09.12.2021 Ostatnia aktualizacja 21:15, 08.12.2021

Zagrają dla chorego Olivera

Autor:
informacja prasowa
Opublikowano: 20 Paź 2021
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
12 dziecięcych drużyn piłkarskich z województwa świętokrzyskiego a także z Mazowsza i Małopolski zagra w sobotę, w trakcie Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej w Skarżysku - Kamiennej. Cały dochód z imprezy organizowanej przez Piłkarską Akademię Skarżyska, zostanie przeznaczony na leczenie 9-letniego Olivera Stachury.
 
Chłopiec, mieszkaniec Skarżyska choruje na medulloblastomę, czyli złośliwy nowotwór mózgu. Rodzina chłopca zbiera pieniądze na innowacyjne leczenie za Oceanem, które może uratować życie dziecka.
 
Rodzice dzieci trenujących w Piłkarskiej Akademii Skarżyska zaproponowali organizację turnieju charytatywnego. Cały dochód zostanie przekazany na leczenie chłopca. Turniej piłkarski rozpocznie się 23 października, o godzinie 9 w hali Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej.
 
 - Na zaproszenie PAS odpowiedziało od razu kilkanaście drużyn dziecięcych (rocznik 2011 i młodszych) z naszego regionu, ale także z Mazowsza i Małopolski. To nasi przyjaciele, którzy nigdy nie odmawiają pomocy – mówi Andrzej Plucner prezes i trener PAS.
 
Wsparcie zadeklarowało też wiele firm ze Skarżyska-Kamiennej, przedstawiciele różnych środowisk, fundacji, a także sportowcy. Gośćmi turnieju będą m.in. : Jacek Kiełb, wieloletni piłkarz Korony a także zawodnicy Vive Łomży Kielce. Sportowcy przekażą koszulki i piłki z autografami na licytację. Podobnie jak Sławomir Szmal - wieloletni piłkarz Vive.  
 
Impreza będzie miała charakter otwarty. Oprócz meczy i licytacji oraz loterii fantowej, zaplanowano wiele atrakcji, takich jak: występy grup tanecznych, szkoły akrobatyki, a także słodki stół i tort dla każdego. Dziećmi zajmą się animatorzy. Przyjazd na turniej zapowiedziały grupy motocyklistów z Kielc i Bliżyna. Pomoc zadeklarowali także hodowcy gołębi z Okręgu Kielce.
 
Turniej wsparło Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej, a także dyrekcja Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku.  
 

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne