Cytuj
+5Mr.K2020-11-17 16:16#15
Drodzy mieszkancy sami wbraliscie mnie na nowa kadencje wiec jeszcze mam kilka lat pierdz enia w stolek
Cytuj
+1Broda2020-11-17 14:00#14
Cytuję Kocie łby:
Kocie łby w 21 wieku. Jak po tym iść. Seniorzy zęby wybiją. Nie stać nas na asfalt !!! Cofamy się w rozwoju.

W tej namolnej propagandzie to chyba już całkowicie odjechałeś.
Jeździsz do Kielc do "roboty za .... złoty" to jak będziesz miał przerwę w Wydziale Propagandy idź dotleń móżdżek na Sienkiewicza i popatrz pod swoje nogi. Otwórz je szeroko i zobaczysz jak okiem sięgnął kocie łby . Tylko wyczyść swoje buty (chyba, że będziesz na bosaka ) :lol: !
W XXI wieku a kocie łby, niby na "sienkiewce"!!!!!!!!! Jak ty się nie wstydzisz pisząc takie brednie!!!!!
Cytuj
+5SK2020-11-17 12:53#13
Aż się prosi o drzewa na tej pustyni!
Cytuj
+14HAQ2020-11-17 12:34#12
Cytuję Kocie łby:
Kocie łby w 21 wieku. Jak po tym iść. Seniorzy zęby wybiją. Nie stać nas na asfalt !!! Cofamy się w rozwoju.

"kocie łby" to inny rodzaj nawierzchni brukowanej


Inna sprawa, że asfalt byłby tańszy, a w przypadku tej ulicy, która nie musi być reprezentacyjna także praktyczniejszy ponieważ o ile kostka granitowa sama w sobie jest trwała to jest materiałem bardzo wymagającym trwałośc całej nawierzchni zależy od dokładnego ułożenia.
Cytuj
+14Jeden z miliona2020-11-17 11:31#11
Dobrze że to ostatnia kadencja Konrada K. Który tylko sie lansuje zdalnie.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Parkometr przy Lidlu na Moniuszki już działa…

Opublikowano: 02.12.2020 21:09