02.03.2021 Ostatnia aktualizacja 14:34, 01.03.2021

Są wyniki badania krwi radnego, sprawcy wypadku z 22 grudnia ub. r.

Autor:
Red.
Opublikowano: 26 Sty 2021
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
0,47 promila alkoholu we krwi - to wyniki badania krwi sprawcy zdarzenia (radnego Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej), który 22 grudnia ub. r. na ul. Konarskiego potrącił przechodzącą przez pasy 83-letnią kobietę. Prokuratura wystąpi jeszcze o opinię biegłego.

Przypomnijmy - do zdarzenia doszło 22 grudnia ok. godz. 19:00 na jednym z przejść dla pieszych na ul. Konarskiego. Ze ustaleń policji wynika, że samochód osobowy marki Toyota, prowadzony przez 47-letniego mężczyznę, potrącił korzystająca z przejścia dla pieszych 83-letnią kobietę. Potrącona kobieta została przewieziona do szpitala, a po badaniach zwolniono ją do domu.

Policjanci przybyli na miejsce zdarzenia poddano sprawcę badaniu na obecność alkoholu we krwi. W pierwszym badaniu urządzenia wykazały 0,52 promila alkoholu we krwi, a w drugim badaniu 0,48 promila. 47-latkowi dodatkowo pobrano krew do przebadania na zawartość alkoholu,  zatrzymano mu również prawo jazdy. 

Wkróce potem okazało się, że kierwocą Toyoty potencjalnym sprawcą zdarzenia miał być Artur Mazurkiewicz - radny Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej z Klubu Prawo i Sprawiedliwość, pracownik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach.

Radny 23 grudnia wydał oświadczenie , w którym napisał m.in.:

"Faktycznie doszło z mojej winy do potrącenia starszej kobiety na pasach, za co jestem gotowy wziąć pełną odpowiedzialność. Ponownie, tym razem publicznie, chciałem przeprosić poszkodowaną. Jeszcze tego samego dnia odwiedziłem ją w szpitalu i dopytywałem o jej stan zdrowia. Z tego co wiem, po adaniach została ona zwolniona ze szpitala. Mam nadzieję, że poniesione przez nią obrażenia szybko się zagoją.

Tego dnia odwoziłem swoją córkę na skarżyskie lodowisko. Nigdy nie prowadzę samochodu, gdy jestem pod wpływem alkoholu. W moim środowisku, również jako radny, jestem znany z odpowiedzialności i rozsądku. Dlatego szczególnie dotknęło mnie podanie takich nierzetelnych informacji.

Funkcjonariusze Policji na miejscu zdarzenia podczas badania trzeźwości wykorzystali kilka różnych alkomatów. Każdy z nich podczas badania nie podawał wyniku, lecz wykazywały błędy. Łącznie „dmuchałem" w alkomat kilkanaście razy. W związku z tym, że wśród kilkunastu prób pojawił się wynik pozytywny, zażądałem badania krwi, które odbyło się w Szpitalu Powiatowym w Skarżysku.

Jego wyniki będą znane za około miesiąc. W związku z powyższym, przyjęcie za prawdziwe informacji, że tego dnia prowadziłem pojazd, mając około 0,5 promila alkoholu we krwi, są krzywdzące.  Jednocześnie jeszcze raz podkreślam, że nie spożywałem alkoholu w tym dniu. "

Tymczasem prokuratura otrzymała już wyniki badania krwi na obecność alkoholu , o którym w oświadczeniu napisał radny. - Wynosi 0,47 promila - powiedział w rozmowie z Gazetą Wyborczą Kielce Tomasz Rurarz - szef Prokuratury Rejonowej w Skarżysku-Kamiennej.

Ponieważ jest to wynik praktycznie na granicy, która oddziela w klasyfikacji prawnej "stan po spożyciu alkoholu" (wykroczenie) i "nietrzeźwość" (przestępstwo) - a co za tym idzie zagrożenia potencjalnymi sankcjami, prokuratura zleci wydanie opinii przez biegłego dot. możliwej zawartości alkoholu w organizmie radnego w momencie zdarzenia (badanie z krwi wykonano dwie godziny po zdarzeniu). 

Jednocześnie prokurator odniósł się także do sprawy rzekomo niesprawnych alkomatów: - Nie stwierdzono, aby alkomaty używane przez policjantów były niesprawne. Choć podczas dmuchania wyskakiwał na nich błąd „error”, to także szef skarżyskiej prokuratury uważa, że problemem było zbyt mało wdmuchiwanego powietrza. Zwraca uwagę, że mogło to wynikać np. z przyczyn chorobowych, albo i ze świadomego działania zatrzymanego. (...) Używano sprawnych urządzeń, mamy w aktach świadectwa ich legalizacji. Nie ma powodu przypuszczać, że po stronie policji coś źle zadziałało. 


Komentarze

+7Ksiądz Robak2021-01-28 11:16#18
Absolutnie nie jestem zwolennikiem ani jednego ani drugiego ugrupowania czy też zwolennikiem panów Konrada lub Artura... wręcz przeciwnie. Nie chcę też nikogo bronić. Pisanie jednak o pijaku z PIS i udostępnianie tego publicznie przez prezydenta miasta to po prostu żenada i słoma w butach. Zero poziomu, klasy i godności. Po za tym pisanie o piciu gorzały i piętnowanie tego publicznie przez KK mija się z celem. To tak jakby były prezydent Aleksander robił w przedszkolu wykłady o szkodliwości alkoholu i zarzekał się że nigdy kropelki nawet nie wypił. Co jak co obaj panowie za kołnierz nie wylewają i wcale z tym się nie kryją a mieszkańcy widzą takie rzeczy.
Cytuj
+2tsk2021-01-27 20:41#17
kiedy wreszcie skończy się ten okropny kaczynizm??? Fizycy zgłębiają tajemnice czarnych dziur w kosmosie, tajemnicą odległych galaktyk, fizyki kwantowej.. a my za publiczne pieniądze urządzamy drogi krzyżowe w lasach państwowych, zamiast na leczenie, pomoc medyczną!!! Oddajemy setki milionów temu biznesmenowi w sukience z Torunia a przedsiębiorcom ze świętokrzyskiego oddano tylko 40 mln na 14 tys wniosków!!!!!!! Emilewicz w ostatnim dniu urzędowania rozdała "tylko" 6 mln nagród!!! Miliardy na publiczną szczujnię tvpis!!! Do momentu przejęcia tv publicznej przez pis tvp generowała mniejsze lub większe zyski, teraz ta szczujnia wyciąga łapy po pieniadze które powinny trafić na opiekę medyczną i pomoc potrzebującym!! Kiedy wreszcie będzie normalnie???? Obudźcie się!!!
Cytuj
+16tomo2021-01-27 14:46#16
Pan Kronig swoim wpisem kolejny raz udowodnił, że nie dorósł do roli Prezydenta naszego miasta. Prezydent Starachowic Pan Materek, nigdy by sobie na coś podobnego nie pozwolił, bo ma klasę !
Ale czego się spodziewać po miernocie ?
Nie ma co,
"Przyganiał kocioł garnkowi". W kwestii picia , to on mógłby być ekspertem , czego sam byłem świadkiem i to w niejednym skarżyskim lokalu.
Cytuj
+8Stan 41262021-01-27 13:30#15
Panie Marszałku Bętkowski czekam na pana ruch. Otaczając się ludźmi pokroju radnego Mazurkiewicza utożsamia się Pan do nich, a to na Pana stanowisku nie przystoi.
Cytuj
+17wow2021-01-27 10:52#14
Cytuję Nicki:
Natomiast poziom komentarza całej sytuacji przez Kroniga to nic innego jak rynsztok, patologii itd...Miernota do potęgi,

Już został zaorany przez mieszkankę.
Cytuj
+11Promilek2021-01-27 09:58#13
Cytuję piech:
Jeszcze się tak nie cieszcie bo biegły może stwierdzić, że u PISowskiego radnego poziom alkoholu rósł a nie malał :D

Bardziej chodzi o to, że Mazurkiewicz stwierdził - nigdy nie prowadzę samochodu, gdy jestem pod wpływem alkoholu. Dla z tej wypowiedzi JASNO wynika twierdzenie,
Ja Mazurkiewicz nigdy nie jestem pod wpływem alkoholu jak kieruję samochodem.
Może zapomniał, że pił alkohol albo myślał, że pije oranżadę a faktycznie wypił wódeczkę.
Ale to by nie poczuł?
Cytuj
+21Nicki2021-01-27 08:58#12
Czyn radnego oczywiście karygodny nie podlega to żadnej dyskusji. Zachowanie bez honoru ... prowadzenie auta po użyciu alkoholu, potrącenie pieszej narażenie na niebezpieczeństwo dziecka no i te krętactwa w oświadczeniu, słuchanie w alkomat Tak żebynic nie wyszło, brak słów.
Natomiast poziom komentarza całej sytuacji przez Kroniga to nic innego jak rynsztok, patologii itd...Miernota do potęgi,
Cytuj
+6piech2021-01-27 08:52#11
Jeszcze się tak nie cieszcie bo biegły może stwierdzić, że u PISowskiego radnego poziom alkoholu rósł a nie malał :D
Cytuj
+20Nicki2021-01-27 08:49#10
Arturze co z Tobą. Tak bez żadnego oświadczenia?
Cytuj
+11Fokus2021-01-27 06:37#9
Cytuję Kłamca z PIS:
Czy teraz można już wprost nazywać radnego Mazurkiewicza PIS z Pogorzałego zwykłym kłamcą ?
Pił i woził dziecko, potrącił kobietę a później kłamał że nie pił.
I co pan Bętkowski na to ? Będzie chronił tego łobuza bo z PIS ?


- kłamcą był zawsze, jak każdy polityk ,bez wyjątku - proste, stare, przysłowie ludowe ,, nie jestem świnią do polityki się nie nadaję,,
- czy pan b. będzie go chronił? - a czy ty chronił byś przyjaciela ?, kolegę ? bądź znajomego? myślę ,że jeśli są na stopie dwóch pierwszych to raczej TAK, jeśli to pionek pisowski to oplują go, poniżą , potępią ,a chłop z kościelnej ambony opluje go anatemą. to polityka i tak właśnie działa
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Pożar budynku mieszkalnego w Kamionkach

Opublikowano: 01.03.2021 15:34

Komentarzy: 0

“Perły z Lamusa” na Dzień Kobiet i Mężczyzn

Opublikowano: 01.03.2021 11:42

Komentarzy: 1

Sukces Skarżyskiego Klubu Sportów Walki Kyoku…

Opublikowano: 28.02.2021 13:44

Komentarzy: 0

KSZO Ostrowiec zwycięzcą V Ogólnopolskiego Tu…

Opublikowano: 27.02.2021 21:56

Komentarzy: 0

Juniorzy Korony Kielce lepsi od Granatu w mec…

Opublikowano: 27.02.2021 19:00

Komentarzy: 0

W Skarżysku odbył się turniej eliminacyjny ch…

Opublikowano: 26.02.2021 18:52

Komentarzy: 0

XIII edycja rozgrywek HALPN zakończona bez ro…

Opublikowano: 26.02.2021 14:47

Komentarzy: 0

Skarżyska komenda PSP ma najnowocześniejszy w…

Opublikowano: 26.02.2021 14:27

Komentarzy: 2

Rada Powiatu Skarżyskiego zabezpieczyła środk…

Opublikowano: 26.02.2021 14:00

Komentarzy: 1

Nie bądźmy obojętni

Opublikowano: 25.02.2021 21:02

Komentarzy: 0

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne