19.01.2022 Ostatnia aktualizacja 21:19, 19.01.2022

 

Powiat skarżyski wybuduje cztery ronda na drogach w Skarżysku-Kamiennej

Autor:
Jolanta Jagiełło (Starostwo)
Opublikowano: 22 Lis 2021
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Powiat skarżyski w dwóch najbliższych latach planuje wybudować cztery ronda na skrzyżowaniach dróg w Skarżysku-Kamiennej. Ronda nie tylko usprawnią ruch w mieście ale jednocześnie wpłyną na poprawę bezpieczeństwa pieszych mieszkańców miasta jak i uczestników ruchu drogowego. Poprawa bezpieczeństwa na drogach powiatowych to jeden z głównych priorytetów władz powiatu skarżyskiego obecnej kadencji mówi starosta Artur Berus.

Samorząd powiatu skarżyskiego do 2023 r. w ramach inwestycji na drogach powiatowych w mieście Skarżysko-Kamienna zaplanował budowę m.in. czterech rond. Ronda powstaną na skrzyżowaniu ulic Niepodległości i Sokolej, przy skrzyżowaniu dróg ul. Towarowej z ul. 1-go Maja, na skrzyżowaniu ulicy Łyżwy z 1-go Maja oraz rondo turbinowe w ramach rozbudowy układu komunikacyjnego miasta.

- Bezpieczne skrzyżowania, coraz lepszy stan dróg powiatowych to priorytety, którymi kieruje się nasz samorząd przy planowaniu inwestycji. Nasi mieszkańcy muszą być bezpieczni. Ronda to mniej kolizyjne skrzyżowania dlatego warto w nie inwestować – mówi starosta Artur Berus podkreślając, że powiat skarżyski angażując, na realizację inwestycji na drogach powiatowych, środki budżetowe także pozyskuje dodatkowe środki zewnętrzne.

Rondo na skrzyżowaniu ulicy Łyżwy z ul. 1-go Maja wybudowane zostanie w ramach realizacji zadania polegającego na rozbudowie drogi powiatowej ul. Łyżwy w Skarżysku-Kamienne wraz z budową chodnika ze zjazdami i odwodnieniem. Inwestycja o wartości blisko 4 mln zł, na którą powiat pozyskał 50% dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg rozpocznie się już w przyszłym roku. Zadanie bowiemm znalazło się na liście podstawowej zadań rekomendowanych do dofinansowania w ramach RFRD w 2022 r., podobnie jak przebudowa drogi powiatowej Sadek – Kierz Niedźwiedzi. 

Kolejne równie ważne rondo dla mieszkańców miasta realizowane będzie w ramach zadania pn. „Budowa skrzyżowania ulic Niepodległości i Sokolej wraz z obsługą komunikacyjną dwora PKP w Skarżysku-Kamiennej w formie ruchu okrężnego”. Zadanie o wartości 1 mln 400 tys. zł już jest przygotowane pod względem formalnym do realizacji.
Jak informuje Zarząd Dróg Powiatowych w Skarżysku-Kamiennej do końca bieżącego roku zostanie także przygotowany projekt na wykonanie ronda przy skrzyżowaniu dróg ul. Towarowej z ul. 1-go Maja. Koszt takiego projektu to 61 tys. zł. Kolejnym krokiem będzie uzyskanie pozwolenia na budowę. Ten etap planuje się wykonać w pierwszym kwartale 2022 r. planuje się natomiast uzyskać pozwolenie na budowę. Wartość tej inwestycji szacowana jest na kwotę 1 mln 400 tys. zł – informuje Zarząd Dróg Powiatowych w Skarżysku-Kamiennej.

Przypominamy także, że trwa rozbudowa układu komunikacyjnego miasta Skarżyska-Kamiennej, która obejmuje budowę nowego wiaduktu nad torami kolejowymi wraz z rozbudową Al. Piłsudskiego na odcinku od  Al. Tysiąclecia PP do rejonu ul. Towarowej wraz ze skrzyżowaniami. W ramach tej inwestycji przy obecnym skrzyżowaniu z Al. Niepodległości wybudowane zostanie rondo turbinowe. Inwestycję prowadzi powiat skarżyski.

Będzie także bezpiecznie na dwóch skrzyżowaniach.  

- Dziś otrzymaliśmy także informację ze Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach, że na liście podstawowej zadań rekomendowanych do dofinansowania mających na celu wyłącznie poprawę bezpieczeństwa ruchu pieszych w ramach RFRD dotyczącej naboru w roku 2021 znalazły się także do przebudowy dwa przejścia dla pieszych na skrzyżowaniach w Skarżysku-Kamiennej. Są to skrzyżowanie al. Piłsudskiego i ul. Krasińskiego oraz skrzyżowanie al. Piłsudskiego i ul. Norwida. Przebudowa tych przejść będzie polegać na wymianie sygnalizacji świetlnej i oznakowania poziomego – informuje starosta Artur Berus.     

Projekt ronda na skrzyżowaniu ul. Łyżwy i ul. 1-go Maja w Skarżysku-Kamiennej
 

Projekt ronda na skrzyżowaniu ulic Niepodległości i Sokola w Skarżysku-Kamiennej

Projekt zagospodarowania terenu budowy ronda przy skrzyżowaniu dróg ul. Towarowej z ul. 1-go Maja w Skarżysku-Kamiennej
Wizualizacja ronda turbinowego przy obecnym skrzyżowaniu z Al. Niepodległości


Komentarze

+2RaV132021-11-26 12:37#24
Rondo na skrzyżowaniu ulic Niepodległości i Sokola powinno być rondem turbinowym a i podczas rozbudowy układu komunikacyjnego miasta Skarżyska-Kamiennej, która obejmuje budowę nowego wiaduktu nad torami kolejowymi skrzyżowanie al. Piłsudskiego i al. Tysiąclecia również powinno być rondem turbinowym a nie zwykłym skrzyżowaniem!!!
Cytuj
0farciarz2021-11-24 20:27#23
Cytuję Hartman:
W jakich planach? Nigdy nie słyszałem o oficjalnych planach budowy ronda na Zachodnim. Mieszkańcy od lat wskazują potrzebę budowy tego ronda i nikt ich nie słucha.

To że Ty nie słyszałeś nie oznacza że już nikt o tym nie myśli...
https://proskarzysko.pl/rondo-zachodnie-legionow-niepodleglosci-metalowcow/?fbclid=IwAR2lfLT3pW12NzdiBWC_9H3dAR8KAM0aL10WaORLQW3zXrdOObeurmVBngk
Cytuj
+1ssekcjagimnastyczna2021-11-24 09:49#22
Cytuję Hartman:
W jakich planach? Nigdy nie słyszałem o oficjalnych planach budowy ronda na Zachodnim. Mieszkańcy od lat wskazują potrzebę budowy tego ronda i nikt ich nie słucha.

może tych z lat 60 tych ubiegłego wieku
Cytuj
+5mieszkankaTSK2021-11-24 09:38#21
Nowe ronda fajnie ułatwią przemieszczanie się ,ale PODWYŻKI WYNAGRODZEŃ to SKANDAL!! Nigdy nie zagłosuję już na te osoby,które głosowały za podwyższeniem sobie pensji z naszych podatków w tak ciężkim czasie pandemii i wysokiej inflacji.WSTYD!!
Cytuj
+8Hartman2021-11-24 08:58#20
W jakich planach? Nigdy nie słyszałem o oficjalnych planach budowy ronda na Zachodnim. Mieszkańcy od lat wskazują potrzebę budowy tego ronda i nikt ich nie słucha.
Cytuj
+2Opercja Argo2021-11-23 18:14#19
News po to by przykryć podwyżki w Starostwie - to jest oczywiste i widoczne jak na dłoni. Od jakiegoś czasu portal Skarzysko24.pl wpisuje się w propagandowy stream obowiązujący w kraju. Nie gratuluję. :roll:
Cytuj
0endriu152021-11-23 16:10#18
Super sprawa z tymi rondami ,bezpieczeństwo przede wszystkim ,najbardziej to rondo ul.1-go maja, łyżwy. Lecz na drugim miejscu powinno być rondo na zachodnim panowie włodarze. Nie zapominajcie o najbardziej niebezpiecznych ulicach i chodnikach w naszym mieście .Prym wiodą chodniki przy ulicy Niepodległości , Tysiąclecia ,1-go maja ,Wiejska od Szydłowieckiej do torów itd.
Cytuj
+10farciarz2021-11-23 14:38#17
Ale przecież rondo na Zachodnim jest w planach, chcecie aby teraz je budować gdy do końca przyszłego roku trwa budowa wiaduktów nad torami i przez to skrzyżowanie przebiega trasa łącząca Kamienną i Zachodnie z resztą miasta? Myślcie trochę logicznie a nie bijcie pianę malkontenci, co by nie robić w tym mieście, będzie źle...
Cytuj
+8sekcjagimnastyczna2021-11-23 13:57#16
Włodarze nasi kochani, posłuchajcie chociaż raz głosu ludzi !
RONDO BZIN !!!!
Niepodłegłości / Legionów / Metalowców

Oczywiście pozostałe przydatne i ważne, ale jak zawsze władza zabiera się od dup** strony do poważnego tematu !
Cytuj
+6Babcia Jadzia2021-11-23 12:08#15
Miejsce gdzie aż prosi się o rondo (Metalowców i Legionów ) jest jak zwykle pomijane a na Łyżwach gdzie ruch znikomy rondo potrzebne jest jak bielizna kobiecie lekkich obyczajów !
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne