02.03.2021 Ostatnia aktualizacja 08:29, 02.03.2021

"Decyzje rządu odbieram jako lekceważenie mieszkańców Skarżyska-Kamiennej". Komentarze po publikacji listy dofiansowań w ramach FIL

Autor:
MB
Opublikowano: 09 Gru 2020
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Wczoraj informowaliśmy o rozstrzygnięciach w zakresie podziału środków w ramach II etapu realizacji Funduszu Inwestycji Lokalnych - programu, którzy miał wesprzeć realizację inwestycji przez samorządy. Do samorządów na terenie województwa świętokrzyskiego trafi 167 mln PLN, z czego tylko 5 mln PLN trafiło do JST z powiatu skarżyskiego. Większość JST z powiatu nie dostało z programu ani grosza (w tym .in. Skarżysko-Kamienna i powiat skarżyski). O komentarz do zaistniałej sytuacji (ale też o listy złożonych wniosków do programu) poprosiliśmy przedstawicieli samorządów, które w naszym powiecie nie otrzymały środków. Jako pierwszy głos w tej sprawie zabrał prezydent Skarżyska-Kamiennej. - (...) decyzje rządu odbieram jako lekceważenie mieszkańców Skarżyska-Kamiennej i nieposzanowanie zgłaszanych przez nich potrzeb, a biorąc pod uwagę brak informacji o kluczu przyznawania pieniędzy na inwestycje rodzą się zarzuty, iż są to decyzje uznaniowe i polityczne, a takie w samorządzie nie powinny mieć miejsca - stwierdza Konrad Krönig.

Jak się okazuje, miasto do II etapu Funduszu Inwestycji Lokalnych zgłosiło 8 zadań na łączną kwotę ponad 32 mln PLN:
  • „Przebudowa infrastruktury sportowej na terenie KS GRANAT SKARŻYSKO-KAMIENNA (15 mln PLN)
  • „Budowa ulicy Głównej w Skarżyska-Kamiennej” (4,1 mln PLN)
  • „Budowa boiska przy Szkole Podstawowej nr 1 w Skarżysku-Kamiennej” (2,4 mln PLN)
  • „Przebudowa ulicy Pułaskiego na odcinku od ul. Armii Krajowej do ul. Moniuszki”(2,25 mln PLN)
  • „Budowa przedłużenia ulicy Moniuszki w Skarżysku-Kamiennej” (2,12 mln PLN)
  • „Przebudowa ulicy Kochanowskiego w Skarżysku-Kamiennej (2,1 mln PLN)
  • „Budowa ulicy Małowicza w Skarżysku-Kamiennej” (1,78 mln PLN)
  • „Przebudowa ulic Świerkowej i Dębowej w Skarżysku-Kamiennej” (2,35 mln PLN)
Jak już wspomnięliśmy - z programu miasto nie otrzymało nawet złotówki. - Takie decyzje rządu odbieram jako lekceważenie mieszkańców Skarżyska-Kamiennej i nieposzanowanie zgłaszanych przez nich potrzeb, a biorąc pod uwagę brak informacji o kluczu przyznawania pieniędzy na inwestycje rodzą się zarzuty, iż są to decyzje uznaniowe i polityczne, a takie w samorządzie nie powinny mieć miejsca - stwierdził prezydent Konrad Krönig. - Wątpliwości budzi fakt, że nie znamy precyzyjnych kryteriów podziału środków finansowych z Funduszu, ewentualnie przyznanej punktacji, argumentów za odrzuceniem naszych wniosków, ani uzasadnienia dysproporcji w przyznawaniu dotacji dla poszczególnych samorządów - dodał.

Kolejne listy złożonych wniosków i komentarze - wkrótce.


Komentarze

0Zero2020-12-21 10:01#52
Panie Bodo, może czytał Pan ten artykuł:
https://kielce.wyborcza.pl/kielce/7,47262,26616654,pis-chce-zaglodzic-niezalezne-samorzady-a-przy-okazji-obnaza.html#s=BoxLoKiImg2
Jeżeli nie, to mam prośbę by Pan to zrobił i może podzielił się z nami swoją opinią.
Cytuj
0Ircia662020-12-19 08:45#51
Cytuję kingula:
Cytuję Zero:
Cytuję kingula:
Cytuję Zero:
Panie Bodo Pan jako człowiek obyty w samorządzie i polityce, co doradziłby zrobić władzom Skarżyska w zakresie przedsięwzięć co do spłaty zadłużenia po Wojcieszku?
Skąd mają władze miasta brać pieniądze na tzw wkład własny na inwestycje, przy takim dużym zadłużeniu? Niech Pan napisze kilka słów na ten temat.
Czyli nie macie żadnego pomysłu, jako PiS Panie Bodo na spłacenie zadłużenia miasta po Wojcieszku?

No przecież po to wybraliśmy Menadżera, żeby problem rozwiązał. Człowiek wykształcony, z dyplomami, znający języki. Wydawał się idealnym kandydatem dla mieszkańców Skarżyska. Zwłaszcza, że obiecywał inwestycje w Skarżysku i 1000 nowych miejsc pracy. Niestety wybór okazał się samobójem.

Przecież widzisz, że Kronig nie spłaca zadłużenia. Dlatego pytam, czy były i może przyszły kandydat na prezydenta miasta ma jakiś pomysł, czy nie? Może ludzie popierający Bodo mają jakieś rozwiązanie tej sytuacji.
Bo, że sytuacja finansowa która została po Wojcieszku i jego kolegach jest prawie tragiczna.
Nie zgadzasz się z tym?

To że miasto miało długi wiedzieli wszyscy, Kondzio też. Skoro startował na prezydenta to wiedział, że z długami też musi się zmierzyć. Problem, że nic z tym nie zrobił. Stanowisko zapewniło mu lata dobrej egzystencji, a przy okazji kolegów wspomógł. Pozostaje tylko modlić się, żeby po jego prezydenturze nie okazało się, że zadłużenie miasta dramatyczne wzrosło.


Jak na razie z jego ogromnych obietnic same malutkie efekty a najczęściej porażki. Rozczarowujaco nic. A juz w porownaniu do materka to totalna tragedia. I smieszne dzieciece wymówki. Zachwalani specjaliści na stanowiskach to slabiaki z picowanymi kompetencjami i oszukiwanym doświadczeniem. Dziadostwo. Gorzej jak za komuny.
Cytuj
+5kingula2020-12-13 20:23#50
Cytuję Zero:
Cytuję kingula:
Cytuję Zero:
Panie Bodo Pan jako człowiek obyty w samorządzie i polityce, co doradziłby zrobić władzom Skarżyska w zakresie przedsięwzięć co do spłaty zadłużenia po Wojcieszku?
Skąd mają władze miasta brać pieniądze na tzw wkład własny na inwestycje, przy takim dużym zadłużeniu? Niech Pan napisze kilka słów na ten temat.
Czyli nie macie żadnego pomysłu, jako PiS Panie Bodo na spłacenie zadłużenia miasta po Wojcieszku?

No przecież po to wybraliśmy Menadżera, żeby problem rozwiązał. Człowiek wykształcony, z dyplomami, znający języki. Wydawał się idealnym kandydatem dla mieszkańców Skarżyska. Zwłaszcza, że obiecywał inwestycje w Skarżysku i 1000 nowych miejsc pracy. Niestety wybór okazał się samobójem.

Przecież widzisz, że Kronig nie spłaca zadłużenia. Dlatego pytam, czy były i może przyszły kandydat na prezydenta miasta ma jakiś pomysł, czy nie? Może ludzie popierający Bodo mają jakieś rozwiązanie tej sytuacji.
Bo, że sytuacja finansowa która została po Wojcieszku i jego kolegach jest prawie tragiczna.
Nie zgadzasz się z tym?

To że miasto miało długi wiedzieli wszyscy, Kondzio też. Skoro startował na prezydenta to wiedział, że z długami też musi się zmierzyć. Problem, że nic z tym nie zrobił. Stanowisko zapewniło mu lata dobrej egzystencji, a przy okazji kolegów wspomógł. Pozostaje tylko modlić się, żeby po jego prezydenturze nie okazało się, że zadłużenie miasta dramatyczne wzrosło.
Cytuj
0Zero2020-12-13 15:11#49
Cytuję Born in Skarland:
Cytuję : Panią/Pana Zero "To nieprawda to co napisałeś.Już ukazały się artykuły w prasie i na portalach ogólnopolskich, że środki w większości były rozdzielane po linii partyjnej. Taka sytuacja ma miejsce w całej Polsce.Dofinansowania nie otrzymały Kielce, Sandomierz, Ostrowiec , Włoszczowa i inne miasta województwa gdzie nie za bardzo głosowano na PiS. Kto tego nie widzi, ten jest ślepcem.Tu nie chodzi o dobre napisanie wniosku a układy partyjne i koalicję w samorządach z PiSem. Nie ściemniajcie tylko powiedzcie prawdę. Prawda was wyzwoli."
Skoro padło słowo "prawda " no to niestety z przykrością muszę stwierdzić, że w tym przypadku każdy ma chyba swoją . O ile wiem to Starachowice, które dostały najwięcej z tego funduszu "nie są pisowskie" więc to chyba do końca tak nie jest że tyko dla "naszych" a reszta nic . Nie mogę również nic powiedzieć /napisać o jakości pracy urzędów miast które zostały wymienione, no może poza Włoszczową gdzie moi znajomi jej mieszkańcy twierdzą, że jest delikatnie mówiąc "nie najlepiej". Portale i gazety o których Pan/Pani pisze mógłbym potraktować jako medialne narzekania grupy, w której na nieszczęście naszego miasta znalazł się nasz Pan Prezydent. Nie mając wglądu w dokumentację złożonych wniosków w protokoły z ich oceny i przyznaną punktację nie można formułować tak daleko idących wniosków. Jest to jednak moja prywatna opinia z którą Pani/Pan nie musi się zgadzać. Pozdrawiam i zdrówka życzę

Przecież taka sytuacja z rozpatrywaniem wniosków ma miejsce w całej Polsce.
W Ostrowcu, w Kielcach, w Sandomierzu też niedouczenia urzędnicy.
Materek w poprzedniej kadencji jako kandydat na prezydenta był popierany przez PiS. Teraz w drugiej kadencji jest przez PiS wspierany. Czy, coś się z powyższego nie zgadza?
Cytuj
-2Born in Skarland2020-12-13 13:12#48
Cytuję : Panią/Pana Zero "To nieprawda to co napisałeś.Już ukazały się artykuły w prasie i na portalach ogólnopolskich, że środki w większości były rozdzielane po linii partyjnej. Taka sytuacja ma miejsce w całej Polsce.Dofinansowania nie otrzymały Kielce, Sandomierz, Ostrowiec , Włoszczowa i inne miasta województwa gdzie nie za bardzo głosowano na PiS. Kto tego nie widzi, ten jest ślepcem.Tu nie chodzi o dobre napisanie wniosku a układy partyjne i koalicję w samorządach z PiSem. Nie ściemniajcie tylko powiedzcie prawdę. Prawda was wyzwoli."
Skoro padło słowo "prawda " no to niestety z przykrością muszę stwierdzić, że w tym przypadku każdy ma chyba swoją . O ile wiem to Starachowice, które dostały najwięcej z tego funduszu "nie są pisowskie" więc to chyba do końca tak nie jest że tyko dla "naszych" a reszta nic . Nie mogę również nic powiedzieć /napisać o jakości pracy urzędów miast które zostały wymienione, no może poza Włoszczową gdzie moi znajomi jej mieszkańcy twierdzą, że jest delikatnie mówiąc "nie najlepiej". Portale i gazety o których Pan/Pani pisze mógłbym potraktować jako medialne narzekania grupy, w której na nieszczęście naszego miasta znalazł się nasz Pan Prezydent. Nie mając wglądu w dokumentację złożonych wniosków w protokoły z ich oceny i przyznaną punktację nie można formułować tak daleko idących wniosków. Jest to jednak moja prywatna opinia z którą Pani/Pan nie musi się zgadzać. Pozdrawiam i zdrówka życzę
Cytuj
0Zero2020-12-13 11:33#47
Cytuję kingula:
Cytuję Zero:
Panie Bodo Pan jako człowiek obyty w samorządzie i polityce, co doradziłby zrobić władzom Skarżyska w zakresie przedsięwzięć co do spłaty zadłużenia po Wojcieszku?
Skąd mają władze miasta brać pieniądze na tzw wkład własny na inwestycje, przy takim dużym zadłużeniu? Niech Pan napisze kilka słów na ten temat.
Czyli nie macie żadnego pomysłu, jako PiS Panie Bodo na spłacenie zadłużenia miasta po Wojcieszku?

No przecież po to wybraliśmy Menadżera, żeby problem rozwiązał. Człowiek wykształcony, z dyplomami, znający języki. Wydawał się idealnym kandydatem dla mieszkańców Skarżyska. Zwłaszcza, że obiecywał inwestycje w Skarżysku i 1000 nowych miejsc pracy. Niestety wybór okazał się samobójem.

Przecież widzisz, że Kronig nie spłaca zadłużenia. Dlatego pytam, czy były i może przyszły kandydat na prezydenta miasta ma jakiś pomysł, czy nie? Może ludzie popierający Bodo mają jakieś rozwiązanie tej sytuacji.
Bo, że sytuacja finansowa która została po Wojcieszku i jego kolegach jest prawie tragiczna.
Nie zgadzasz się z tym?
Cytuj
-1Mieszkaniec2020-12-13 11:09#46
cd. Część II

Niewykształcona została klasa średnia, która charakteryzuje się bardziej powściągliwymi, odpowiedzialnymi poglądami a co za tym idzie, takimi zachowaniami - wynikającymi z lepszego wykształcenia, swobody poglądów, obcowania z kulturą, podróżami, zdolnościa do krytycznego myslenia, nieulegania manipulacji, lepszą obserwacja otaczającego swiata w skali większej niz skupiona na przezyciu czy przetrwaniu klasa chłopska.
Nie jest to bezpośrednia wina zniewolonej, upokarzanej przez wieki niższej warstwy społecznej. To stosunkowo nieliczna klasa wyższa, ponosiła i ponosi wine za myślenie tylko i wyłącznie w kategoriach swoich interesów, utwalania władzy, stosunków społecznych wygodnych do życia w dobrobycie i kontrolowania struktur państwa wygodnie w ten sposób ułożonych.
Ten mechanizm odcisnął piętno na społeczeństwie i działa do dzisiaj. Dlatego, w dużym skrócie, demokracja w Polsce jest śmiesznie karykaturalna i odległa od zachodniego kręgu kulturowego.
Cytuj
0Mieszkaniec2020-12-13 11:08#45
@Zero - nakreślenie kontekstu. Tekst podzielony.
Część I.
Źródłem problemów Polski jest jej historia społeczna, rodowód społeczeństwa oraz ciągłe pozostawianie - przez wieki - poza oddziaływaniem, badź w ograniczonym stopniu, zachodnioeuropejskiej kultury i tamtejszych wpływów gospodarczych, które ukszatłtowały tamte społeczeństwa, a do których aspirujemy albo chcemy aspirować. W wielu aspektach pozostaja wzorcem ładu społecznego, dobrobytu gospodarczego, stabilizacji i sprawnego działania demokracji. Wszystkie te aspekty są połączone, związanie ze sobą.

Dlaczego ten mechanizm nie działa tutaj w Polsce albo jest kulawy, karykaturalny?

Podział społeczny na klasę uprzewilejowaną - potomków szlachty - bardzo niewielką, czerpiącą korzyści materialne, kulturowe z podporządkowania warstwy chłopskiej, która niewykształcona, zniewolona wykorzystywana na wszelkie sposoby, zyjąca w biedzie i skupiona na przezyciu, które wymagało ogromnych wysiłków i upokorzenia - wykształciła w sobie swoista nieufność czy wręcz kamuflowaną wrogość.
Część II
Teraz nastepuje odreagowanie.
Znikła wyższa warstwa społeczna uprzywilejowana z urodzenia, a jej miejsce na skutek zmian społecznych w latach powojennych i w okresie tzw. neoliberalizmu - czytaj wolnej amerykanki gopspodarczej - zajmuja nieprzygotowana, aspirująca do przywilejów, materialnego odbicia wszelkich niepowodzeń, wieków niesprawiedliowści, klasa niższa. Nie chcę użyć słowa na c..., oddającego sedno w jezyku polskim - po prostu w duzym stopniu zwyczajnie prostacka, barbarzyńska, plebejusze.
Te fakty znajdują odbicie w dzisiejszym zachowaniu i poglądach zdecydowanej wiekszości społeczeństwa - one dalej utrwalane przez wieki oddziaływują.
cd.
Cytuj
+8kingula2020-12-13 09:17#44
Cytuję Zero:
Panie Bodo Pan jako człowiek obyty w samorządzie i polityce, co doradziłby zrobić władzom Skarżyska w zakresie przedsięwzięć co do spłaty zadłużenia po Wojcieszku?
Skąd mają władze miasta brać pieniądze na tzw wkład własny na inwestycje, przy takim dużym zadłużeniu? Niech Pan napisze kilka słów na ten temat.
Czyli nie macie żadnego pomysłu, jako PiS Panie Bodo na spłacenie zadłużenia miasta po Wojcieszku?

No przecież po to wybraliśmy Menadżera, żeby problem rozwiązał. Człowiek wykształcony, z dyplomami, znający języki. Wydawał się idealnym kandydatem dla mieszkańców Skarżyska. Zwłaszcza, że obiecywał inwestycje w Skarżysku i 1000 nowych miejsc pracy. Niestety wybór okazał się samobójem.
Cytuj
+3mieszkaniec2020-12-12 20:22#43
Chwalił się kiedyś na fb dyplomem "za walkę z kaczyzmem" to teraz ma...
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Jak dbamy o czystość i porządek w mieście. Pr…

Opublikowano: 02.03.2021 09:20

Komentarzy: 0

Pożar budynku mieszkalnego w Kamionkach

Opublikowano: 01.03.2021 15:34

Komentarzy: 0

“Perły z Lamusa” na Dzień Kobiet i Mężczyzn

Opublikowano: 01.03.2021 11:42

Komentarzy: 1

Sukces Skarżyskiego Klubu Sportów Walki Kyoku…

Opublikowano: 28.02.2021 13:44

Komentarzy: 0

KSZO Ostrowiec zwycięzcą V Ogólnopolskiego Tu…

Opublikowano: 27.02.2021 21:56

Komentarzy: 0

Juniorzy Korony Kielce lepsi od Granatu w mec…

Opublikowano: 27.02.2021 19:00

Komentarzy: 0

W Skarżysku odbył się turniej eliminacyjny ch…

Opublikowano: 26.02.2021 18:52

Komentarzy: 0

XIII edycja rozgrywek HALPN zakończona bez ro…

Opublikowano: 26.02.2021 14:47

Komentarzy: 0

Skarżyska komenda PSP ma najnowocześniejszy w…

Opublikowano: 26.02.2021 14:27

Komentarzy: 2

Rada Powiatu Skarżyskiego zabezpieczyła środk…

Opublikowano: 26.02.2021 14:00

Komentarzy: 1

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne