19.01.2022 Ostatnia aktualizacja 21:19, 19.01.2022

 

Szkoła Podstawowa nr 3 w Skarżysku -Kamiennej świętowała Narodowe Czytanie 2021

Autor:
materiały SP 3
Opublikowano: 07 Wrz 2021
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Ta ogólnopolska akcja czytelnicza obchodzona jest przez szkołę już po raz trzeci. Tym razem powstały trzy nagrania.

Pierwsze, pod hasłem „Pani Dulska na wakacjach”, to „podróż” książki w różne miejsca w Polsce i na świecie. W drugim filmie „Narodowe Czytanie 2021 dla SP3” szkolna koordynatorka akcji pani Anna Sobota zaangażowała do wspólnej zabawy i promocji czytelnictwa przedstawicieli różnych zawodów, którzy  czytali wybrane fragmenty dramatu Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej”.

Ostatni film to relacja z kameralnego spotkania, które odbyło się  na szkolnym dziedzińcu w sobotę 4 września br. Uczniowie czytali fragmenty książki,  mieli możliwość wykonania pamiątkowych zdjęć oraz otrzymania okolicznościowej pieczęci na swoim egzemplarzu „Moralności pani Dulskiej”. Z okazji dziesiątego czytania przygotowano również wystawę książek, które od 2012 roku odczytywano w ramach akcji.
 
Miłym akcentem było spontaniczne przeczytanie fragmentu utworu przez rodziców i nauczycieli. To  miłe spotkanie na długo zostanie w pamięci.
 
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w obchody Narodowego Czytania 2021.  Zachęcamy do obejrzenia filmików, które mają jedno przesłanie- popieramy i reklamujemy czytanie, bo w nim jest moc!
 
Filmy:

Dulska na wakacjachNarodowe Czytanie 2021 dla SP3


Spotkanie u Dulskiej 
 

Komentarze

+5Iwona Kowaleska2021-09-09 08:30#1
Wspaniała inicjatywa. Gratulacje dla dzieci, nauczycieli i rodziców. Może inne szkoły w mieście też spróbują swoich sił w takiej promocji czytelnictwa.
Iwona Kowaleska
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne