28.11.2021 Ostatnia aktualizacja 20:24, 26.11.2021

Fundacja „Daj Szansę” rozpoczęła nabór wniosków na stypendia naukowe i artystyczne na rok szkolny 2021/2022

Autor:
Fundacja "Daj Szansę"
Opublikowano: 15 Wrz 2021
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Fundacja "Daj Szansę" rozpoczęła nabór wniosków na stypendia naukowe i artystyczne na rok szkolny 2021/2022 w ramach XVI edycji Programu Stypendialnego „Żaczek” i programu stypendiów artystycznych. Stypendia skierowane są do uczniów uzdolnionych pochodzących z niezamożnych rodzin. Programy stypendialne realizowane są w ramach środków własnych fundacji. Nabór wniosków trwa do 22 października.

Fundacja „Daj Szansę” w roku szkolnym 2021/2022 realizować będzie dwa programy stypendialne –program stypendiów naukowo – socjalnych „Żaczek” oraz program stypendiów artystycznych. Stypendia przyznawane są w drodze konkursu.

Stypendystami Fundacji „Daj Szansę” mogą być uczniowie pochodzący z niezamożnych rodzin, zamieszkali na terenie powiatu skarżyskiego lub spoza powiatu, ale uczęszczający do szkół na terenie powiatu skarżyskiego.

Z pomocy Programu Stypendialnego „Żaczek” mogą korzystać uczniowie liceów ogólnokształcących i techników. Program stypendiów artystycznych natomiast skierowany jest do uczniów szkół artystycznych.

Kandydaci do stypendiów muszą między innymi: posiadać wysoką średnią ocen, charakteryzować się nienaganną postawą, aktywnością społeczną oraz działalnością na rzecz środowiska i rówieśników, posiadać udokumentowane osiągnięcia artystyczne lub naukowe.

Z wnioskiem o przyznanie stypendium występują zainteresowani uczniowie, składając wnioski osobiście w siedzibie Fundacji ul. Konarskiego 20 p.212. Ze względów bezpieczeństwa wnioski będą przyjmowane wyłącznie w dniach 20-21-22.10.2021 roku w godz.14.00-15.30.

Nabór wniosków trwa do 22.10.2021 roku.

Szczegółowe kryteria i warunki przyznawania poszczególnych stypendiów określają regulaminy, które dostępne są na stronie internetowej www.daj-szanse.eu. Tam również dostępne są do pobrania dokumenty niezbędne do załączenia do wniosku stypendialnego. Ostatecznego wyboru stypendystów dokonuje Komisja Stypendialna.

Poniżej regulaminy programów oraz wymagane dokumenty:

Regulamin programu Żaczek

WNIOSEK O PRZYZNANIE STYPENDIUM-zaczek

Oświadczenie o przetwarzaniu danych

Oświadczenie o sytuacji materialnej

Regulamin stypendia artystyczne

wniosek o przyznanie stypendium artystycznego

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne