09.12.2021 Ostatnia aktualizacja 21:15, 08.12.2021

Budynek Urzędu Miasta do przebudowy (wizualizacje) - TYLKO U NAS!

Autor:
MB, Foto / wiz.: mat. inwestora
Opublikowano: 07 Wrz 2021
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W najbliższym czasie budynek Urzędu Miasta w Skarżysku-Kamiennej przejdzie gruntowną przebudowę. Wykonana zostanie nie tylko jego termomodernizacja, generalny remont przejdą również wnętrza budynku. Całkowite koszty modernizacji obiektu mogą wynieść nawet ponad 8 mln PLN (część kosztów jednego z zadań - termomodernizacji budynku - zostanie sfinansowana ze środków z UE).  Na  czas remontu UM urzędnicy skarżyskiego magistratu przeniosą się do budynku przy ul. Legionów 122.

Przebudowa budynku UM zrealizowana zostanie w ramach dwóch zadań: "Modernizacja budynku Urzędu Miasta" i  „Termomodernizacja i efektywne wykorzystanie energii w trzech ośrodkach subregionalnych. Oszczędność energii w sektorze publicznym ETAP II - termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Skarżysku-Kamiennej”.W ramach zadania "Modernizacja budynku Urzędu Miasta" wykonane zostaną następujące prace w budynku Urzędu Miasta w Skarżysku-Kamiennej: zamontowanie centralnego klimatyzatora z rozprowadzeniem wentylacji do pomieszczeń; wymiana pionów i poziomów kanalizacyjnych wraz z przykanalikami; wymiana drzwi wewnętrznych w budynku urzędu; wymiana podłóg w pokojach i na korytarzach; wyrównanie ścian i malowanie w pokojach i na korytarzach, wewnątrz budynku; ukrycie instalacji informatycznej, znajdującej się aktualnie w korytach plastikowych wewnątrz budynku; wymiana instalacji wodociągowej w budynku; montaż Systemu Sygnalizacji Pożaru wewnątrz budynku zgodnie z przepisami; montaż instalacji oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego; dostosowanie szerokości wyjścia ewakuacyjnego (wyjście od ul. Aptecznej) do szerokości 1,2m;  przeniesienie centrali pożarowej z pomieszczenia serwerowni na parter budynku do pomieszczenia Biura Bezpieczeństwa; przesunięcie poręczy do czoła schodów; usunięcie z dróg ewakuacyjnych materiałów palnych tj: boazeria, linoleum; montaż dźwigu osobowego zewnętrznego (windy); remont łazienek i pomieszczeń sanitarnych.

W ramach modernizacji zaplanowano również częściową zmianę organizacji przestrzeni i układu funkcjonalnego budynku.

Na parterze pozostanie pomieszczenie kasy (oddzielone od interesanta ladą z roletą i szybą), a także BOI (pomieszczenie otwarte w standardzie podwyższonym zgodnie z projektem aranżacji). Z parteru zniknie obecna świetlica, w miejscu której powstaną pokoje dla pracowników.  W miejscu obecnego wejścia od ulicy Sikorskiego stanie szyb windy (wejście przesunięte zostanie w kierunku skweru). 

Zmiany zajdą również na pierwszym piętrze. W miejscu obecnego USC powstaną gabinety prezydenta i jego zastępców (wraz z osobnymi sekretariatami). Gabinet prezydenta i jego sekretariat znajdzie się w miejscu obecnej "sali ślubów". Co ciekawe pierwotny projekt modernizacji zmieniono tak, by prezydent miał dodatkowy pokój "zaplecza gabinetu". Obecny gabinet prezydenta (po jego podziale) zajmą urzędnicy. Urząd Stanu Cywilnego  przeniesiony zostanie na rugi koniec budynku - w miejsce obecnego Biura Rady Miasta i pokoi zajmowanych m.in. przez Sekretarza Miasta. Zarówno gabinety prezydenta (i jego zastępców), jak i USC zaplanowano w "standardzie podwyższonym" - zgodnym z projektem aranżacji (patrz wizualizacje).

Wspomniane Biuro Rady Miasta przeniesione zostanie na piętro II  (od strony ul. Aptecznej).  Bezpośrednio nad gabinetami prezydentów powstanie nowa sala szkolenio-konferencyjna (w "standardzie podwyższonym") - która wykorzystywana będzie m.in. do sesji Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej, a obok zlokalizowane zostaną pomieszczenia BRM.

Przetarg na realizację tego zadania ogłoszono 18 sierpnia, zainteresowani udziałem w postępowaniu swoje oferty mogą składać do środy (8 września). Gmina na realizację tego zadania w swoim budżecie zabezpieczyła 5,5 mln PLN (warto dodać, że jeszcze na początku roku zakładano, że modernizacja budyku pochłonie "tylko" 3 mln PLN). Wybrany wykonawca będzie miał na realizację przedmiotu zamówienia 11 miesięcy.

W ramach zadania „Termomodernizacja i efektywne wykorzystanie energii w trzech ośrodkach subregionalnych. Oszczędność energii w sektorze publicznym ETAP II - termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Skarżysku-Kamiennej” wykonane zostaną następujące prace w budynku Urzędu Miasta w Skarżysku-Kamiennej: docieplenie ścian i stropodachu, wymiana części stolarki okiennej i drzwiowej - na parterze montaż okien i szyb antywłamaniowych zamiast rolet i krat, wymiana rynien i rur spustowych, wymiana podokienników zewnętrznych, roboty budowlane towarzyszące, wymiana instalacji centralnego ogrzewania, montaż instalacji odgromowych, wykonanie instalacji fotowoltaicznej i wymiana instalacji elektrycznej.

Na realizację tych prac przetarg już rozstrzygnięto. Wykonawca robót będzie firma „PERFECT” Agnieszka Świercz z Kielc. Całkowity koszt realizacji tego zadania to 2,58 mln PLN. Wykonawca na realizację prac będzie miał 13 miesięcy.

Co remont oznacza dla mieszkańców / petentów?

Na czas remontu budynku przy ul. Sikorskiego 18 urząd czasowo przeniesie się do budynku przy ul. Legionów 122
. Od kilku miesięcy trwają przygotowania tego budynku do przyjęcia urzędników (m.in. prace przy dostosowaniu infrastruktury technicznej).  Na razie dokładnie nie wiadomo kiedy nastąpią przenosiny. Jeśli realizacja wspomnianych wcześniej zadań ma nastąpić do 01.09.2022 roku, można się spodziewać, że akcja przenoszenia UM rozpocznie się wkrótce.

Kolorystyka elewacji budynku UM po termomodernizacji:

Nowy gabinet prezydenta:


Nowy Urząd Stanu Cywilnego:


Nowa sala konferencyjno-szkoleniowa:Komentarze

+4bezogródek2021-10-31 13:11#31
Jak by nie było ważniejszych celów do zrealizowania.Szkoda gadać.
Cytuj
+1mieszkanka TSK2021-10-31 13:10#30
Zastanawiacie się dlaczego mieszkańcy wiedzą więcej i tu na portalu od wielu lat piszą o patologiach.Zmienia się władza,Ziobro straszy sędziów,wstawia swoich prokuratorów i co,a nic,NADAL JEST TA SAMA GRUPA KOLESI? Hau Hau a karawana musi jechać dale szarzy ludzie.Zdrowia życzę
Cytuj
+18Efehvyjb2021-09-11 13:02#29
Ale zazdroszczę Starachowicom Materka i wogole włodarzy. Skarżysko żyje w dziadowskiej matni i nigdy z niej juz nie wyjdzie. Miasto skazane na dziadowanie.
Cytuj
+8Brakuje wiedzy2021-09-11 07:02#28
Alkokk swoją drogą natomiast dopuki naczelniczka od inwestycji będzie kicać za prezydentem a nie usiądzie na czterech kościach doputy wnioski o dofinansowanie będą odpadać jak do tej pory. Matoły wyżej nie powinny awansować.
Cytuj
+10Ijon_Tichy2021-09-10 09:46#27
Stan urzędu miasta powinien być proporcjonalny do stanu samego miasta że tak powiem. A druga sprawa,
Cytat:
Co remont oznacza dla mieszkańców / petentów?
Ile czasu jeszcze będzie pokutować to określenie? Polityczna poprawność zainteresowała się Murzynami, Cyganami i nawet Lapończykami, a petentem widać już nie. To są klienci finansujący (pośrednio, ale jednak) ze swojej kieszeni wynagrodzenia urzędników, a nie poddani proszący o audiencję.
Cytuj
+13zbig2021-09-09 15:56#26
Cytuję Tolek:
Niestety SKARŻYSKO nie ma szczęścia do włodarz (Notabeny sami ich sobie wybieramy dajac się nabrać na inwestorów z Chin itp. Bajki)
Kroning to czlowiek-porażka.
A Ci radni głosując z nim ponoszą odpowiedzialności za postępującą degradację tego miasta.
Podpinanie się Kroninga pod sukcesy innych to jest szczyt bezczelności.
I tak reasumujac:
- bezrobocie największe w woj.
- inwestorów brak
- w mieście syf ze płakać się chce
- strefa przemysłową na byłych terenach mesko to obraz nędzy i rozpaczy
- kolesiostwo, przerost zatrudnienia (Maćkowiak, Bodo itp.)
- pożyczka od Braci na basen która mieszkańcy beda długo spłacać- niegospodarnosc
- pozyskanie funduszy zewnętrznych 0 zł.
- i tak na podsumowanie Kultura w Skarżysku- liroy i jego bluzgi.
Kryninga wraz z jego kompanami w tym kolejnym nieudacznikiem szykowanym na prezydenta Adasiem C. oraz radymi glosujacymi trzeba "pogonić" jak najdalej od władzy w Skarżysku.

w następnych wyborach trzeba wybrać inżyniera (wykształcenie techniczne) - żadnego hiteryka, managera, psychologa, etc...... Jak lud nie zrozumie to batem po pupie będzie trzepany - HAWK!
Cytuj
+11nazdrowie2021-09-09 13:54#25
no to mu polejcie !
Cytuj
+40Tolek2021-09-09 09:40#24
Niestety SKARŻYSKO nie ma szczęścia do włodarz (Notabeny sami ich sobie wybieramy dajac się nabrać na inwestorów z Chin itp. Bajki)
Kroning to czlowiek-porażka.
A Ci radni głosując z nim ponoszą odpowiedzialności za postępującą degradację tego miasta.
Podpinanie się Kroninga pod sukcesy innych to jest szczyt bezczelności.
I tak reasumujac:
- bezrobocie największe w woj.
- inwestorów brak
- w mieście syf ze płakać się chce
- strefa przemysłową na byłych terenach mesko to obraz nędzy i rozpaczy
- kolesiostwo, przerost zatrudnienia (Maćkowiak, Bodo itp.)
- pożyczka od Braci na basen która mieszkańcy beda długo spłacać- niegospodarnosc
- pozyskanie funduszy zewnętrznych 0 zł.
- i tak na podsumowanie Kultura w Skarżysku- liroy i jego bluzgi.
Kryninga wraz z jego kompanami w tym kolejnym nieudacznikiem szykowanym na prezydenta Adasiem C. oraz radymi glosujacymi trzeba "pogonić" jak najdalej od władzy w Skarżysku.
Cytuj
+18Małomiasteczkowy2021-09-08 22:49#23
Cytuję olaboga:
O jak dobrze, że dawno wyjechałem z tego grajdoła...
Klasyczny zaściankowy ryk, że rudera pamiętająca czasy PRLu doczeka się gruntownego remontu, "bo przecież jest wiele ważniejszych spraw".
Urzędnicy chcą normalnych warunków pracy? Skandal! W głowach się im poprzewracało. Jak nie pasuje, to się zwolnić!
Prezydent będzie miał gabinet i nawet pokoik na zapleczu? Powołać komisję śledczą!
Weźcie pod uwagę małomiasteczkowi krzykacze, że ten budynek to jednak jakaś wizytówka tego smutnego miasta a obecny prezydent raczej długo się tymi "luksusami" cieszył nie będzie.
Tyle w temacie a teraz minusujcie :D

Czy w sytuacji kiedy masz długi i nie starcza Ci na rachunki kupujesz nowe auto i jedziesz na wakacje??? Sz. P. Wielkomiejski byłeś za słaby żeby tu mieć coś, jakoś się wybić że teraz obrazasz mieszkańców. Wyjechałeś a więc problemy miasta i mieszkańców Cię nie dotyczą a co za tym idzie komentuj sobie swój obecny grajdoł.
Cytuj
+22Proszę2021-09-08 19:43#22
Cytuję Born in Skarland:
Bardzo proszę o podanie imion i nazwisk radnych, którzy oprócz bobaska zaakceptowali plan finansowy zezwalający na finansowanie tej tak "potrzebnej i niezbędnej miastu inwestycji".. Wszystkim mieszkańcom będzie można przypomnieć przed wyborami samorządowymi komu nigdy więcej nie należy dawać władzy w Skarżysku ....Wszystkim ciężko pracującym i płacącym podatki, z których zostanie sfinansowany ten "bobasowy pałacyk" serdecznie współczuję i zdrowia życzę

Proszę bardzo:
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne