28.11.2021 Ostatnia aktualizacja 20:24, 26.11.2021

Charytatywny Turniej Piłki Nożnej dla Olivera

Autor:
Z.B, Foto:Zbyszek Biber
Opublikowano: 23 Paź 2021
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
12 dziecięcych drużyn piłkarskich z województwa świętokrzyskiego a także z Mazowsza i Małopolski wzięło udział w Charytatywnym Turnieju Piłki Nożnej w Skarżysku – Kamiennej, który obył się w hali sportowej Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji. Cały dochód z imprezy organizowanej przez Piłkarską Akademię Skarżyska, zostanie przeznaczony na leczenie 9-letniego Olivera Stachury.

Chłopiec, mieszkaniec Skarżyska choruje na medulloblastomę, czyli złośliwy nowotwór mózgu. Rodzina chłopca zbiera pieniądze na innowacyjne leczenie za Oceanem, które może uratować życie dziecka.

- Na zaproszenie PAS odpowiedziało od razu kilkanaście drużyn dziecięcych (rocznik 2011 i młodszych) z naszego regionu, ale także z Mazowsza i Małopolski. To nasi przyjaciele, którzy nigdy nie odmawiają pomocy – mówi Andrzej Plucner prezes i trener PAS.

W turnieju biorą udział: Dalin Myślenice, Korona Kielce, Beniaminek Soccer Schools Iłża, Champions Końskie, Akademia Mistrzów Cracovia Kraków, FC Łączna, Juventa Starachowice, Nowińska Akademia Futsalu, Tęcza Gowarczów, PAS Skarżysko. Wyniki turnieju nie były najważniejsze, liczyła się pomoc dla Olivera. 


Turniej poprowadził Patryk Pajek ze Starachowic,

Wsparcie zadeklarowało też wiele firm ze Skarżyska-Kamiennej, przedstawiciele różnych środowisk, fundacji, a także sportowcy. Gośćmi turnieju byli m.in. : Jacek Kiełb, wieloletni piłkarz Korony a także Michał Olejniczak zawodnik Vive Łomży Kielce. Sportowcy przekazali koszulki i piłki z autografami na licytację. Podobnie jak Sławomir Szmal - wieloletni piłkarz Vive.

Koszulkę Jacka Kiełba z autografem wylicytowali młodzi piłkarze z Nowińskiej Akademii Futsalu za kwotę zł. Koszulkę z podpisami zawodników Vive Łomży Kielce wylicytował Artur Berus, starosta skarżyski.


Impreza ma charakter otwarty. Oprócz rywalizacji sportowej i licytacji oraz loterii fantowej, zaplanowano wiele atrakcji, takich jak: występy grup tanecznych, szkoły akrobatyki, a także słodki stół i tort dla każdego. Dziećmi zajęli się animatorzy. Na turnieju gościła grupa motocyklistów z Kielc i Bliżyna. 

Turniej wsparło Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej, a także dyrekcja Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku, która udostępniła obiekt bezpłatnie dokładając tym samym cegiełkę do wsparcia Olivera.

Wyniki zbiórki podamy po jej podliczeniu.


Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne