16.04.2021 Ostatnia aktualizacja 12:57, 15.04.2021

 

 

Jak dobrać męską fryzurę do kształtu twarzy? Oto kilka praktycznych porad

Autor:
Artykuł sponsorowany
Opublikowano: 04 Lut 2021
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności

Bycie zadbanym mężczyzną wiąże się nie tylko ze schludnym ubraniem i dokładnie przystrzyżonym zarostem, ale również z nienagannie ułożonymi włosami. Dopasowanie fryzury do kształtu twarzy nie jest łatwym zadaniem, dlatego przy jej wyborze warto wziąć pod uwagę kilka przydatnych wskazówek.

Najlepsze fryzury dla każdego typu twarzy
 
Twarz kwadratowa
 
W tym przypadku należy dążyć do tego, aby za pomocą fryzury optycznie wydłużyć oraz jak najmniej poszerzyć twarz. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będą krótsze boki oraz nieco dłuższe, a nawet lekko podniesione kosmyki na górze. Jeśli nie chcesz zbyt mocno się golić, zadbaj po prostu o to, aby włosy w dolnej części głowy były wyraźnie krótsze od tych na czubku.
 
Twarz podłużna
 
Jest to typ twarzy, której nie należy w żaden sposób optycznie wydłużać, również za pomocą fryzury. Powinieneś zatem zadbać o to, aby za bardzo nie skracać boków, a górę pozostawić jedynie lekko uniesioną. Dzięki temu głowa będzie wydawała się nieco szersza. Warto również pamiętać o tym, aby unikać zapuszczania zbyt długiego zarostu, który nie pasuje do podłużnej twarzy.
 
Twarz okrągła
 
W przypadku tej twarzy należy postępować podobnie jak z kwadratową - skrócić nieco boki i wydłużyć górę. Warto jednak zadbać o to, aby krój fryzury był nieco bardziej kanciasty. Wszelkiego rodzaju nierówności, fale i zawijasy również skutecznie ukryją zbyt okrągły kształt głowy.
 
Twarz trójkątna
 
Typ, który wymaga wyraźnego zwężenia czoła. Dobrym sposobem na osiągniecie tego efektu będzie pozostawienie dłuższych włosów w „artystycznym nieładzie” albo ułożenie ich w lekko postrzępioną grzywkę. Mężczyźni o trójkątnych twarzach powinni unikać zbyt krótkich fryzur, a także zadbać o nieco dłuższy zarost, by nie podkreślać szpiczastego podbródka.
 
Twarz owalna

Osoby posiadające ten typ szczęśliwie mogą pozwolić sobie praktycznie na każdą fryzurę. Należy jednak uważać, żeby nie zaburzyć idealnych proporcji i unikać na przykład zbytniego poszerzania boków, które może zbliżyć twarz kształtem do okrągłej.

Jak stworzyć najlepszą dla siebie fryzurę?

Gdy już wybierzesz dla siebie najkorzystniejsze uczesanie, musisz zadbać o to, by wykonać je z jak największą starannością. Jednak nawet pozornie najprostsza fryzura może być trudna do stworzenia bez odpowiednich narzędzi, takich jak wysokiej jakości maszynka do strzyżenia. To właśnie za jej pomocą doskonale wymodelujesz boki i tył głowy, a także precyzyjnie zgolisz lub skrócisz wszystkie pasma, które tego wymagają, dla zachowania idealnej równowagi i proporcji. Jeśli natomiast potrzebujesz profesjonalnych kosmetyków, które umożliwią Ci utrzymanie włosów w ryzach, a także utrwalenie ich w pożądanej formie, koniecznie sięgnij po stylizujące żele, pudry, toniki, pomady czy spraye. Tylko użycie właściwych akcesoriów w połączeniu z dobrze dobranymi preparatami może przynieść zadowalające efekty.

Maszynki do strzyżenia najlepszych marek, przeróżnych wielkości, kolorów i kształtów, dzięki którym stworzysz wymarzoną i najodpowiedniejszą dla kształtu Twojej twarzy fryzurę, znajdziesz w drogerii internetowej Makeup. Wybierz najbardziej dopasowany do Twoich potrzeb produkt i poznaj nową jakość codziennej pielęgnacji oraz stylizacji włosów.

_________________Artykuł sponsorowany

 


Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Europejski Zielony Ład szansą dla planety i r…

Opublikowano: 15.04.2021 14:57

Komentarzy: 0

Ukradli gitary, ale koncertu nie zagrali

Opublikowano: 15.04.2021 09:53

Komentarzy: 0

Pijani opiekowali się dzieckiem. Niemowlę tra…

Opublikowano: 15.04.2021 09:47

Komentarzy: 0

Kolizja dwóch pojazdów na trasie S7. Jedna os…

Opublikowano: 14.04.2021 19:00

Komentarzy: 2

Podzielono środki z PFRON – u

Opublikowano: 14.04.2021 16:17

Komentarzy: 2

Piłkarze przegrali z pogodą. 25 kolejka IV li…

Opublikowano: 14.04.2021 12:40

Komentarzy: 0

Rozpoczęły się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata…

Opublikowano: 14.04.2021 09:48

Komentarzy: 2

Wkrótce powstaną dwa nowe Punkty Szczepień Po…

Opublikowano: 13.04.2021 19:13

Komentarzy: 8

Otwarcie pracowni patronackiej Mercedesa w C…

Opublikowano: 13.04.2021 15:59

Komentarzy: 0

Trwa nabór zgłoszeń do XIII edycji Nagrody Ma…

Opublikowano: 13.04.2021 13:47

Komentarzy: 0

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne