12.08.2022 Ostatnia aktualizacja 15:28, 11.08.2022

Doskonalenie zawodowe skarżyskich strażaków z zakresu działań na akwenach wodnych

Autor:
st. kpt. Sławomir Wawrzak, Fot.: asp. sztab. Rafał Siedlecki (PSP Skarżysko)
Opublikowano: 15 Lip 2021
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W dniach 13-15 lipca br. na zbiornikach wodnych powiatu skarżyskiego (Bliżyn, Rejów, Jaśle) strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej.

w Skarżysku - Kamiennej doskonalili swoje umiejętności z zakresu ratownictwa wodnego. W trakcie prowadzonych ćwiczeń omówiono oraz zrealizowano zagadnienia związane z ratowaniem i podejmowaniem osób znajdujących się w wodzie oraz udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom podtopionym. W ćwiczeniach tych udział brał powiatowy Koordynator Ratownictwa Medycznego. W trakcie doskonalenia wykorzystano sprzęt, jakim dysponuje skarżyska jednostka oraz różne techniki jakimi można się posłużyć podczas ratowania osoby tonącej.

Tegoroczne, upalne lato wyjątkowo sprzyja kąpielom w zbiornikach wodnych, jednak nie wszyscy przestrzegają zasad bezpieczeństwa i bardzo szybko w Polsce rośnie liczba utonięć.

Apelujemy o rozwagę i zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas przebywania nad wodą!


Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >
Dodaj ogłoszenie +
________________
Praca portal - Gowork.pl