24.01.2021 Ostatnia aktualizacja 18:14, 23.01.2021

W tym roku Orszak Trzech Króli w innej formule

Autor:
Z.B, Fot. arch.skarzysko24.pl
Opublikowano: 03 Sty 2021
Oceń:
2.3333333333333 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Z okazji Uroczystości Objawienia Pańskiego, które przypada 6 stycznia, w skarżyskich parafiach w ostatnich latach były organizowane Orszaki Trzech Króli. Co roku brało w nich udział tłumy wiernych, zwłaszcza rodzin z dziećmi. W tym roku, z powodu pandemii korona wirusa i obostrzeń z nią związanych Orszak odbędzie się w innej formule niż dotychczas.

Organizatorzy Orszaku Rycerze Kolumba zapraszają do udziału w jednej z dwóch form uczestnictwa.

Pierwszą formą są rodzinne indywidualne przemarsze ze skarżyskich parafii do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej. Godzinę i trasę przemarszu organizatorzy pozostawiają w inwencji uczestników. Wierni po mszach świętych otrzymają od Rycerzy korony, w których mogą przejść do skarżyskiego Sanktuarium. Nie będzie wspólnego przemarszu. Uczestnicy otrzymają pamiątkowe zdjęcie pod Ostrą Bramą.

Drugą formą będzie rodzinne śpiewanie kolęd w ogólnopolskim Orszaku Trzech Króli. Śpiewanie odbędzie się w Bazylice Ostrobramskiej. Występ będzie transmitowany na żywo na stronie Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej.

Organizatorzy zachęcają do rodzinnego poruszania się po mieście w koronach podczas spacerów, odwiedzając szopki w swoich parafiach


Tak było podczas VII Orszaku Trzech Króli w styczniu 2020 roku

         
 

Komentarze

0Czary mary2021-01-14 22:14#10
O jeszcze radny Mareczek rządził u Franciszkanów...na szczęście się ukróciło!!! Teraz rządzi w wodociągach skarżyskich i MKSie? Umieją się niektórzy ustawić.
Cytuj
+2Mędrcy ze Wschodu2021-01-06 09:55#9
Idziemy ! Niech nas widzą wszyscy. Policja nie będzie dawać mandatów ! Pokażmy ilu nas jest prawdziwych Polaków i Katolików ! I napiszmy na drzwiach wszystkich C+M+B.
Wirus jest w odwrocie, mówił tak sam premier. Nie ma się czego bać. Przecież Morawiecki nie kłamie ?
Cytuj
0Światowit2021-01-04 06:50#8
nikt nie czyta tylko od razu emocjonalnie opisuje. ekspansja hebrajska na Słowiańszczyznę boli. ,,przyjdzie głupi i kupi,,. nie zrozumieliście katole. szkoda oczu wypatrywać na takie bzdurne teksty, ale warto od razu was zaatakować. wasza głupota chciała by wpędzić nas w średniowiecze. niestety nie damy się ,a wy wkrótce skończycie bieg po naszej Ziemi. Słowiańskiej Ziemi ,która ma Synów , którzy pamiętają. PERUN
Cytuj
-7KrulLul2021-01-03 21:23#7
Cytuję do KrulLul i rab:
Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Zdjęcia były robione podczas VII Orszaku Trzech Króli w styczniu 2020 roku....


Fakt, czytanie ze zrozumieniem się kłania, tylko nie postów a ARTYKUŁU ! Zanim napiszesz, pomyśl i daj to komuś mądrzejszemu od siebie do sprawdzenia, kierofffco bomboffca.
Cytuj
0rab2021-01-03 20:51#6
Cytuję jak:
Cytuję rab:
A gdzie te wełniane istoty mają maseczki??? Twarze myślą nieskalane

Twoja twarz również musi być "myślą nieskalana" skoro nie zauważyłeś, że to zdjęcia sprzed roku.

Prawdopodobnie gdzieś tam występujesz i nie rozumiesz - rok temu, czy 5 lat temu, czy za rok, z maseczkami, czy bez - ciemnogród
Cytuj
+99982021-01-03 19:52#5
Czytamy uwaznie co jest napisane: "Tak było podczas VII Orszaku Trzech Króli w styczniu 2020 roku"
Cytuj
+13do KrulLul i rab2021-01-03 19:51#4
Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Zdjęcia były robione podczas VII Orszaku Trzech Króli w styczniu 2020 roku....
Cytuj
+20jak2021-01-03 19:15#3
Cytuję rab:
A gdzie te wełniane istoty mają maseczki??? Twarze myślą nieskalane

Twoja twarz również musi być "myślą nieskalana" skoro nie zauważyłeś, że to zdjęcia sprzed roku.
Cytuj
-7rab2021-01-03 14:34#2
A gdzie te wełniane istoty mają maseczki??? Twarze myślą nieskalane
Cytuj
-8KrulLul2021-01-03 13:57#1
To są jakieś żarty ?? Tych, którzy nakłaniają do tego maszerowania i wspólnego zdjęcia w czasie pandemii powinni ścigać z urzędu ! Aaaaa.... przepraszam, to zapewne lepszy sort z pis. PARANOJA !
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Uroczystości 158. rocznicy wybuchu powstania …

Opublikowano: 23.01.2021 19:02

Komentarzy: 0

Skromne uroczystości 158. rocznicy wybuchu Po…

Opublikowano: 23.01.2021 11:44

Komentarzy: 2

Kibice skarżyskiego Fan Clubu Widzewa Łódź uc…

Opublikowano: 22.01.2021 22:23

Komentarzy: 3

Wicepremier Piotr Gliński gościł w mauzoleum …

Opublikowano: 22.01.2021 17:43

Komentarzy: 7

Po Piłsudskiego mknął pod prąd

Opublikowano: 22.01.2021 13:00

Komentarzy: 5

Uczcili pamięć wybuchu Powstania Styczniowego…

Opublikowano: 22.01.2021 12:01

Komentarzy: 1

101 lat Pani Lucyny Zatorskiej

Opublikowano: 21.01.2021 20:33

Komentarzy: 0

Prezydent pogratulował osiągnięć siatkarzowi …

Opublikowano: 21.01.2021 12:42

Komentarzy: 0

Pożałują głupoty !

Opublikowano: 20.01.2021 16:37