27.09.2022 Ostatnia aktualizacja 15:38, 26.09.2022

 

Kolejne 0 PLN dla Skarżyska-Kamiennej. Tym razem z Programu "Sportowa Polska"

Autor:
MB
Opublikowano: 22 Lip 2021
Oceń:
3 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Kolejny wniosek przygotowany przez służby Prezydenta Miasta Konrada Kröniga nie uzyskał dofinansowania ze środków zewnętrznych. Tym razem okrągłe "zero" złotych "pozyskano" ze Sportowej Polski – Programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej. Skarżysko-Kamienna za pieniądze z programu chciało wybudować boisko wielofunkcyjne wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną przy Szkole Podstawowej Nr 1. Skarżysko w tym naborze otrzymało "zero" potrójnie - przepadły bowiem również dwa wnioski złożone do programu przez powiat skarżyski. Tymczasem np. Starachowice z programu otrzymają w sumie ponad 2,3 mln PLN (na trzy projekty) m.in. na remont krytej pływalni,  Orlików i boisk wielofunkcyjnych w mieście, a także na budowę sali gimnastycznej przy jednej ze szkół. Wsparcie z programu otrzymają również m.in.: Ostrowiec Świętokrzyski  0,7 mln PLN na remont pływalni "Rawszyczna" i Kielce 5,5 mln PLN (na dwa projekty) - budowę hali sportowej przy jednym z liceów i remont stadionu lekkoatletycznego. 


Celem programu „Sportowa Polska - Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”, jest wsparcie realizacji zadań inwestycyjnych dotyczących obiektów sportowych na terenie całego kraju. Dofinansowaniem mogły zostać objęte obiekty ogólnodostępne, umożliwiające masowe uprawianie sportu. Z uwagi na ogólny charakter Programu, rodzaje zadań inwestycyjnych, o dofinansowanie których można było starać się w ramach Programu, zostały podzielone na trzy grupy.

Pierwszą grupę stanowiły zadania inwestycyjne mające na celu poprawę stanu przyszkolnej infrastruktury sportowej, przeznaczonej na potrzeby realizacji zajęć wychowania fizycznego, służącej jednocześnie lokalnym społecznościom do aktywnego spędzania czasu wolnego, jak również – w miarę możliwości – umożliwiającej współzawodnictwo sportowe. Drugą grupą zadań były zadania, których celem jest poprawa warunków treningowych dla sportowców, w tym przeciwdziałanie procesom utraty wartości użytkowej obiektów sportowych, znajdujących się w niedostatecznym stanie techniczno-funkcjonalnym, służących przede wszystkim uprawianiu sportów olimpijskich, jak również obiektów umożliwiających szerokie upowszechnianie sportu. Trzecią grupą zadań, które mogly uzyskać dofinansowanie z programu, były zadania dotyczące budowy nowej (nieprzyszkolnej) infrastruktury sportowej, dającej możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego, stanowiącej ważny element profilaktyki zdrowotnej oraz umożliwiającej współzawodnictwo sportowe. 

Nabór do programu ogłoszono w lutym br. Dzisiaj ogłoszono jego wyniki. Możemy podsumować go krótko - dla Skarżyska-Kamiennej "znowu zero" (a właściwie trzy "zera").

Dofinansowania nie otrzyma projekt przygotowany przez służby prezydenta Konrada Kröniga, dotyczący budowy boiska wielofunkcyjnego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Skarżysku-Kamiennej w ramach zadania budżetowego "Budowa boisk wielofunkcyjnych przy placówkach oświatowych w Skarżysku-Kamiennej" (szacowany koszt inwestycji - prawie 1,3 mln PLN).

Dofinansowania nie otrzymają oba wnioski złożone przez powiat skarżyski - "Remont auli sportowej oraz sali gimnastycznej i zaplecza sportowego przy Zespole Szkół Transportowo-Mechatronicznych w Skarżysku-Kamiennej" i "Remont boisk sportowych przy Zespole Szkół Samochodowo-Usługowych i Zespole Placówek Resocjalizacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej, remont sal gimnastycznych i zapleczy sportowych przy Zespole Szkół Ekonomicznych i Zespole Placówek Resocjalizacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej oraz remont sali gimnastycznej przy Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej".

Niepowodzenia w pozyskiwaniu środków zewnętrznych powoli w Skarżysku stają się regułą.


Komentarze

+1C2H5OH2021-08-25 01:27#28
Cytuję zibi4:
zima, śnieg, słońce i Stadionik "RUCHu", kombinujta dalej

Choć śnieg dawno już stopniał ... smród stópek bobasa w mieście pozostał...
Chciał bobas pokazać jakie ma jaja, to mu pokazali jaka z niego krótka faja...
I nie pomoże mu "święta rodzina" jak w kasie funduszy ni ma....

Skarżysko stolicą wykopków !
Rozkopane tu, rozgrzebane tam, postępów nie widać ...czyżby ktoś zajumał taaaki piękny plan?
Koło dworca dołek, kładka rozebrana, wiadukt nieprzejezdny, droga przeorana...
Czasu mam od c401a, więc dymam objazdami, bo debil jakiś nie wiedział co zrobić z nogami...
Cytuj
0zibi42021-08-05 15:13#27
zima, śnieg, słońce i Stadionik "RUCHu", kombinujta dalej
Cytuj
-1Nezes2021-07-30 01:01#26
Cytuję mieszkaniec:
Kolejne 0 złotych ! to po raz kolejny świadczy o niekompetencjach władzy i służb jemu podległych. Rozumiem że raz może się nie udać, może brakować jakiegoś dokumentu, ..... ale za każdym razem ? Kompromitacja i błazenada Pana Bobasa i jemu podległych !

Napisz teraz wszystkim, że rząd PiS zaskarżyły do Komisji Europejskiej władze województwa zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego i lubuskiego na nieprawidłowy podział środków przez pisowskiej władze. Każde z tych województw jest ok 1 miliarda uboższe, ze względu na kochające je pisowskiej władze.
Tam też kompromitacja i błazenada jak w Skarżysku?
Artykuł na przeczytania na Onecie.
Chyba obajtek oprócz TVN , będzie musiał kupić Onet. Paliwo znowu zdrożeje.
Cytuj
+5DUST2021-07-29 11:49#25
Bobas zamiast koszul z coraz większym nr kołnierzyka powinie chodzić w koszulce z napisem "ZERO" -zero środków pozyskanych dla miasta, zero inwestycji, zero nowych miejsc pracy (poza UM Skarżysko), zero redukcji rosnącego długu ........ a przede wszystkim zero rozumku, kultury i kompetencji
Cytuj
+9mieszkaniec2021-07-27 10:46#24
Kolejne 0 złotych ! to po raz kolejny świadczy o niekompetencjach władzy i służb jemu podległych. Rozumiem że raz może się nie udać, może brakować jakiegoś dokumentu, ..... ale za każdym razem ? Kompromitacja i błazenada Pana Bobasa i jemu podległych !
Cytuj
+4HAQ2021-07-27 10:18#23
Cytuję Ijon_Tichy:
Kusi żeby zostawić nieprzyjemny komentarz (szczególnie pod adresem "prezydenta"), ale się powstrzymam i zamiast tego zapytam - wiadomo coś o uzasadnieniach odrzucenia wniosków? Pytanie kieruję głównie do Redakcji.


Z funduszy norweskich wnioskodawca miał otrzymać informację o ocenie, ale szczerze mówiąc nie przypuszczam żeby to udostępnili. Do tej pory nawet nie opublikowali swojego stanowiska.....
Cytuj
+11Ijon_Tichy2021-07-27 09:35#22
Kusi żeby zostawić nieprzyjemny komentarz (szczególnie pod adresem "prezydenta"), ale się powstrzymam i zamiast tego zapytam - wiadomo coś o uzasadnieniach odrzucenia wniosków? Pytanie kieruję głównie do Redakcji.
Cytuj
+19Ksiądz Robak2021-07-27 08:30#21
...a po co nam jakieś pieniądze, po co remontować stadiony, inwestować w ścieżki rowerowe i inne obiekty sportowe. Patrząc na KK to on chyba fanem sporu nie jest. Nigdy nie widziałem go nawet na otwarciu " Wolińskiego" " Wtórpolu" czy innych imprez zespołowych. Poza tym do napisania kretyńskiego napisu na śniegu wystarczą taki stadion Ruchu jaki jest...plus śnieg. Nie jestem pisowcem, peowcem itp. Wręcz przeciwnie uważam że czy Ci z prawej, czy z lewej, czy na centrze dymają nas jednakowo ale okazywanie publicznie radości z w/w napisu przez KK na pewno Skarżysku nie pomogło...a wiadomo kto obecnie kasę dzieli. KK to nie prezydent, to główny " hamulcowy" tego miasta.
Cytuj
+24natan2021-07-25 21:15#20
-"Jestem antyklerykałką" - deklaruje Małgorzata Marenin. Działała w Ruchu Palikota. Wykształcenie: Chemia z inżynierią ochrony środowiska. Pasja: malarstwo i rysunek.
Taka oto "gwiazdę" przyjął do pracy w skarżyskim Urzędzie Miasta Prezydent Kronig. Pani ta, która do pracy w Skarżysku dojeżdża z Kielc , zajmowała się ostatnio organizowaniem konkursu plastycznego dla dzieci w naszym mieście. I na takie etaty jak dla niej są pieniądze. Nic dodać, nic ująć.
Cytuj
+10Kilko2021-07-25 14:34#19
A Starosta tańczy teletubis, no brawo??? Szkoda ze nie ma takiej inwecji twórczej w pozyskiwaniu środków zew.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >
Dodaj ogłoszenie +
________________
Praca portal - Gowork.pl