09.12.2021 Ostatnia aktualizacja 21:15, 08.12.2021

Powiat skarżyski sfinansował zakup nowoczesnego łóżka porodowego

Autor:
Jolanta Jagiełło (Starostwo Powiatowe)
Opublikowano: 01 Paź 2021
Oceń:
3 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności

Oddział położniczo - ginekologiczny Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej może pochwalić się nowoczesnym łóżkiem porodowym. Sprzęt zakupiony za dotację przekazaną przez samorząd powiatu skarżyskiego w wysokości 36 tys. zł trafił już na salę porodową skarżyskiego szpitala, gdzie w ubiegłym roku odebrano blisko 800 porodów. Statystyki pokazują, że z roku na rok coraz więcej pacjentek, jako miejsce urodzenia dziecka, wybiera oddział położniczo- ginekologiczny Szpitala Powiatowego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skarżysku-Kamiennej.

Dotację w wysokości 36 tys. zł przekazał szpitalowi samorząd powiatu skarżyskiego. Dotacja decyzją rady powiatu została przyznana z budżetu powiatu z przeznaczeniem na zakup łóżka porodowego Freya z uchwytem do pozycji kucznej i uchwytem wielopozycyjnym. Łóżko to jak informuje kierownik oddziału położniczo- ginekologicznego dr Krzysztof Grzegorek zapewni rodzącym pacjentkom maksymalną wygodę i bezpieczeństwo w czasie porodu, a także zwiększy komfort pracy personelu medycznego biorącego udział w porodzie.

Warto podkreślić, że od kilku lat obserwuje się wzrost liczby porodów w Szpitalu Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej. Statystyki pokazują, że w roku 2015 odebrano tu 580 porodów, w 2018 już 661, a w 2020 roku odnotowano 782 porody.    

W piątek, 1 października nowy zakup obejrzeli starosta Artur Berus i sekretarz powiatu Małgorzata Nosowicz.

- Ten sprzęt jest inwestycją w przyszłość, która służyć będzie mamom, mieszkankom powiatu skarżyskiego, ale także wszystkim paniom, które zdecydują się na poród w naszym szpitalu. Ze statystyk szpitalnych wynika, że z roku na rok coraz więcej pacjentek wybiera nasz oddział położniczo- ginekologiczny. Cieszę się również, że nowy sprzęt, który trafia do naszego szpitala ułatwia pracę lekarzom i położnym, bo profesjonalny personel i odpowiednie narzędzia pracy gwarantują zadowolenie pacjentów – mówi starosta Artur Berus.

Dyrektor szpitala Leszek Lepiarz także nie ukrywa zadowolenia z nowo zakupionego sprzętu. Podkreśla dobrą współpracę z samorządem powiatowym dodając, że każdy zakup nowoczesnego sprzętu dla szpitala to kolejny krok mający na celu poprawienie jakości udzielanych świadczeń, w tym przypadku na oddziale położniczo – ginekologicznym.Komentarze

+3Sprawa się rypła2021-10-05 09:16#4
A co się dzieje z remontem wiaduktu na ul. Piłsudskiego?
Może kto popełni jaki artykuł i "strzeli" kilka fotek o postępach robót.
Będzie szał na Wszystkich Świętych!
Cytuj
-1Mickiewicz2021-10-04 07:26#3
Cytuję banan:
Bo jego życie jest jak winda. Tylko od niego zależy na którym piętrze wysiada :lol:

Swój dzień zaczynam od mundrości Berego. Niezły ubaw. Poziom nastolatki piszącej listy do Bravo Girl. :D
Cytuj
-6banan2021-10-03 15:01#2
Cytuję @:
Otwierasz lodówkę a tam kto??? :lol:


Bo jego życie jest jak winda. Tylko od niego zależy na którym piętrze wysiada :lol:
Cytuj
+4@2021-10-01 18:18#1
Otwierasz lodówkę a tam kto??? :lol:
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne