27.05.2022 Ostatnia aktualizacja 11:13, 27.05.2022

Ranking "Perspektyw" 2022: "Erbel" najlepszym liceum, a ZSE z najlepszym technikum w powiecie

Autor:
MB
Opublikowano: 12 Sty 2022
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Już po raz kolejny miesięcznik „Perspektywy" przygotował zestawienia najlepszych szkół ponadpodstawowych w Polsce. Według rankingu "Perspektyw" najlepszym liceum w naszym powiecie jest I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej, natomiast najlepszą szkołą techniczną w powiecie jest Technikum nr 2 w Zespole Szkół Ekonomicznych w Skarżysku-Kamiennej.

W przypadku liceów - oceniano je za pomocą trzech kryteriów: sukcesów szkoły w olimpiadach, wyników matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyników matury z przedmiotów dodatkowych. Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł egzogenicznych (zewnętrznych) wobec ocenianych szkół. Źródłem danych były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, oraz dane Systemu Informacji Oświatowej.

Najlepszym liceum w Polsce jest XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie, w województwie świętokrzyskim Liceum Ogólnokształcące im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach, a w powiecie skarżyskim I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej (15. pozycja w zestawieniu wojewódzkim - awans z 19. miejsca w 2021 roku, 570. pozycja w zestawieniu ogólnopolskim - awans z 618. miejsca w roku 2021). Drugie skarżyskie liceum - II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza ,w tym roku w rankingu wojewódzkim zajęło miejsce 35. (spadek z miejsca 21.), a w rankingu krajowym znalazło się na 936. pozycji (spadek z 698. miejsca).

W przypadku szkół technicznych - oceniano je za pomocą czterech kryteriów: sukcesów szkoły w olimpiadach, wyników matur z przedmiotów obowiązkowych, wyników matur z przedmiotów dodatkowych, oraz wyników egzaminu zawodowego. Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł egzogenicznych (zewnętrznych) wobec ocenianych szkół. Źródłem danych były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur oraz egzaminów zawodowych, oraz System Informacji Oświatowej.

Najlepszą szkołą techniczną w Polsce według rankingu jest Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie, w województwie świętokrzyskim Technikum nr 1 w ZSP Nr 2 we Włoszczowie. W zestawieniu 38 szkół technicznych w województwie na miejscu 27. znalazło się Technikum nr 2 (Zespół Szkół Ekonomicznych im. M. Kopernika), miejsce niżej w rankingu zajmuje Technikum nr 6 (Zespół Szkół Transportowo-Mechatronicznych im. inż. E. Kwiatkowskiego), a na miejscu 34.  znalazło się Technikum nr 1 (Zespół Szkół Technicznych im. Armii Krajowej). Żadna ze szkół technicznych z naszego powiatu nie znalazła się w zestawieniu 500 najlepszych szkół technicznych w kraju.


Komentarze

+6sekcjagimnastyczna2022-01-13 10:44#3
Cytuję ***:
Fantastyczne wyniki rankingu. Fantastyczne.
A tak dla przypomnienia wyniki matury 2021 w Powiecie Skarżyskim:
II LO - 97% zdawalności,
I LO - 96%, Zespół Szkół Technicznych - 91%,
Zespół Szkół Transportowo-Mechatronicznych - 64%,
Zespół Szkół Ekonomicznych - 63%, Zespół Szkół Samochodowo-Usługowych - 39%.
Jak to się ma do rankingu?

normalnie, nie oceniali tylko matury tylko dodatkowe kryteria
Cytuj
0Marnie2022-01-12 19:57#2
To bardzo kiepsko, wszystkie szkoły w powiecie. Szkoda.
Cytuj
+3***2022-01-12 19:15#1
Fantastyczne wyniki rankingu. Fantastyczne.
A tak dla przypomnienia wyniki matury 2021 w Powiecie Skarżyskim:
II LO - 97% zdawalności,
I LO - 96%, Zespół Szkół Technicznych - 91%,
Zespół Szkół Transportowo-Mechatronicznych - 64%,
Zespół Szkół Ekonomicznych - 63%, Zespół Szkół Samochodowo-Usługowych - 39%.
Jak to się ma do rankingu?
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >
Dodaj ogłoszenie +
________________
Praca portal - Gowork.pl