22.01.2021 Ostatnia aktualizacja 12:00, 22.01.2021

5 błędów, których nie unikniesz przy Home Office…i sposoby na to, jak sobie z nimi radzić

Autor:
Artykuł sponsorowany
Opublikowano: 02 Gru 2020
Oceń:
3 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności

Chociaż temat pracy zdalnej jest z nami od marca i wielu z nas zdążyło do tej pory wyeliminować większość związanych z tym trybem pracy przeszkód, to jednak wciąż niektóre z nich nastręczają nam nie lada kłopotów. Może już wpadliśmy w rutynę, a może są to problemy tak mocno zakorzenione w umiejętnym oddzieleniu pracy od życia, że wymagają od nas stałego monitorowania. Oto nasza lista 5 powracających problemów przy Home Office. 
1 – BRAK WŁASNEJ PRZESTRZENI

To podstawowy, największy, ale i najczęstszy problem. Bez własnej przestrzeni roboczej ani rusz. Jeśli mamy do dyspozycji duży dom, garaż, mieszkanie kolegi, który wyemigrował za granicę, lub jesteśmy singlami i mamy spokojnych sąsiadów, to z własną przestrzenią raczej nie będziemy mieć problemów. Jednak w każdym innym przypadku? Oooo zgrozo. Czajnik dał gwizd, w radiu leci reklama, ktoś właśnie śpiewa pod prysznicem w łazience, dzieci biegną z odkurzaczem i pluszakami przez pokój, a sąsiad właśnie postanowił wykorzystać pandemię na mały remoncik sypialni przy użyciu udaru.

Własna przestrzeń to kluczowy element spokojnego i skutecznego HomeOffice. Jak o nią zadbać? Wybierz najbardziej skrajny pokój w mieszkaniu, tzw. nieprzechodni, możliwie odległy od kuchni, łazienki, toalety i drzwi wejściowych do mieszkania. Wiem, że to dla większości z nas oznacza pracę w przedpokoju , ale spokojnie, w tym szaleństwie jest metoda. Jeśli Wasze opcje są maksymalnie okrojone, wybierzcie pomieszczenie, które chociaż posiada drzwi.

WAŻNE:
 usuńcie z niego wszystkie przedmioty niezwiązane z pracą. Czy to komoda z bielizną czy kosz z zabawkami dzieciaków, w Twoim „nowym biurze” nie będzie miejsca na przedmioty innych domowników. W ten sposób nikt nie wparuje do Ciebie, gdy Ty właśnie rozmawiasz z Klientem, i nie krzyknie „Kochanie, widziałeś moje majtki?!”

2 – BRAK UMOWY Z RODZINĄ

Dokładnie tak szanowni Państwo. Z rodziną, chociaż może na początku nie do każdego to dociera, trzeba niestety (a właściwie czemu tym się martwić) zawrzeć specyficzną umowę. Wasi domownicy muszą wiedzieć, że w godzinach 08-16 pracujecie. I chociaż jesteście w domu, to nie jesteście dla nich dostępni. Dokładnie tak, Krzysiu musi sam sobie zrobić kanapkę, a Małgosia musi sama wyjść z pieskiem, bo Tata i Mama pracują. Oczywiście nie wpadajmy w skrajności  Przy właściwym zarządzaniu pracą, będziecie robić kilka kilkuminutowych przerw w ciągu dnia. To w sam raz na pomoc bliskim w codziennych małych sprawach i świetny sposób na oderwanie głowy od pracy.

WAŻNE:
 Zawierając „umowę” z domownikami, zadbaj o to, co zapewnia Ci komfort. Jeśli to dla Ciebie ważne, poproś, aby mieszkające z Tobą osoby: pukały przed wejściem do Twojego pokoju/biura, jeśli mają do Ciebie sprawę, zaczekały aż będziesz miał przerwę, nie słuchały głośno muzyki, itp.

 
3 – BRAK WŁAŚCIWYCH NARZĘDZI

Jeśli znacie telewizyjny program „Usterka”, to wiecie doskonale czym kończy się brak niezbędnych narzędzi. Home Office również nie wybacza takich błędów. Jeśli korzystałeś w swoim biurze ze spinaczy, tablicy korkowej i pinezek, komputera, drukarki, itd., to upewnij się, że dokładnie te same narzędzia znajdą się w Twoim domowym arsenale. Praca w domu i tak sama w sobie wymaga ogromnego skupienia. Po co jeszcze zaprzątać sobie głowę wiecznym szukaniem po kartonach czy szukaniem alternatywnych rozwiązań w stylu MacGyvera.

WAŻNE: Podczas pracy zdalnej, niezależnie od branży, Twoim najważniejszym narzędziem jest internet. Komunikacja z zespołem, komunikacja z Klientami, tworzenie treści reklamowych, sprzedaż, nawet zamówienie pizzy w ramach kulinarnej przerwy w pracy – do wszystkich tych zadań wykorzystujesz internet. Dlatego tak istotne jest, aby łącze w Twoim domu było szybkie i stabilne. Jak to zrobić? Tylko z technologią światłowodową. Skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta i sprawdź naszą ofertę, klikając w grafikę poniżej.


 
4 – BEZNADZIEJNA ORGANIZACJA CZASU

Z tym do dziś sam mam poważny problem. Nastawiam budzik na 06:00, po czym wstaję kilka minut po 07:00. Obiecuję sobie, że wykonam całą pracę na dany dzień i dopiero później zajmę się domem, a potem wczesnym popołudniem śmigam na zakupy, argumentując zmianę planów tym, że „przecież po 16:00 w sklepach będą tłumy. Lepiej skoczyć teraz, gdy nikogo nie ma”. Znacie to?

No pewnie, że tak. To jednak nie jest oznaka dobrego ogarniania  To raczej przejaw kreatywnego lenistwa zawodowego. Niestety, brak organizacji zbliżonej do tej, która wspierała nasze wysiłki w tradycyjnej pracy, podczas Home Office będzie owocował zaległościami i ciągłymi konfliktami z domownikami. „Wybacz synku. Nie pójdziemy na sanki, bo Tata chociaż obiecał, to nie zdążył ze wszystkim do 16:00. Wstał za późno i w ogóle…ale chociaż zakupy zrobił”

WAŻNE:
 Skorzystaj z narzędzi wspierających zarządzanie czasem i zadaniami. Kalendarz Google, Slack, Sugester, Tommato Timer. W internecie znajdziesz wiele bezpłatnych rozwiązań. Wypróbuj kilka i zaadoptuj do swojej pracy te, z którymi pracuje Ci się najwygodniej.

5 – BRAK PRZERW I RUCHU

To zmora nie tylko osób pracujących w trybie Home Office, ale wszystkich pracujących za biurkiem. Mimo to, brak przerw w ruchu w warunkach domowych potrafi przyjąć wręcz katastrofalną postać. Zaczyna się skromnie, od zarwania wieczoru, który przeznaczasz na nadrobienie zaległości w pracy. Potem przychodzi poranek, również w pośpiechu…i chociaż nie wiesz, jak to się stało, jest już 18:00, a Ty siedzisz w szlafroku, na krawędzi łóżka, z laptopem na kolanach, a Twój personalny krokomierz wyświetla tylko 80 kroków…trzy wycieczki do toalety i dwie do kuchni po kawę i wczorajsza pizzę z lodówki.

Stąd już tylko mały krok do momentu, w którym uzmysławiasz sobie, że od 4 dni nie wychodziłeś z domu, zyskałeś kilka centymetrów obwodu w pasie i nie masz pojęcia jak nazywają się Twoje dzieci

WAŻNE:
 Rusz się! Zaplanuj regularne przerwy i stosuj się do nich. Ćwicz przynajmniej 40 minut dziennie (joga, kardio, fitness, pompeczki i inne klasyczne formy) i wychodź na świeże powietrze. Na pewno, gdzieś blisko Twojego miejsca zamieszkania znajdziesz las, park, skwer, kawałek zieleni.
 
Wszystkim pracującym w domach życzymy dużo wytrwałości, energii i zdrowia. A jeśli w Home Office przeszkadza Wam wolny internet, to wiecie gdzie nas znaleźć
 

 x
__________________Artykuł sponsorowany
 
 
 

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Po Piłsudskiego mknął pod prąd

Opublikowano: 22.01.2021 13:00

Komentarzy: 0

Uczcili pamięć wybuchu Powstania Styczniowego…

Opublikowano: 22.01.2021 12:01

Komentarzy: 0

101 lat Pani Lucyny Zatorskiej

Opublikowano: 21.01.2021 20:33

Komentarzy: 0

Prezydent pogratulował osiągnięć siatkarzowi …

Opublikowano: 21.01.2021 12:42

Komentarzy: 0

Pożałują głupoty !

Opublikowano: 20.01.2021 16:37

Komentarzy: 3

Nie mieli paliwa, spuścili z koparki

Opublikowano: 20.01.2021 10:32

Komentarzy: 0

Promil w organizmie, ucieczka i złamana noga…

Opublikowano: 19.01.2021 14:46

Komentarzy: 0

Driftował przed marketem. Odpocznie od kierow…

Opublikowano: 19.01.2021 10:44

Komentarzy: 9

Rabował w drogeriach

Opublikowano: 18.01.2021 12:36

Komentarzy: 0

Al. Tysiąclecia do przebudowy za środki z FIL…

Opublikowano: 17.01.2021 08:37

Komentarzy: 13

Ostatnio komentowane

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne