28.02.2021 Ostatnia aktualizacja 15:21, 28.02.2021

Fotel biurowy – jak wybrać dobry model, aby nie przepłacić?

Autor:
Artykuł sponsorowany
Opublikowano: 17 Lut 2021
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności

Inwestycje firmowe dotyczą nie tylko rozwoju w zakresie ich działania czy rozwoju swoich pracowników. Bardzo często przedsiębiorcy kierują się też w drugą stronę, czyli w inwestycje nastawione na zmiany wizerunkowe. Tutaj największe pole do popisu to przede wszystkim dbałość o detale aranżacyjne i designerskie, co jednak łatwo połączyć z... dbałością o swoich podwładnych. W jaki sposób? Kupując chociażby odpowiednie krzesła biurowe.

Wybór warty przemyślenia

Na pozór w zakupie zwykłego mebla nie ma żadnej filozofii. Pozory jednak mylą, zwłaszcza w przypadku foteli biurowych, na których często spędza się nawet kilka godzin w ciągu dnia. Dlatego przedsiębiorcy powinni dobrze przemyśleć swoją decyzję, a przed jej podjęciem sprawdzić przynajmniej kilka różnych ofert oraz modeli. Nie zaszkodzi, jeśli wybór skonsultują nawet z samymi pracownikami. Ważne jest, aby wybrane krzesło biurowe zachowywało maksymalnie wysokie funkcje ergonomiczne i było modelem uniwersalnym. To oznacza, że powinno co najmniej posiadać funkcje regulacji wysokości siedziska, aby każdy z pracowników mógł je dowolnie ustawiać wedle swoich potrzeb.

Czas jest ważny

Dodatkowo przed zakupem należy oszacować dolną granicę czasu, jaki dany pracownik lub grupa pracowników będzie spędzał w fotelu. Im tego czasu będzie więcej np. ze względu na specyfikę zawodu (ochrona, dyspozytornia, stróżówka, monitoring), tym bardziej rosną wymagania względem jakości fotela biurowego i opcji, jakie powinien posiadać. Tam, gdzie siedzi się o wiele krócej, sporadycznie, a krzesło jest rzadziej użytkowane, z powodzeniem można je zastąpić najprostszym modelem. Trzeba tylko pamiętać, aby miało ono ergonomiczny kształt i dobrze wyprofilowane oparcie.

Krzesła biurowe dla wymagających

Fotele do biura o rozbudowanych funkcjach są droższe od podstawowych egzemplarzy. Nie oznacza to jednak, że trzeba za nie przepłacać: można zwrócić się do producenta takiego jak AJ Produkty, gdzie nie brakuje mebli w atrakcyjnych i korzystnych cenach. Same fotele biurowe dla wymagających pracowników to z kolei modele z licznymi mechanizmami sterowania i regulacji. Można w nich zmieniać nie tylko wysokość i ułożenie siedziska, ale też kąt oparcia, zagłówków albo podłokietników. Fotele wyposażone są zwykle w mechanizmy multisynchroniczne, które umożliwiają niemal dowolne sterowanie pozycją krzesła i zablokowanie jej w najwygodniejszej dla pracownika. Ogromnym plusem są też zagłówki, które w dużym stopniu wpływają na komfort pracy oraz odciążają górny odcinek kręgosłupa.

Fotele do biura dla klientów

Przepłacać nie trzeba też za krzesła dla klientów. O ile w gabinetach czy pokojach, gdzie załatwia się prywatne sprawy biznesowe, sprawdzają się bardziej zaawansowane modele, o tyle w salach masowej obsługi klienta, w poczekalniach czy recepcjach wystarczą zwykłe krzesła. Oczywiście wciąż ważnym warunkiem ich praktyczności pozostaje ergonomia. Krzesła muszą być też wygodne i w miarę możliwości wpisywać się w ogólną aranżację wnętrza, a także posiadać podłokietniki, które w naturalny sposób oddzielają od siebie poszczególne miejsca.

 

_____________________Artykuł sponsorowany


Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Sukces Skarżyskiego Klubu Sportów Walki Kyoku…

Opublikowano: 28.02.2021 13:44

Komentarzy: 0

KSZO Ostrowiec zwycięzcą V Ogólnopolskiego Tu…

Opublikowano: 27.02.2021 21:56

Komentarzy: 0

Juniorzy Korony Kielce lepsi od Granatu w mec…

Opublikowano: 27.02.2021 19:00

Komentarzy: 0

W Skarżysku odbył się turniej eliminacyjny ch…

Opublikowano: 26.02.2021 18:52

Komentarzy: 0

XIII edycja rozgrywek HALPN zakończona bez ro…

Opublikowano: 26.02.2021 14:47

Komentarzy: 0

Skarżyska komenda PSP ma najnowocześniejszy w…

Opublikowano: 26.02.2021 14:27

Komentarzy: 2

Rada Powiatu Skarżyskiego zabezpieczyła środk…

Opublikowano: 26.02.2021 14:00

Komentarzy: 1

Nie bądźmy obojętni

Opublikowano: 25.02.2021 21:02

Komentarzy: 0

Weź udział w ankiecie, zgarnij pakiet gadżetó…

Opublikowano: 25.02.2021 20:47

Komentarzy: 0

Trwa wycinka drzew. Przygotowania do przebudo…

Opublikowano: 24.02.2021 18:44

Komentarzy: 5

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne