28.02.2021 Ostatnia aktualizacja 15:21, 28.02.2021

Zima zaskoczyła... wszystkich (?)

Autor:
skarzysko24.pl
Opublikowano: 08 Lut 2021
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Zima nie odpuszcza - kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu. Po obfitych opadach śniegu po mieście jeździ się bardzo trudno - śnieg zalega właściwie na wszystkich drogach na terenie miasta. O ile przemieszczanie się samochodem po mieście stanowi pewne wyzwanie, to poruszanie się po chodnikach stanowi prawdziwy wyczyn - trudno bowiem spotkać porządnie odśnieżone chodniki. Część z mieszkańców w związku z powyższym postanowiła przemieszczać się... środkiem ulic (tam śnieg jest przynajmniej ubity przez samochody). A białego puchu będzie jeszcze przybywać - synoptycy zapowiadają kolejne intensywne opady.

Od rana przyjęliśmy od Państwa już kilka zgłoszeń dotyczących fatalnego stanu utrzymania dróg i chodników w naszym mieście. - Zima zaskoczyła i drogowców i władze. Nie pierwszy raz. To, co dzieje się dzisiaj na drogach w mieście to kompletna masakra. Decydenci najwyraźniej wyszli z założenia, że jak śnieg spadł to i sam sobie kiedyś stopnieje. A kierowcy niech walczą sobie o przetrwanie na drogach. Pługu na drogach uświadczyć nie można. - pisze do nas nasz Czytelnik. - Chodnikami przejść się nie da, wszystko zasypane śniegiem. Nikt nawet nie stwarza pozorów, że próbuje je odśnieżać - pisze do nas Czytelniczka.

I rzeczywiście - problem z odśnieżaniem jest widoczny na pierwszy rzut oka. Śnieg cały czas pada, towarzyszy temu mocny wiatr - trudno więc  zakładać, że z ulic i chodników w całym mieście w jednej chwili będzie dało się korzystać bez problemu. Odpowiednie służby powinny jednak przynajmniej starać się zapewnić możliwość bezpiecznego ich użytkowania.

A jak wygląda sytuacja u Państwa w okolicy?



Komentarze

+1scobel2021-02-15 13:33#19
dawniej snieg sypal nawet co drugi dzien i dawano rade... a jak bylo gorzej to dawano do pracy ludzi z zakladow pracy i bylo ok' a dzis takie miasto jakie wladze wazne aby dowiezc do pracy urzednikow pod urzedy ...a reszta ..reszta niech sobie radzi sama
Cytuj
+2W@lenty2021-02-12 09:51#18
Cytuję KierofcaMombofca:
Cytuję A szty:
Wczoraj zaczął sypac śnieg.. Jeszcze sypie a każdy chce aby to właśnie u Niego odśnieżać.. Ludzie czy wy macie po kolei w głowach? Macie wyobrażenie jak to wszystko działa?

Mija drugi dzień odkąd nie pada. Drogi miejskie? Śnieg rozjeżdżony przez auta.
Chodniki? Chyba tylko urzedasom są odśnieżane.
Idź na spacer i zobacz jak wygląda miasto, nie da się przejść. O obrzeżach miasta nie wspomnę.

Pełna zgoda.
Od 2 dni prawie nie pada.... i od 2 dni nie widać pługów na ulicach ani na chodnikach. Wcześniej udawali, że odśnieżają ulice, a o chodnikach i przejściach dla pieszych (choćby tych przy światłach) zapomnieli. Człowiek myślał, że może jak odśnieżą ulice, to potem ruszą cokolwiek chodniki, ale nie........... ani widu ani słychu.
Czy redaktorzy mogliby dopytać w UM i w Starostwie, kto wygrał przetarg na odśnieżanie miasta?
Cytuj
+6KierofcaMombofca2021-02-10 08:36#17
Cytuję A szty:
Wczoraj zaczął sypac śnieg.. Jeszcze sypie a każdy chce aby to właśnie u Niego odśnieżać.. Ludzie czy wy macie po kolei w głowach? Macie wyobrażenie jak to wszystko działa?

Mija drugi dzień odkąd nie pada. Drogi miejskie? Śnieg rozjeżdżony przez auta.
Chodniki? Chyba tylko urzedasom są odśnieżane.
Idź na spacer i zobacz jak wygląda miasto, nie da się przejść. O obrzeżach miasta nie wspomnę.
Cytuj
+15Mieszkaniec2021-02-09 00:03#16
Ludzie mają problem żeby dojechać lub dojść do pracy, domów, załatwić niezbędne sprawy, drogi ledwo przejezdne o chodnikach nie ma co nawet wspominać...a ludzie którzy odpowiadają za drogi powiatowe i miejskie udają, że tego nie widzą...jeden "gwiazda Facebooka" wypiekami się zajmuje, a drugi podróżnik "standardowo" jak jest problem to "znika" z pola widzenia...
Cytuj
+23hmmm2021-02-08 18:26#15
Nie ma co narzekać śnieg przykrył zalegające śmieci, papierki, puszki m.in. przy ulicy Sokolej.
Cytuj
+14arc mma adore2021-02-08 17:09#14
Dobrze ze to nie zima z 78/79r bo byłaby tragedia a jeśli chodzi o odpowiedzialność to najpierw odpowiednie służby - kierownicy wydziałów odpowiedzialnych za drogi.
Cytuj
-10A szty2021-02-08 16:50#13
Wczoraj zaczął sypac śnieg.. Jeszcze sypie a każdy chce aby to właśnie u Niego odśnieżać.. Ludzie czy wy macie po kolei w głowach? Macie wyobrażenie jak to wszystko działa?
Cytuj
+23time2021-02-08 16:21#12
Kronig kilka dni temu wciskał ludziom ciemnotę pisząc , że podjął decyzję o otwarciu z dniem 12 lutego pływalni i lodowiska miejskiego.
Teraz jakoś dziwnie milczy, gdy chodniki i ulice w mieście zasypane śniegiem . Jeden wielki bałagan. To pewnie wina PIS -u ? Przynajmniej czyściej w Skarżysku , bo śnieg zakrył brudy.
Cytuj
-12Orlenboy2021-02-08 15:10#11
Zima zaskoczyła kierowców którzy nie potrafią jeździć i odwalają manualne na każdym kroku. W tych trudnych warunkach dało radę przejechać i przez Ska i przez WSZ, WWL, WWY i tak dalej - do Wawki i powrót. I tak w koło Macieju.
Więc o co chodzi???
Chyba tylko o to że jest trudno.
Cytuj
+30kos2021-02-08 14:10#10
Wstyd ,wstyd żeby w takim mieście ani prezydent ani starosta nie potrafią odpowiednio zarządzić ,by miasto było odśnieżone ,może już brakło pieniędzy bo przecież w lutym nie ma zimy !Co roku ten sam problem żenada !
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Sukces Skarżyskiego Klubu Sportów Walki Kyoku…

Opublikowano: 28.02.2021 13:44