12.08.2022 Ostatnia aktualizacja 15:28, 11.08.2022

Nowe przedszkole w Skarżysku Kościelnym oficjalnie otwarte

Autor:
Z.B, Foto:Zbyszek Biber
Opublikowano: 30 Lis -0001
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W poniedziałek, 6 grudnia, w Skarżysku Kościelnym odbyła się miła uroczystość, oficjalnie otwarto nowe Samorządowe Przedszkole.  Przedszkole działa już od 4 września, z nowoczesnego przedszkola w Skarżysku Kościelnym korzysta ponad setka dzieci. W poniedziałek odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi, nie zabrakło wspomnień, podziękowań i prezentów. 


Uroczystość swoją obecnością uświetnili: poseł Agata Wojtyszek, Mariusz Bodo, sekretarz województwa świętokrzyskiego, Artur Berus, starosta skarżyski, Anna Leżańska, wicestarosta, Katarzyna Bilska, Adam Ciok, członkowie Zarządu Powiatu, Bernard Antos, sekretarz miasta Skarżyska-Kamiennej, Jacek Bryzik, wójt gminy Skarżysko Kościelne, Zdzisław Woźniak, były wójt gminy, Monika Mączyńska, sekretarz gminy, Magdalena Węgłowska, skarbnik gminy, radni rady gminy Skarżysko Kościelne, Anna Chrzanowska, dyrektor sanepidu, bryg. Marcin Machowski, komendant Powiatowej Komendy PSP w Skarżysku-Kamiennej, przedstawiciele jednostek OSP z terenu gminy, dyrektorzy szkół, nauczyciele i mieszkańcy gminy Skarżysko Kościelne.

Pierwszym akcentem święta było uroczyste przecięcie wstęgi. Później w świetlicy przedszkola odbyła  się dalsza uroczystość, podczas której wręczono podziękowania "Przyjaciel Przedszkola Samorządowego w Skarżysku Kościelnym", statuetki otrzymali m.in.: Premier Mateusz Morawiecki, Poseł Agata Wojtyszek, senator Jarosław Rusiecki, ks. Marian Czajkowski, proboszcz Parafii Św. Trójcy w Skarżysku Kościelnym, Jacek Bryzik, wójt gminy Skarżysko Kościelne, Zdzisław Woźniak, były wójt gminy Skarżysko  Kościelne, Zbigniew Celski, były wójt gminy Skarżysko Kościelne. Statuetki trafiły też do wielu osób, które pracowały przy powstaniu nowego przedszkola.

- Po wielu latach oczekiwań, borykania się z brakiem odpowiedniego lokum, z ciasnymi salami, z napływającą do piwnic wodą powstał wymarzony budynek nowego przedszkola. Koniec wieńczy dzieło. Dziś stoimy przed pięknym, nowoczesny, przestrzennym gmachem z kolorowymi salami, funkcjonalnymi na miarę XXI wieku. Z zapleczem kuchennym, mamy pokój nauczycielski i wreszcie po czterdziestu latach zaplecze administracyjne, pomieszczenia gospodarcze, przepiękny plac zabaw i górkę śnieżną - mówiła Barbara  Kocia, dyrektor przedszkola. 

- W roku 2000 przenieśliśmy się do adaptowanego budynku po starej Zagłobie – "Bar Zagłoba". W tym właśnie budynku byliśmy do 2021 roku. W roku 2007 pozyskaliśmy dodatkową jedną salę, która była salą gimnastyczną, rekreacyjną, dla teatru rodzica. Ale tak naprawdę nigdy nie było prawdziwych, komfortowych warunków, żeby należycie sprawować naukę i opiekę nad dzieciakami. Nowy budynek jest jednym z najnowocześniejszych w naszej gminie. Pokolenia czekały na ten obiekt - podkreślała Barbara Kocia. 
 
- To cudowna chwila dla nas, bo dokonaliśmy rzeczy niebywałej. Przedszkole kosztowało 6 milionów złotych. Zaczynał to mój poprzednik Wójt Zdzisław Woźniak, który postawił mi wysoką poprzeczkę. Głównym przyjacielem tego przedszkola na pewno jest Pani Poseł Agata Wojtyszek, można śmiało powiedzieć, że to przedszkole powstało dzięki niej. Pani Poseł była naszym głosem w Warszawie u Pana Premiera Mateusza Morawieckiego. Pierwsze środki dostaliśmy na pokrycie dachu, na okna i drzwi, to była kwota 433 tysiące. Pani Poseł zdobyła dla nas duże pieniądze żebyśmy mogli wykończyć budynek - zaznaczał Jacek Bryzik, wóit gminy.

To dla mnie ogromna radość, że mogłam cegiełkę wnieść do tego przedszkola. To prawdą jest, że każdy kto jest wybrany przez społeczeństwo musi pracować tak, aby spełnić te pokładane w nim oczekiwania. Pan Wójt rozmową bardzo nie przekonał, Pani Poseł Maria Zuba czuwała i prosiła o wsparcie i razem zabiegałyśmy o te pierwsze środki. Udało się dzięki otwartości Pana Premiera Mateusza Morawieckiego, bo to człowiek, który naprawdę wsłuchuje się w potrzeby i przekazywane informacje. To była rezerwa Pana Premiera, którą wtedy przekazał dla Skarżyska Kościelnego - powiedziała Agata Wojtyszek. Komentarze

-11Majkowiak2021-12-10 10:56#42
Cytuję Sąsiad z Majkowa:
Krzysiek masz o sobie mniemanie. Nie pisz tych bzdur tylko coś byś w domu oganął. To że jesteś niemądry i Test IQ zawsze masz nędzny to każdy wie. Na Majkowie cię nie trybią chłopie, a na kolei polewkę mają. Nie przypisuj sobie zasług bo żadnych nie masz. Majków sam widział że jest rozprzedawany więc ludzie uciekli. Ty wtedy to się uczyłeś alfabet pisać w swoim kajecie. Na niczym się nieznasz, a przerażać to możesz wyglądem i oczami. Nie wiem gdzie się obnażasz -może masz takie hobby. Za tobą to jesteś sam Krzyś -staś. Z gminy to cię wyrzucili dawno bo nic nie wnosiłeś tylko kłutnie były ci w głowie. Wyobraźnie to masz jak dziecko do bajek. Może czas badania zrobić, sprawdzić czy wszystko ok, używki odrzucić. Może jeszcze do czegoś się żonie przydasz.

Ale dno, to mógł napisać albo człowiek chory psychicznie albo tak pałający nienawiścią , że stracił resztę rozumu.W myśli przysłowia ,,głupich nie sieją sami się rodzą,, Krzysztof nie bierz tego do siebie,tego steku bzdur i pomówień.Nie wiem czy nie warto skontaktować się z prawnikiem.Jestesmy z Tobą i dziękujemy za wszystko co zrobiłeś i robisz dla Majkowa.Pozdrawiam
Cytuj
+16Świętokrzyskie2021-12-10 06:35#41
Kiedyś w czasach jej szczytu obracałam się w środowisku radnej ze Świerczka. Dzisiaj wiem że to był błąd. Nastawiali z poprzednim wójtem wszystkich i wszystko przeciw obcnemu wójtowi. Dzisiaj wiem, że kłamali i kłamią do tej pory. Chwała ludziom, że nie została wybrana ta osoba bo by się nie nadawała. Mieli plany, ale jak przysłowie mówi :jeszcze Maciek w d... A już kaszę studzą
Cytuj
0Sąsiad z Majkowa2021-12-09 16:19#40
Krzysiek masz o sobie mniemanie. Nie pisz tych bzdur tylko coś byś w domu oganął. To że jesteś niemądry i Test IQ zawsze masz nędzny to każdy wie. Na Majkowie cię nie trybią chłopie, a na kolei polewkę mają. Nie przypisuj sobie zasług bo żadnych nie masz. Majków sam widział że jest rozprzedawany więc ludzie uciekli. Ty wtedy to się uczyłeś alfabet pisać w swoim kajecie. Na niczym się nieznasz, a przerażać to możesz wyglądem i oczami. Nie wiem gdzie się obnażasz -może masz takie hobby. Za tobą to jesteś sam Krzyś -staś. Z gminy to cię wyrzucili dawno bo nic nie wnosiłeś tylko kłutnie były ci w głowie. Wyobraźnie to masz jak dziecko do bajek. Może czas badania zrobić, sprawdzić czy wszystko ok, używki odrzucić. Może jeszcze do czegoś się żonie przydasz.
Cytuj
+2Bezmózg2021-12-08 23:03#39
Cytuję Karo:
Oczywiście że wójta pensja nie jest z budżetu gminy jak Pan bezmózg nie poinformowany to trzeba iść i zapytać u źródła

Trudno dyskutować z osobą która nie wie nic o ustawie o finansach publicznych i o budżecie gminy.Ale tak tu jest,że każdy przedkłada swoje racje ,nie mając czasem pojęcia o ekonomia.
Cytuj
-12Stasiu2021-12-08 22:11#38
Cytuję Krzysio:
Cytuję Przedszkolaczek:
Dla poklasku jest szum medialny i wazelina ale jakoś jak w tym samym dniu radni wójtowi dali kilka tysięcy podwyżki, to już żadne media lokalne nie piszą. To jest skok na kasę z podatków mieszkańców tej malutkiej i biednej gminy a dopiero niedawno ci sami radni, ubolewając nad skromnym budżetem gminy, podnieśli ludziom podatki lokalne i opłaty za śmieci. Na następnej Sesji radni sobie podniosą sowicie diety. W tą stronę nie ma sentymentów i opanowania, bo się należy. Tylko o tym skoku na gminą kasę nikt jakoś nie pisze, bo po co wkur...... mieszkańców. Dawniej samorządowiec szedł służyć współmieszkańcom a teraz będzie mógł się nachapać kasy. Partia rządząca nowymi przepisami dała na to przyzwolenie. Podatnicy na to się zrzucą.
Krzysio nie podniecaj się bo ten Twój Majków i ty tylko głupotą pałacie. Zajmij się robotą na koleji bo nawet tam nie mają z ciebie nic. Żenada

O....,patrzcie mieszkańcy Majkowa nasze sołectwo jest niemile widziane w gminie Skarzysko Kościelne, ale podatki płynące już z tego sołectwa owszem przygarnia się. A tak na marginesie dzięki temu Krzysiowi jesteśmy w Waszej gminie i do gminy płyną z tego tytulu znaczne profity.Pan Krzysztof to bardzo mądry i inteligentny człowiek i to niektórych przeraża że potrafi się wypowiedzieć i obnażać błędy gminy.I to Was boli.Panie Krzysztofie jesteśmy z Panem.Brawo
Cytuj
+4TV2021-12-08 21:30#37
Odpowiedź do upadłość przecież wypowiedź byłego wójta i Pani radnej słyszeli wszyscy w przedszkolu to nikt nie musiał podsłuchiwać
Cytuj
+6Kitki2021-12-08 21:07#36
Cytuję Moralność:
Cytuję Gruba:
To i tak że dali tą podwyżkę bo z głosowania i z wypowiedzi pań radnych to by raczej nic wójt nie dostał .No ale cóż to jest tak jak Panie zazdrość z żera.

A Ty człowieku za to zapłacisz, brawo Pani Radna Kocia,która miała odwagę przeciwstawić się tej bzdurnej podwyżce.
Pani Radnej Koci to już podziękujemy. Za jej poglądy . Są mądrzejsi radni którzy nie biorą jej pod uwagę. Coś nie pykło i to kilka razy. To rodzinne mają parcie na szkło. Nigdy nic nie ugra, bo społeczeństwo zna ich zagrania. Cały ród taki prymitywny. Czas kampanii się zbliża to trzeba popajacować i na tym się zakończy. Już było kilka podejść i niestety wujek wyszedł na prowadzenie za każdym razem. Ha ha ha.
Cytuj
+11Kryston2021-12-08 17:25#35
Nasz Wójt Jacek Bryzik zasługuje tylko na pochwały przez to co robi, co osiągną już i co zamierza. Pokazał że zasługuje na zaufanie i napewno dotrzymuje słowa co jest rzadkością.
Cytuj
+4Upadłość2021-12-08 17:24#34
Cytuję Karo:
Posluchałem na otwarciu przedszkola byłego wójta i Pani radnej czy nosy się nie wydłużyły ale żenada i obłuda

To wysoka kultura u Pani/Pana podsłuchiwać jak inni rozmawiają
Wstyd i żenada i jeszcze się tym chwalić
Cytuj
+10Miroman2021-12-08 16:52#33
Gdyby mieszkańcy nie wybrali tego Wójta przedszkola by nie było. Skończyły się obiecanki, kłamstwa, marazm i odbijanie się. Ten Wójt jest pracowitym człowiekiem i niezwykle się stara. Chwała mu za to. Kościelne ma w końcu odpowiedniego włodarza.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >
Dodaj ogłoszenie +
________________
Praca portal - Gowork.pl