28.02.2021 Ostatnia aktualizacja 15:21, 28.02.2021

Mazurkiewicz złożył rezygnację z członkostwa w PIS

Autor:
Red.
Opublikowano: 27 Sty 2021
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Artur Mazurkiewicz, radny Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej złożył rezygnację z członkostwa w Prawie i Sprawiedliwości - poinformowało Echo Dnia. To pokłosie wczorajszej informacji prokuratury o wynikach badania krwii na zawartość alkoholu, wykonanego po wypadku z grudnia ub. r., którego sprawcą miał być właśnie radny.

Przypomnijmy - do zdarzenia doszło 22 grudnia na jednym z przejść dla pieszych na ul. Konarskiego. Ze ustaleń policji wynika, że samochód, prowadzony przez Mazurkiewicza, potrącił korzystającą z przejścia dla pieszych 83-letnią kobietę. Policjanci przybyli na miejsce zdarzenia poddali radnego badaniu na obecność alkoholu we krwi. W pierwszym badaniu urządzenia wykazały 0,52 promila alkoholu we krwi, a w drugim badaniu 0,48 promila. Radnemu pobrano krew do przebadania na zawartość alkoholu, zatrzymano mu również prawo jazdy. 

Wczoraj prokuratura poinformowała o wynikach badania krwi radnego. Zawartość alkoholu w jego krwi wyniosła 0,47 promila. Ponieważ jest to wynik praktycznie na granicy, która oddziela w klasyfikacji prawnej "stan po spożyciu alkoholu" (wykroczenie) i "nietrzeźwość" (przestępstwo) - a co za tym idzie zagrożenia potencjalnymi sankcjami, prokuratura zapowiedziała zlecienie wydania opinii przez biegłego dot. możliwej zawartości alkoholu w organizmie radnego w momencie zdarzenia (badanie z krwi wykonano dwie godziny po zdarzeniu). Jeśli biegły stwierdzi, że zawartość alkoholu była wyższa niż 0,5 to promila radnemu może zostać postawiony zarzut popłenienia przestępstwa, za które grozi mu nawet dwa lata więzienia. Prawomocny wyrok skazujący oznaczałby również utratę przez radnego mandatu.

Artur Mazurkiewicz sprawy nie komentuje. Jak informuje Echo Dnia w środę Mazurkiewicz złożył rezygnację z członkostwa w PiS, co oznacza również odejście z klubu Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Skarżyska-Kamiennej. 

Nie wiadomo na razie, czy radny złoży też swój mandat. Wzywają go do tego inni samorządowcy - m.in. prezydent Konrad Krönig (chociaż - trzeba to przyznać - w formie i stylu nieprzystającym do sprawowanej przez niego funkcji). Mniej bezpośredni w wyrażaniu swoich oczekiwań względem radnego jest Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski. - Jest dorosły i chyba nie potrzebuje moich rad żeby wiedzieć, co powinien zrobić - stwierdził w komentarzu dla Echa Dnia Bętkowski - Uderzyło mnie to, że będąc pod wpływem alkoholu wiózł samochodem własne dziecko. Bardzo mi przykro, że dochodzi do takich sytuacji, reagujemy na wszystkie przypadki negatywnych zachowań naszych członków - dodał.


Komentarze

+3malajkatka2021-02-01 08:36#25
Niech żyje cały PIS dojnie i hojnie dla swoich, biernych, miernych ale zawsze wiernych wyznawców.
Zdrowie Pana Marszałka i Pana Prezesa !
Cytuj
+3Myśl co mówisz2021-01-31 10:06#24
Uderzyło Pana Marszałka , że po alkoholu wiózł swoje dziecko , a jakby cudze to było by ok.?.
Cytuj
+22Bareja2021-01-29 17:20#23
Cytuję klasyka " to pijak i złodziej bo każdy pijak to złodziej ”
Cytuj
+14Co ich to obchodzi2021-01-29 14:06#22
Cytuję Wkurzona:
Cytuję marzycielka:
A ja marzę tylko o tym,żebyście wszyscy tyle samo energii włożyli w walkę o zwiększenie liczby punktów szczepień w mieście,bo tylko dwa na taką ilość mieszkańców to skandal.

Z tego co pamiętam, nasz przecudowny rząd zapewnił 30 szczepionek na tydzień (o ile w ogóle szczepionki dotrą). Po co zatem więcej punktów szczepień? Gdyby liczba szczepionek była większa, to owszem, ale przy 30 tygodniowo to absurd.

Daj spokój, przecież wszyscy wiemy, co jest najważniejsze dla PiS. Haracz dla Rydzyka, 2mld dla KurWizji, godne pensje dla swoich w spółkach skarbu państwa i na stołkach rządowych. Poza tym to rząd PiS SIĘ SAM WYŻYWI I ZASZCZEPI. Ty natomiast jak to powiedział Morawietzki masz za...lać za miskę ryżu i całować pana po stopach i być za to wdzięczny.
Cytuj
+5Wkurzona2021-01-29 11:50#21
Cytuję marzycielka:
A ja marzę tylko o tym,żebyście wszyscy tyle samo energii włożyli w walkę o zwiększenie liczby punktów szczepień w mieście,bo tylko dwa na taką ilość mieszkańców to skandal.

Z tego co pamiętam, nasz przecudowny rząd zapewnił 30 szczepionek na tydzień (o ile w ogóle szczepionki dotrą). Po co zatem więcej punktów szczepień? Gdyby liczba szczepionek była większa, to owszem, ale przy 30 tygodniowo to absurd.
Cytuj
+10marzycielka2021-01-29 07:43#20
A ja marzę tylko o tym,żebyście wszyscy tyle samo energii włożyli w walkę o zwiększenie liczby punktów szczepień w mieście,bo tylko dwa na taką ilość mieszkańców to skandal.
Cytuj
+10Orwell2021-01-28 22:44#19
Cytuję Jam Piotr:
Kryniu ( nie mam niemieckich znaków w telefonie) , cieszy się jak zj[EDI|T] roku , na tą okoliczność( syndrom przeniesienia). Jedyny jego sukces, to taki, że po pijackich imprezach, jego zwłoki jakoś zawsze trafiają do domu, w nieznany mu, cudowny sposób. Powinno mi być wstyd, za takiego prezydenta, ale nie jest, wybaczę dużemu dziecku, które przez całą kadencję ćwiczy swój podpis , lub po kielichu ćwiczy z redaktorkiem znajomym wywiady (najlepiej dla BBC po angielsku)

Ło la Boga!!! To Kryniu z nim wtedy pił??? Kryniu poszedł do swojego domu a Mazurkiewicz jeździł z córką dookoła lodowiska?
Ło matko Kryniu nie wolno tak rozpijać radnych. Daj mu jakiś stolek, zlituj się nad nim a będzie do końca kadencji machał rączka podczas głosowania tak jak potrzeba. Powie na ucho co nieco. No wiesz jak to w polityce.
Cytuj
+11Jam Piotr2021-01-28 19:24#18
Kryniu ( nie mam niemieckich znaków w telefonie) , cieszy się jak zj[EDI|T] roku , na tą okoliczność( syndrom przeniesienia). Jedyny jego sukces, to taki, że po pijackich imprezach, jego zwłoki jakoś zawsze trafiają do domu, w nieznany mu, cudowny sposób. Powinno mi być wstyd, za takiego prezydenta, ale nie jest, wybaczę dużemu dziecku, które przez całą kadencję ćwiczy swój podpis , lub po kielichu ćwiczy z redaktorkiem znajomym wywiady (najlepiej dla BBC po angielsku)
Cytuj
+5Doktor Antyholik2021-01-28 18:29#17
Cytuję KolegazPIS:
To teraz może A. Mazurkiewicz powie gdzie, kiedy i z kim tak popijał? Bo coś mi się widzi, że z tymi którzy go teraz tak ochoczo wyrzucają z partii. Kanalie ! A sami to jak wracali ? Na Twoim miejscu to bym się nie zastanawiał. Utop w końcu to gniazdo żmij.


Jeśli był tego dnia w tzw. pracy to musiał popijać z kolegami, z którymi dojeżdża albo pracuje u Bętkowskiego w Kielcach w urzędzie z resztą pisu ze Skarżyska. To było przed świętami więc pewnie chłopcy świętowali. Jeśli mu spadało i o 21.00 miał 0.5 promila, to jak nic o 15 zrobili flaszke na dwóch. A teraz się od niego odwrócą i utopią bo nie sądzę żeby się któryś przyznał, że z nim pił.
Cytuj
0Wkurzona2021-01-28 15:24#16
Cytuję Kokosanka:
Zachowanie jak najbardziej poprawne ! Z jednej strony szkoda braku rozumu jeżeli faktycznie wypił kielicha. Co innego jak zjadł jabłko, cukierka czy brał jakieś leki. Ale z drugiej strony szkoda gościa bo prezydent kk będzie miał używkę . Już dał popis na fb. Ciekawe czy posłanka Pani Marzena OD jest dumna z zachowania swojego pupila, którego tak reklamowała i zachęcała do głosowania , jaki to kandydat rzetelny, godny zaufania mąż stanu i człowiek z perspektywami ! A na fb dał pokaz swojej "inteligencji" i wyczucia profesjonalizmu pełnionego stanowiska. Mnie jest osobiście wstyd że taki ktoś reprezentuje mnie, moich znajomych, rodzinę, moje miasto, ....... Jeszcze nie tak dawno spięcie z Prezydentem Starachowic i wypominanie prostytucji, teraz wyzwiska od patologii, pijaków ! Tym bardziej że wszyscy wiedzą że sam bobas nie wylewa za kołnierz i nie stroni od innych środków ! I tylko ślepi i poddane mu bezrozumne i sprzedajne marionetki którymi steruje nadal brną w poparcie i służalczość człowiekowi który z każdym dnie jest coraz bliżej upadku moralnego. Ale dobrze że ludzie widzą kto jest tą marionetką i zaczynają samodzielnie myśleć i wyciągać wnioski !

Kokosanka, chyba najadłaś się za dużo kokosanek i cholesterol ci żyły pozapychał! Jaki trzeba mieć tupet, by więcej uwagi poświęcić temu, jak zachowuje się kk (nawet jeśli to skandaliczne i zgadzam się z tym), a pijakowi poświęcić jedno zdanie i jeszcze go pochwalić? Polityczna lojalność zabrała ci rozum i rozsądek? Mnie byłoby wstyd tak się wygłupić i odwracać kota ogonem... ale ty oewnie uznasz, że masz rację!
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Sukces Skarżyskiego Klubu Sportów Walki Kyoku…

Opublikowano: 28.02.2021 13:44