27.05.2022 Ostatnia aktualizacja 12:06, 27.05.2022

"Leśnicy polscy w KL Auschwitz" - nowa wystawa w Muzeum im. Orła Białego

Autor:
Z.B, Foto:Zbyszek Biber
Opublikowano: 11 Sty 2022
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
We wtorek, 11 stycznia, w Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej otwarta została wystawa "Leśnicy polscy w KL Auschwitz". Wystawa trafiła na ekspozycję skarżyskiej placówki dzięki współpracy Muzeum z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Radomiu.

Wszystkich zebranych gości przywitał Grzegorz Bień, dyrektor Muzeum im. Orła Białego. Wśród gości znaleźli się m.in. zastępca dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu Piotr Kacprzak, Piotr Fitas Nadleśniczy Nadleśnictwa Suchedniów, Zbigniew Dąbrowski Nadleśniczy Nadleśnictwa Skarżysko. Obecni byli również radni Rady Miasta Andrzej Warwas i Jerzy Stopa. W placówce na Rejowie stawili się też miejscowi regionaliści Ryszard Sowa i Andrzej Staśkowiak.

Wystawa, która w Skarżysku zagości do 27 lutego jest częścią przedsięwzięcia z 2020 r., kiedy to, w 75. rocznicę wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz przygotowano, m.in. bezcenne wspomnienie licznych leśników z regionów radomskiego i świętokrzyskiego, którzy trafili do tegoż obozu w latach 1940-44.
Wystawa powstała dzięki współpracy Lasów Polskich, Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu oraz Stowarzyszeniu Leśników Przyjaźń im. św. Jana Gwalberta

- Do naszego muzeum wystawa przywędrowała dzięki naszej współpracy z dyrekcją regionalną Lasów Państwowych w Radomiu – zaznaczał Grzegorz Bień.Komentarze

+20@2022-01-12 17:36#3
A drzewa w lesie jak rżnęli tak nadal rżną!
Za Turystyczną już las rzadki, niemal jak park!
Cytuj
+5piotruś2022-01-11 19:27#2
Cytuję pro:
Roberciku Bodo - darmozjadzie, statysto weź się wreszcie do roboty !

"Pro" masz rację, trzeba pogonić to towarzystwo do roboty. W tym muzeum to tylko wystawy pokazują, zresztą nawet nie opracowywane przez pracowników muzeum tylko wypożyczane z innych instytucji.WSTYD.
Cytuj
+10pro2022-01-11 15:56#1
Roberciku Bodo - darmozjadzie, statysto weź się wreszcie do roboty !
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >
Dodaj ogłoszenie +
________________
Praca portal - Gowork.pl