16.04.2021 Ostatnia aktualizacja 09:03, 16.04.2021

 

 

Tak będzie wyglądał "Nowy Manhattan". Zobacz wizualizacje

Autor:
MB, wizualizacje: Biuro Projektowe Art Home
Opublikowano: 08 Mar 2021
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy Państwa o rozpoczęciu prac przy budowie nowego obiektu handlowo-usługowego, który zastąpi bazar przy ulicy Sokolej w Skarżysku-Kamiennej. Inwestycja ma zakończyć się jeszcze w tym roku. Dzięki uprzejmości  Biura Projektowego Art Home ze Skarżyska-Kamiennej, która stworzyła projekt obiektu, jako pierwsi możemy zaprezentować jak będzie wyglądał "Nowy Manhattan".

Przypomnijmy. W ubiegłym roku Urząd Miasta rozstrzygnął dwa przetargi na oddanie w użytkowanie wieczyste dwóch działek gminnych, znajdujących się w narożu ulic: Tysiąclecia, Bankowej i Niepodległości. Pierwszy przetarg opiewał na kwotę 752 tysięcy złotych, drugi na 586 tysięcy. Przetargi wygrała spółka J.L.Alfa, która zobowiązana jest do budowy obiektu w ciągu maksymalnie czterech lat. Dziś już wiemy, że nowy obiekt handlowo-usługowy powstanie w tym roku na przełomie września i października.

Obecnie na pierwszej działce zlokalizowanej przy alei Niepodległości i ulicach Bankowej i Leśnej trwają prace przy budowie Hali nr 1 o powierzchni do najmu ok 1950 m2, gdzie powstanie około 50-60 lokali wraz z całym zapleczem sanitarnym. Hala to obiekt o konstrukcji szkieletowej,  prefabrykowanej.  Z informacji uzyskanych przez naszą Redakcję wynika, że lokale są już prawie w całości zarezerwowane. Lokale przeznaczone będą wyłącznie pod wynajem.  Do hali prowadzić będą trzy wejścia od strony Alei Niepodległości i ulicy Leśnej. Od strony ulicy Bankowej zlokalizowana będzie strefa dostaw. Koszt inwestycji wyniesie około 7 milionów złotych. Na placu budowy pracują obecnie 22 osoby. W maju powinny ruszyć prace przy budowie Hali nr 2 o powierzchni około 909 m2.  W tym budynku nie będzie zaplecza sanitarnego.

Podczas budowy nowego obiektu handlowego ciężki sprzęt ma poruszać się głównie ulicą Bankową po to, by niedawno oddana do użytku ulica Leśna nie została zniszczona. 

Inwestycja realizowana jest przez firmę Dom-Bud Mariusz Susło. 

Tylko w naszym portalu możecie Państwo zobaczyć wizualizacje "Nowego Manhattanu", który zostanie oddany do użytku jeszcze w tym roku.  Za udostępnienie dziękujemy panu Marcinowi Mazurowi z firmy Art Home.
 
        
 

Komentarze

+2JennaJameson2021-03-16 22:21#34
Cytuję zkawo:
Obecnie większość budynków produkcyjnych i magazynowych, buduje się technologii szkieletu stalowego i obudowy z płyt warstwowych (ble ble ble pitu pitu)


Rozumiem, że uaktywnił się ktoś z lub sympatyk ART-HOME?
Ręce opadają jak się coś takiego czyta. "Obecnie się buduje..."
Wiesz co? Koszty, czas i trendy narzucane przez przemysł to jedno, a wygląd to drugie, pomijam już brak profesjonalizmu młodej, rozpierającej się na lokalnym rynku projektów łokciami firmy projektującej która nie wzięła pod uwagę dopasowania obiektu do otoczenia, tylko zaprojektowała zwyczajnie obiekt (nie budynek, OBIEKT). Ten obiekt będzie stał przez może i kilka pokoleń! Jak to ocenią nasze dzieci? Ano tak jak my oceniamy obecny "Manhattan", miejsce z którego trzeba szybko uciec, albo w ogóle nie zaglądać.
W obecnej chwili budowany jest jakiś kolejny kolorowy "market" z płyt, w stylu Kałland, Tesko, biedra. Za rewolucyjne uważam zamieszczenie niesamowitej ilości okien i przełamanie ściany frontowej. Coś na miarę "skarżyskiej budy".
Cytuj
-1zbig2021-03-14 16:57#33
jednopiętrowy Manhattan? - raczej jednopiętrowa Ameryka - poza miastami. Tania ziemia, ziemi w cholerę, to po co wyżej budować?
Cytuj
+4Vercyn2021-03-12 12:39#32
Nienanieinienatak napisał/a:
Vercyn nie wie jak smakuje mleko , maślanka , kefir ze szklanej butelki zwrotnej zamykanej alu kapslem , bo pije i je z plastikowych opakowań . Mięcho pakowane w pergamin , a nawet w Trybunę , którą można było zutylizować w piecu lub użyć w kiblu po potarganiu (deficyt papieru toaletowego) to wcale nie było takie złe . Teraz śliski papier , który nie chce się palić pakujesz do foliowego worka i in. odpady też , które się nie rozkładają , bo nie dociera do nich powietrze i woda z opadów . Budy w Azji to świeże produkty przygotowywane na bieżąco , a nie na zapleczu restauracji z gwiazdkami . Na koniec , proszę , nie kontratakuj Wuhanem!.

Vercyn doskonale wie jak kiedyś smakowało mleko, kefir, czy maślanka ze szklanej butelki. Vercyn nawet wie, że w Skarżysku na Milicy był specjalny sklep w którym sprzedano tylko mleko wlewane do naczyń klientów z aluminiowych kanek i inne wyroby mleczarskie. Ty możesz nie wiedzieć. Ale ja wiem, gdzie on był i pamiętam te czasy, wydaję mi się, że dobrze.
Do reszty Twojej wypowiedzi odnosił się nie będę.
Zważ natomiast sam, że minęło kilkanaście i kupcy z bazaru nie założyli czegoś w rodzaju spółdzielni i nie wydzierżawili sami terenu od miasta i nie zbudowali dobrego obiektu do handlu. Jeżeli sami tego nie zrobili przez tyle lat , to teraz - mówiąc "kolokwialnie" - będą dojeni przez "kogoś", kto wyłożył pieniądze i MUSI na tym dobrze zarobić. Kupcy mieli dużo czasu na decyzję. Nie podjęli jej w dobrym czasie i jest to co jest.
Cytuj
+1Nienanieinienatak2021-03-11 23:46#31
Cytuję Piotrek12345:
[quote name="Vercyn"]Czytam te wypowiedzi pod artykułem, patrzę na ostatnie zdjęcie pod nim i co ... i co? Nie mogę uwierzyć, że są tacy, którym te budy rodem z zapadłej Azji lub Afryki nie przeszkadzają w głównym punkcie miasta.
Pisze tu wielu takich, którzy wysłali by kupców do pobliskiego parku po gałęzie do zbudowania szałasu, przebrania ich w skóry dzikich zwierząt i sprzedawania mięsa owiniętego w Trybunę Ludu.

Czytaj ze zrozumieniem. Nie podoba im się ta "nowa" buda, zaprojektowana jak nowy [tylko nasz, narodowy] Lidl, a to nie oznacza, że podobają im się stare budy na manhatanie, które przypominają slamsy. Ci ludzie chcą zmiany, ale na jednolitą, w miarę elegancką przestrzeń targową. Nie nowy skarżyski market z dykty.[/quot
Vercyn nie wie jak smakuje mleko , maślanka , kefir ze szklanej butelki zwrotnej zamykanej alu kapslem , bo pije i je z plastikowych opakowań . Mięcho pakowane w pergamin , a nawet w Trybunę , którą można było zutylizować w piecu lub użyć w kiblu po potarganiu (deficyt papieru toaletowego) to wcale nie było takie złe . Teraz śliski papier , który nie chce się palić pakujesz do foliowego worka i in. odpady też , które się nie rozkładają , bo nie dociera do nich powietrze i woda z opadów . Budy w Azji to świeże produkty przygotowywane na bieżąco , a nie na zapleczu restauracji z gwiazdkami . Na koniec , proszę , nie kontratakuj Wuhanem!.
Cytuj
0Laik2021-03-11 22:36#30
Cytuję zkawo:
Cytuję JennaJameson:
Na profilu FB ART-HOME napisali że jest to konstrukcja prefabrykowana żelbetonowa + (waga!) płyty warstwowe!
Jeżeli ktoś nie wie to wyjaśnię - płyta warstwowa to taki budulec jaki użyto na zrobienie co lepszych BUD NA MANHATTANIE. Tylko tutaj będą kolorowe, a nie popularne białe.
Wizualizacje z renerów zawsze są OH-AH! To co będzie w rzeczywistości trzeba podzielić przez 2. Ale zobaczcie, tą przełamaną ścianę frontową! WOW!
Poprzedni projekt wróć! Przynajmniej jako -tako pasował do otoczenia i raczej nie był z taniej płyty wielowarstwowej...


Obecnie większość budynków produkcyjnych i magazynowych, buduje się technologii szkieletu stalowego i obudowy z płyt warstwowych. Ich przewagą nad konstrukcją tradycyjną jest czas montażu, można postawić je w kilka tygodni, cena oraz mobilność konstrukcji (halę można przenieść w inne miejsce). Płyty warstwowe mogą mieć wypełnienie ze styropianu (przestarzały materiał stosowany co najwyżej w garażach), poliuretanowe (płyta twarda, bardzo wysokie współczynniki przenikania ciepła, trwała- zależnie od warunków utrzymuje swoje właściwości nawet do 50 lat), wełna mineralna (płyta miękka, niskie wartości współczynników przenikania ciepła, stosowana w przypadku wysokich współczynników ogniowych narzuconych dla ścian). Tradycyjny budynek trzeba dodatkowo ocieplić, otynkować i najlepiej osuszyć lub poczekać z pracami wykończeniowymi aby uniknąć wilgoci technologicznej. Ale hej, lepiej krytykować coś na czym się nie znasz. Tak, jestem ekspertem.

Tak . Ja nie jestem ekspertem . Pytam tylko , co ten budynek ma produkować i magazynować ?. Poliuretan trwała - zależnie od warunków nawet do 50 lat , a co jak warunki są ch....e, o przepraszam kiepskie ?. Minimum w kiepskich warunkach to ile: 1-3-5-7-10 lat ?.Tak tylko pytam eksperta.
Cytuj
-1wieśmak2021-03-11 15:55#29
Cytuję Mieszkaniec:
Z tego co mówił znajomy sprzedawca z bazaru koszt miesięczny to "jedyne" 5 tyś zł. Szybko padnie ta hala. Brawo za niszczenie lokalnego rynku.

masz to bystrzaku. kolejny układ wytropiony, zawiadamiaj prokuratora i fbi
Cytuj
+4zkawo2021-03-11 13:35#28
Cytuję JennaJameson:
Na profilu FB ART-HOME napisali że jest to konstrukcja prefabrykowana żelbetonowa + (waga!) płyty warstwowe!
Jeżeli ktoś nie wie to wyjaśnię - płyta warstwowa to taki budulec jaki użyto na zrobienie co lepszych BUD NA MANHATTANIE. Tylko tutaj będą kolorowe, a nie popularne białe.
Wizualizacje z renerów zawsze są OH-AH! To co będzie w rzeczywistości trzeba podzielić przez 2. Ale zobaczcie, tą przełamaną ścianę frontową! WOW!
Poprzedni projekt wróć! Przynajmniej jako -tako pasował do otoczenia i raczej nie był z taniej płyty wielowarstwowej...


Obecnie większość budynków produkcyjnych i magazynowych, buduje się technologii szkieletu stalowego i obudowy z płyt warstwowych. Ich przewagą nad konstrukcją tradycyjną jest czas montażu, można postawić je w kilka tygodni, cena oraz mobilność konstrukcji (halę można przenieść w inne miejsce). Płyty warstwowe mogą mieć wypełnienie ze styropianu (przestarzały materiał stosowany co najwyżej w garażach), poliuretanowe (płyta twarda, bardzo wysokie współczynniki przenikania ciepła, trwała- zależnie od warunków utrzymuje swoje właściwości nawet do 50 lat), wełna mineralna (płyta miękka, niskie wartości współczynników przenikania ciepła, stosowana w przypadku wysokich współczynników ogniowych narzuconych dla ścian). Tradycyjny budynek trzeba dodatkowo ocieplić, otynkować i najlepiej osuszyć lub poczekać z pracami wykończeniowymi aby uniknąć wilgoci technologicznej. Ale hej, lepiej krytykować coś na czym się nie znasz. Tak, jestem ekspertem.
Cytuj
+6Adek2021-03-11 12:42#27
A może wymyślić jakąś lepszą nazwę zamiast durnej"Nowy Manhattan" :cry:
Cytuj
+3Piotrek123452021-03-10 15:25#26
Cytuję Vercyn:
Czytam te wypowiedzi pod artykułem, patrzę na ostatnie zdjęcie pod nim i co ... i co? Nie mogę uwierzyć, że są tacy, którym te budy rodem z zapadłej Azji lub Afryki nie przeszkadzają w głównym punkcie miasta.
Pisze tu wielu takich, którzy wysłali by kupców do pobliskiego parku po gałęzie do zbudowania szałasu, przebrania ich w skóry dzikich zwierząt i sprzedawania mięsa owiniętego w Trybunę Ludu.

Czytaj ze zrozumieniem. Nie podoba im się ta "nowa" buda, zaprojektowana jak nowy [tylko nasz, narodowy] Lidl, a to nie oznacza, że podobają im się stare budy na manhatanie, które przypominają slamsy. Ci ludzie chcą zmiany, ale na jednolitą, w miarę elegancką przestrzeń targową. Nie nowy skarżyski market z dykty.
Cytuj
+3Vercyn2021-03-10 09:03#25
Czytam te wypowiedzi pod artykułem, patrzę na ostatnie zdjęcie pod nim i co ... i co? Nie mogę uwierzyć, że są tacy, którym te budy rodem z zapadłej Azji lub Afryki nie przeszkadzają w głównym punkcie miasta.
Pisze tu wielu takich, którzy wysłali by kupców do pobliskiego parku po gałęzie do zbudowania szałasu, przebrania ich w skóry dzikich zwierząt i sprzedawania mięsa owiniętego w Trybunę Ludu.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Budowa zbiornika Bzin jednym z priorytetów w …

Opublikowano: 16.04.2021 10:58

Komentarzy: 0

Plenerowa wystawa IPN „TU rodziła się Solidar…

Opublikowano: 16.04.2021 10:21

Komentarzy: 0

Europejski Zielony Ład szansą dla planety i r…

Opublikowano: 15.04.2021 14:57

Komentarzy: 0

Ukradli gitary, ale koncertu nie zagrali

Opublikowano: 15.04.2021 09:53

Komentarzy: 0

Pijani opiekowali się dzieckiem. Niemowlę tra…

Opublikowano: 15.04.2021 09:47

Komentarzy: 0

Kolizja dwóch pojazdów na trasie S7. Jedna os…

Opublikowano: 14.04.2021 19:00

Komentarzy: 2

Podzielono środki z PFRON – u

Opublikowano: 14.04.2021 16:17

Komentarzy: 2

Piłkarze przegrali z pogodą. 25 kolejka IV li…

Opublikowano: 14.04.2021 12:40

Komentarzy: 0

Rozpoczęły się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata…

Opublikowano: 14.04.2021 09:48

Komentarzy: 2

Wkrótce powstaną dwa nowe Punkty Szczepień Po…

Opublikowano: 13.04.2021 19:13