09.12.2021 Ostatnia aktualizacja 21:15, 08.12.2021

Blisko 12,5 tys. osób zaszczepiło się w powiatowym punkcie szczepień przy Placu Floriańskim

Autor:
Jolanta Jagiełło (Starostwo Powiatowe)
Opublikowano: 28 Wrz 2021
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności

Od 6 maja br. przy placu Floriańskim 1 w Skarżysku-Kamiennej działa Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych przeciw COVID-19 uruchomiony przez Powiat Skarżyski we współpracy z Obwodem Lecznictwa Kolejowego w Skarżysku-Kamiennej. W punkcie tym do połowy września zaczepiło się blisko 12 tys. osób. Ponadto od lipca punkt ten prowadzi szczepienia przy udziale mobilnej jednostki szczepień. Zespół wyjazdowy do tej pory dojechał ze szczepionką do ponad 500 mieszkańców powiatu skarżyskiego.

Zarząd Powiatu Skarżyskiego podczas ostatniego posiedzenia przyjął sprawozdanie Obwodu Lecznictwa Kolejowego z działalności Powiatowego Punktu Szczepień Powszechnych przy Placu Floriańskim 1 w Skarżysku-Kamiennej. Z danych przedstawionych przez dyrektora jednostki Mateusza Korzeniewskiego wynika, że w powiatowym punkcie w okresie od maja do połowy września pierwszą i drugą dawką szczepień łącznie zostało zaszczepionych 11 921 pacjentów. Największe zainteresowanie szczepieniami przypadły na czerwiec i lipiec. Wówczas miesięcznie szczepiło się ponad 4 tys. osób.

Od lipca osoby zainteresowane szczepieniem mogą także korzystać z mobilnej jednostki szczepień, która została uruchomiona przy Powiatowym Punkcie Szczepień Powszechnych przy Placu Floriańskim 1. W ramach mobilnej jednostki zespół wyjazdowy dojeżdża bezpośrednio do tych pacjentów, których stan zdrowia nie pozwala na samodzielne dotarcie do stacjonarnego punktu szczepień. Z usług mobilnego punktu szczepień do tej pory skorzystało 545 mieszkańców powiatu skarżyskiego.

- Nasz punkt szczepień w ciągu 4 miesięcy zaszczepił już blisko 12 tys. pacjentów. Również budujące są dane statystyczne z całego powiatu. Wynika z nich, że większość mieszkańców powiatu skarżyskiego jest zaszczepiona. Na ponad 73 tys. mieszkańców w pełni zaszczepionych jest 36 tys. osób, a jedną dawkę szczepionek przyjęło ponad 37 tys. mieszkańców naszego powiatu. Jestem podbudowany tym, że już tak wielu z nas się zaszczepiło, bo to nasza najlepsza broń w walce z wirusem  – mówi starosta Artur Berus zachęcając do korzystania z powiatowego punktu szczepień przy Placu Floriańskim, w którym prowadzone są już także szczepienia trzecią dawką.

Na obecną chwilę w Powiatowym Punkcie Szczepień Powszechnych przeciw COVID-19 przy Placu Floriańskim 1 w Skarżysku-Kamiennej na szczepienie zarejestrowanych jest 600 pacjentów. Jak przypuszcza dyrektor OLK liczba ta w najbliższym czasie może wzrosnąć ze względu na rozwijająca się sytuację COVID-19.

Osobom zainteresowanym przypominamy, że Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych przeciw COVID-19 zlokalizowany jest przy Placu Floriańskim 1 w Skarżysku-Kamiennej w budynku, w którym mieści się biblioteka pedagogiczna. Rejestracja na szczepienie w tym punkcie prowadzona jest pod numerami telefonów – 41 375 70 51 i 41 375 70 53.


Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne