28.11.2021 Ostatnia aktualizacja 20:24, 26.11.2021

Pielgrzymka policjantów do Ostrej Bramy

Autor:
J.G (KPP Skarżysko - Kamienna)
Opublikowano: 22 Paź 2021
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności

W piątek odbyła się VI Diecezjalna Pielgrzymka Policjantów Garnizonu Świętokrzyskiego i Mazowieckiego do Sanktuarium Marki Bożej Miłosierdzia w Skarżysku – Kamiennej. W uroczystościach udział wziął Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach nadinsp. dr Jarosław Kaleta oraz Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu mł. insp. Piotr Janik.

Po raz szósty przed Bazyliką w parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Skarżysku – Kamiennej zgromadzili się policjanci ziemi świętokrzyskiej i mazowieckiej. Uroczystą mszę świętą poprzedziło złożenie wiązanek pod tablicą upamiętniającą skarżyszczan poległych za ojczyznę w okresie II Wojny Światowej. Wiązanki złożyli Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach nadinsp. dr Jarosław Kaleta oraz Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu mł. insp. Piotr Janik.

Ponadto policjanci zapalili znicze po tablicami ku pamięci stróżów prawa z powiatu skarżyskiego zamordowanych przez NKWD w 1940 roku w Twerze oraz pod tablicami ku czci prezydentów Lecha Kaczyńskiego i Ryszarda Kaczorowskiego, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.

Po uroczystym wprowadzeniu sztandarów komend wojewódzkich  w Bazylice rozpoczęła się msza święta w intencji policjantów. Liturgii przewodniczył ksiądz biskup Henryk Tomasik, który również wygłosił homilię.


Komentarze

+6Mieszkańcy Miasta2021-10-22 20:22#2
Kolejni przymusowi ochotnicy, niestety. Współczujemy Wam Policjanci. A wystarczy z Wami porozmawiać. Czas zmian nadchodzi szybkimi krokami. I co tam będzie można zrobić? Pomyślnie, bo Was zapytamy.
Cytuj
+7piss and shit2021-10-22 20:13#1
Świecki Kraj to zdrowy Kraj
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne