27.05.2022 Ostatnia aktualizacja 12:06, 27.05.2022

Młodzież ze Szkoły Podstawowej Nr 13 po raz ósmy na "białej szkole" w Murzasichlu

Autor:
SP 13, Fot. SP 13
Opublikowano: 21 Sty 2022
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W dniach 10-14.01.2022 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Skarżysku-Kamiennej uczestniczyli w obozie narciarskim w Murzasichlu. Młodzież pod okiem instruktorów narciarstwa i snowboardu oraz opiekunów uczyła się podstaw jazdy, a także rozwijała swoje umiejętności. Zajęcia początkowo odbywały się na stokach Ośrodka Narciarskiego „U Kuby” w Murzasichlu. Po trzech dniach spędzonych na nauce uczestnicy obozu odwiedzili stację narciarską na Rusinowym Wierchu w Bukowinie Tatrzańskiej – stok zaopatrzony w nowoczesne sześcioosobowe kanapy i profesjonalnie przygotowane trasy zjazdowe o długości 1200 m. W trakcie pobytu na stoku uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w trudniejszych warunkach.

Oprócz jazdy na nartach i snowboardzie uczniowie korzystali z atrakcji zimowych w postaci snowtubingu, czyli zjazdu na oponach w śniegowej rynnie, chętni mogli pojeździć na lodowisku. Doskonałe warunki narciarskie: świeży śnieg i bardzo dobra pogoda dodatkowo umilały rekreację. Na stoku w Murzasichlu miała miejsce rywalizacja narciarzy i snowboardzistów w kategorii: slalom dziewcząt i chłopców. Zwycięzcy zawodów zostali nagrodzeni dyplomami.

Podczas „białej szkoły” nie zabrakło wielu pozasportowych atrakcji. Uczestnicy odwiedzili Aquapark w Zakopanem malowniczo położonego u stóp Tatr. . Najbardziej młodzieży podobał się basen położony na zewnątrz obiektu, w którym woda miała temperaturę powyżej 36stopni, przy temperaturze powietrza - 3 stopnie C. Dodatkowo zjeżdżalnie o łącznej długości 300 metrów, gejzery, sztuczne fale zapewniły fantastyczną zabawę. Na stoku narciarskim w Murzasichlu odbyło się pasowanie tegorocznych debiutantów narciarstwa i snowboardu.

W trakcie obozu narciarskiego uczniowie realizowali zajęcia profilaktyczne, kształtowali postawy prozdrowotne i umiejętności życiowe, wzmacniali poczucie własnej wartości. Wiele miejsca poświęcono bezpiecznemu zachowaniu się na stoku. Dla młodych uczestników „białej szkoły” zorganizowano dyskotekę i pokaz mody.

Podczas spotkania podsumowującego pobyt w Murzasichlu kierownik obozu p. Edyta Pukowska podkreśliła osiągnięcia uczniów, podziękowała wszystkim uczestnikom za współpracę i determinację w nauce jazdy na stokach. Wręczono dyplomy i słodkie upominki. Każdy uczestnik otrzymał koszulkę z logo białej szkoły. Uczniowie mieli bardzo intensywnie i atrakcyjnie wypełniony cały pobyt.

VIII edycja "białej szkoły" została zorganizowana przez p .Edytę Pukowską przy współpracy z p. Justyną Nosek, p. Agnieszką Kwiatkowską, p. Jackiem Mastalerzem, którzy również opiekowali się młodzieżą na stoku i podczas pobytu w ośrodku. Za bezpieczeństwo i naukę jazdy odpowiadali trenerzy: grupy snowboardzistów - p.Tomasz Pukowski, grupy narciarzy – p Jakub Pawlikowski.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do udanego i bezpiecznego wypoczynku młodzieży szkolnej.

Szczególne podziękowania należą się panu Prezydentowi Miasta Konradowi Krönigowi, panu Zastępcy Prezydenta Miasta Krzysztofowi Myszce, pani Kierownik Referatu Zdrowia Urszuli Wiśniewskiej oraz Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za pomoc i udzielone wsparcie finansowe, które przyczyniło się do realizacji projektu „białej szkoły”.

Komentarze

0Rodzic_sp52022-01-28 08:23#1
Brawo za inicjatywę dla organizatorów. Świetnie, że dzieci mają szansę na takie aktywności.
Przy okazji - mam nadzieję, że SP 5 kiedyś weźmie przykład!
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >
Dodaj ogłoszenie +
________________
Praca portal - Gowork.pl