04.08.2021 Ostatnia aktualizacja 16:54, 03.08.2021

 

Gdzie w Skarżysku będą się znajdowały punkty szczepień?

Autor:
Urząd Miasta Skarżysko-Kamienna
Opublikowano: 07 Sty 2021
Oceń:
3.3333333333333 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Zgodnie z wykazem opublikowanym na stronie gov.pl, w Skarżysku-Kamiennej szczepienia przeciwko COVID-19 prowadzone będą w dwóch punktach. 

Szczepienia prowadzić będą poniższe jednostki:

1. SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ „PRZYCHODNIE MIEJSKIE” W SKARŻYSKU-KAMIENNEJ – Przychodnia Rejonowa Nr 2, ul. Legionów 104, Skarżysko-Kamienna
2. KAROL PYRCHLA NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ – Zakład Opieki Dermatologicznej, ul. Górnicza 3a, Skarżysko-Kamienna

Mapę ze szczegółowym wykazem placówek, które będą wykonywały szczepienia na terenie kraju, znaleźć można TUTAJ.

Proces rejestracji powszechnych szczepień Polaków przeciwko COVID-19 rozpocznie się prawdopodobnie w połowie stycznia 2021 r.

Poszczególne etapy to:

1. Rejestracja – online: przez infolinię, u lekarza POZ lub poprzez Internetowe Konto Pacjenta.
2. Zgłoszenie do punktu szczepień – kwalifikacja przez lekarza.
3. Wykonanie szczepienia oraz obserwacja pacjenta po szczepieniu.
4. Powtórzenie procesu po upływie 21 dni – bez konieczności ponownej rejestracji.
 
Szczegółowe informacje na temat prowadzonych szczepień znaleźć można TUTAJ.
 

 
 
 

Komentarze

0Anton2021-01-27 09:46#25
Podobno padł rekord w ilości szczepień na COVID w Polsce.
Może ktoś wie ile osób zaszczepiono w Skarżysku albo w okolicznych miastach lub w Kielcach a może w całym województwie?
Cytuj
0Anton2021-01-26 12:54#24
Cytuję handzia55:
Ciekawa jestem ile osób zapisało sie na szczepienia w Skarżysku. Komu się udało zapisać, a komu nie.Redaktorzy do dzieła! Temat gorący, a tu cisza kompletna. :-?

Handzia55 to są tajne i super tajne informacje godzące stan bezpieczeństwa państwa i najwyższą z najwyższych racji stanu obecnego rządu. Nie oczekuj zbyt wiele. Sama wcześniej widziałaś jakie zamieszanie połączone z poplątaniem dotyczyło ilości przeprowadzonych testów, ilości stwierdzonych osób zakażonych itd. Nie mówiąc już o zakupach maseczek od instruktora narciarskiego i od góralki sprzedającej oscypki. O zakupie respiratorów nie wspomnę. Przypomnę, że wczoraj w całym województwie małopolskim do godz. 10.30 zaszczepiono 1 osobę. Tak na całe województwo JEDNĄ osobę.
Te informacje są ważniejsze niż afera z rozlatującym się karabinkiem GROT.
Cytuj
+3handzia552021-01-23 11:17#23
Ciekawa jestem ile osób zapisało sie na szczepienia w Skarżysku. Komu się udało zapisać, a komu nie.Redaktorzy do dzieła! Temat gorący, a tu cisza kompletna. :-?
Cytuj
0Anton2021-01-22 18:24#22
Dziś zadzwonił do mnie kolega z sanatorium z dawnego województwa koszalińskiego. Tak sobie rozmawia my na temat Covida i on mi mówi jaki jest problem ze szczepieniem jego ponad osiemdziesięcioletniej mamy.
Mianowicie powiedział, że w miejscowości w której mieszka jego matka jest wyznaczony punkt szczepień, ale będzie ją musiał zawieźć do miasta oddalonego o 80 km!!!
Znam człowieka tylko z sanatorium, wyglądał na poważnego człowieka.
Znacie podobny przypadek, bo mimo wszystko tak nie do końca mu wierzę.
Cytuj
+3Wyjaśnijcie to2021-01-17 09:57#21
Cytuję JennaJameson:
Podobno ministerstwo stawia wygórowane warunki takim punktom sczepień, m.in. odpowiednia ilość pielęgniarek.
Tylko że jak to możliwe ze MEDICUS X czy ALFA i pozostałe przychodnie nie mają pielęgniarek, a taki prywatny gabinet dermatologiczny, mieszczący się w małym domku ma...?
Nie znamy szczegółów takich wymagań, ale wygląda to kompromitująco dla naszych biznesmenów lekarzy.

W samych Starachowicach na dzień dobry mają 5 profesjonalnych, dużych przychodni, które się zgłosiły. Masz rację .To biznes , te dwie wymienione + dwie na 1-go Maja + na Zielnej z umowami NFZ mają gdzieś tych co się tam zapisali. Teraz trochę po ,bandzie : Zapisujta się bo mamy najlepszych specjalistów , krótkie terminy , najlepszy sprzęt i wszystko cacy. Może się zgłosili do szczepień ale przegrali standardem USŁUG z wyspecjalizowanym dermatologiem z Górniczej ?! Dlaczego Przychodnie Miejskie zgłosiły jedną trzeba pytać jakiegoś Szefa. Dlaczego Kolejówka się nie zgłosiła to tylko Pan Bóg wie i Rycerz Kolumba tam zatrudniony.Cytuję JennaJameson:
Podobno ministerstwo stawia wygórowane warunki takim punktom sczepień, m.in. odpowiednia ilość pielęgniarek.
Tylko że jak to możliwe ze MEDICUS X czy ALFA i pozostałe przychodnie nie mają pielęgniarek, a taki prywatny gabinet dermatologiczny, mieszczący się w małym domku ma...?
Nie znamy szczegółów takich wymagań, ale wygląda to kompromitująco dla naszych biznesmenów lekarzy.

W samych Starachowicach na dzień dobry mają 5 profesjonalnych, dużych przychodni, które się zgłosiły.
U nas jak zwykle zaścianek i prowincja....


U nas jak zwykle zaścianek i prowincja....
Cytuj
+2mieszkaniec2021-01-17 09:21#20
Cytuję Hartman:
A kto to do jasnej Anielki jest KAROL PYRCHLA ??? O ile nie boję się szczepionki to zaczynam się bać szczepiących.

Ja też nie znam, ale myślę, że to właściciel przychodni, który odpowiedzialnie podszedł do problemu szczepień, a nie jak właściciele przychodni:
MEDICUS
ALFA
NA ZIELNEJ
PANACEUM
EUROCENTRUM
OLK.
GDYBY WSZYSTKIE PRZYCHODNIE ZGŁOSIŁY PUNKTY SZCZEPIEŃ TO SKARŻYSKO NIE DOSTAWAŁOBY ( jak pisze anton) 60 a 240 szczepionek na tydzień, pomijając już choćby MORALNY WYMIAR POSTAWY LEKARZY POZ
Cytuj
+5JennaJameson2021-01-14 22:20#19
Podobno ministerstwo stawia wygórowane warunki takim punktom sczepień, m.in. odpowiednia ilość pielęgniarek.
Tylko że jak to możliwe ze MEDICUS X czy ALFA i pozostałe przychodnie nie mają pielęgniarek, a taki prywatny gabinet dermatologiczny, mieszczący się w małym domku ma...?
Nie znamy szczegółów takich wymagań, ale wygląda to kompromitująco dla naszych biznesmenów lekarzy.

W samych Starachowicach na dzień dobry mają 5 profesjonalnych, dużych przychodni, które się zgłosiły.
U nas jak zwykle zaścianek i prowincja....
Cytuj
-3Anton2021-01-14 10:56#18
Cytuję handzia55:
Dzisiaj minister Dworczyk poinformował , że każdy punkt szczepień dostanie 30 szt szczepionki na tydzień!!! Dwa punkty szczepień w Skarżysku przez tydzień zaszczepią 60 osób, przez miesiąc ok.240. Zakładając, że zgłosi się 2000 osób, to szczepienie potrwa do konca roku. :sad: A co z resztą?

Źle cały proces szczepień się zaczął, ale mam nadzieję, że rządzący co nieco się ogarną. Popełniono już tyle błędów, że chyba już wystarczy.
Cytuj
+7mieszkaniec2021-01-14 10:54#17
oor, myślę, że jezteś jdnym z decydentów przychodni, które " olały " swoich pacjentów. Lepiej zamilcz niż głoś, że przychodnia na Górniczej ma lepsze waru ki fo s-czepień niż MEDICUS. Poprostu lekarzom POZ w d...ch się poprzewracało!
Cytuj
-4handzia552021-01-13 23:07#16
Dzisiaj minister Dworczyk poinformował , że każdy punkt szczepień dostanie 30 szt szczepionki na tydzień!!! Dwa punkty szczepień w Skarżysku przez tydzień zaszczepią 60 osób, przez miesiąc ok.240. Zakładając, że zgłosi się 2000 osób, to szczepienie potrwa do konca roku. :sad: A co z resztą?
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Wakacyjna Trasa Dwójki trwa – nagrania do pro…

Opublikowano: 03.08.2021 18:54