24.09.2021 Ostatnia aktualizacja 09:36, 24.09.2021

Mieszkańcy uczcili pamięć Powstańców Warszawskich. Godzina "W" w Skarżysku

Autor:
Z.B, Foto:Zbyszek Biber
Opublikowano: 01 Sie 2021
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
1 sierpnia 2021 r. dla upamiętnienia 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej uczcili pamięć Powstańców.

Przed godziną 17 na jednym z najruchliwszych skrzyżowań w mieście (ul.Krasińskiego/aleja Piłsudskiego) na pięć minut wstrzymano ruch pojazdów. Następnie - przy dźwiękach klaksonów - odpalono race świetlne.  Był to wyraz pamięci i uhonorowania poświęcenia oraz walki Powstańców Warszawskich z 1944 roku.

Akcję zorganizowali kibice łódzkiego Widzewa ze Skarżyska. Do nich dołączyli skarżyscy motocykliści oraz mieszkańcy Skarżyska - Kamiennej.  

Ponadto  na terenie powiatu skarżyskiego przeprowadzono  powiatowy trening uruchamiania syren alarmowych, który był jednocześnie formą upamiętnienia 77. rocznicy Powstania Warszawskiego. Syreny zostały uruchomione o godzinie 17.00, na trzy minuty.

63 dni......
Dni, w których przyjaźń zastępowała broń...
A kilka chwil szczęścia... Całe życie...
A wszystko po to, by pokazać światu... 
Czym dla Polaka jest... WOLNOŚĆ...
 
Dziękujemy Wszystkim osobom, które przyłączyły się do akcji.

Przypomnijmy:
Godzina "W" była początkiem Powstania Warszawskiego, największego niepodległościowego zrywu Armii Krajowej i największej akcji zbrojnej podziemia w okupowanej przez hitlerowców Europie. Rozpoczęte 1 sierpnia 1944 roku, na rozkaz Komendanta Głównego AK gen. Tadeusza Komorowskiego "Bora", miało w założeniach trwać kilka dni. Powstanie zakończyło się kapitulacją po 63 dniach walk. Poległo w nim lub zostało zamordowanych przez Niemców 18 tys. powstańców i ok. 180 tys. cywilów.

Komentarze

-2Nie wsiowy2021-08-13 11:39#12
Cytuję wsiowy:
Cytuję Pamietajacy:
Cytuję wsiowy:
Szkoda, że znów zabrakło kibiców Granatu. Ale jak zwykle turecka ciężarówka na posterunku.


Z tego co widziałem to i Ty tam byłeś! Taki wsiowy koleś patrzący z zazdrością na ludzi, którzy wiele robią i podziwiales turecka ciężarówkę. I zapewne przeszło Ci przez myśl, że gdybyś nie zmarnował swojego życia na wsiowym podejściu to byłbyś szczesliwszy.

Pudło. Nie było mnie tam. Takie wydarzenia staram się obchodzić w bardziej godny sposób. Może nawet w sposób mniej wsiowy niż ten na zdjęciach powyżej.

No cóż, każdy ma prawo do wyrażania swojej opinii. Czy jest ona wsiowa czy nie. A patrząc na twój nick jak również komentarze szkoda mojego czasu na dyskusję na poziomie tak niskim. Kibiców Granatu brak, turecka ciezarowka jest. A Ty wsiowy człowieku siedź w domu tak jak siedzisz i najlepiej milcz. Miłego dnia Ci życzę i nie pozdrawiam.
Cytuj
0wsiowy2021-08-08 19:48#11
Cytuję Pamietajacy:
Cytuję wsiowy:
Szkoda, że znów zabrakło kibiców Granatu. Ale jak zwykle turecka ciężarówka na posterunku.

Z tego co widziałem to i Ty tam byłeś! Taki wsiowy koleś patrzący z zazdrością na ludzi, którzy wiele robią i podziwiales turecka ciężarówkę. I zapewne przeszło Ci przez myśl, że gdybyś nie zmarnował swojego życia na wsiowym podejściu to byłbyś szczesliwszy.

Pudło. Nie było mnie tam. Takie wydarzenia staram się obchodzić w bardziej godny sposób. Może nawet w sposób mniej wsiowy niż ten na zdjęciach powyżej.
Cytuj
-1Pamietajacy2021-08-05 21:56#10
Cytuję wsiowy:
Szkoda, że znów zabrakło kibiców Granatu. Ale jak zwykle turecka ciężarówka na posterunku.

Z tego co widziałem to i Ty tam byłeś! Taki wsiowy koleś patrzący z zazdrością na ludzi, którzy wiele robią i podziwiales turecka ciężarówkę. I zapewne przeszło Ci przez myśl, że gdybyś nie zmarnował swojego życia na wsiowym podejściu to byłbyś szczesliwszy.
Cytuj
0Mieszkaniec powiatu2021-08-04 15:06#9
Cytuję bezogródek:
Frekwencja jak zawsze.Nie dziwię się ,bo kto rozsądny i trzeźwo myślący chciał by się identyfikować z tymi osobami.Żenująca postawa uczestników normalnie szopka i zero szacunku dla zabitych w powstaniu osób.Chroń Boże przed takimi "patriotami".

Pan rany powiatowy Adam widocznie się z Panem nie zgodzi
Cytuj
+2bezogródek2021-08-04 10:39#8
Frekwencja jak zawsze.Nie dziwię się ,bo kto rozsądny i trzeźwo myślący chciał by się identyfikować z tymi osobami.Żenująca postawa uczestników normalnie szopka i zero szacunku dla zabitych w powstaniu osób.Chroń Boże przed takimi "patriotami".
Cytuj
+11mieszkaniec tsk2021-08-04 10:35#7
Obciach brać udział w obchodach tak zacnej rocznicy z takimi ludźmi. Nawet czapek nie zdejmują oddając hołd,szpanują palą race -po co ? Jeszcze flaga kibiców widzewa? przecież połowa bloków jest wymazana przez tych wandali.
Cytuj
+6ankanka2021-08-03 11:33#6
Wszystko fajnie, bardzo dobrze, że robi się takie obchody ale nie mogę zrozumieć jednego. Po ch*j te race? Po co? Czy to jest może jakiś symbol? Czy tylko po to żeby zrobić zadymę..
Cytuj
+3wsiowy2021-08-02 21:50#5
Szkoda, że znów zabrakło kibiców Granatu. Ale jak zwykle turecka ciężarówka na posterunku.
Cytuj
+5Ciemnowidz2021-08-02 21:01#4
Cytuję piss and shit:
Ciekawi mnie od 50 lat dlaczego nie czcimy powstań ,które wygraliśmy tylko klęski. Widocznie taki naród beznadziejny

Józef Piłsudski miał tu kilka koncepcji.
Aleksander hr. Wielopolski też ukuł pewną maksymę.
Cytuj
+15Mieszkaniec2021-08-01 23:34#3
Skoro ludzie, mieszkańcy miasta od kilku lat w tym miejscu i w ten sposób chcą czcić tą zacną rocznicę dlaczego władze miasta w tym nie uczestniczą, pomagają, dlaczego legalnie nie można zamknąć skrzyżowania na te kilkanaście minut bez ryzyka że coś się wydarzy, a co będzie kiedyś jak się coś wydarzy, co będzie jak organy ścigania stwierdzą zasadność prowadzenia postepowania w sprawie o wykroczenie jakiego w chwalebnej sprawie dopuszczają się uczestnicy, pomoc władz miasta w unormowaniu tejże sprawy jest konieczna.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Marsz Różowej Wstążeczki - rozstrzygnięcie ko…

Opublikowano: 24.09.2021 10:46