30.06.2022 Ostatnia aktualizacja 08:53, 30.06.2022

Wycieczka w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę” w skarżyskim Ekonomiku

Autor:
informacja: ZSE
Opublikowano: 23 Maj 2022
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Technikum nr 2 Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Skarżysku- Kamiennej – jako jedna z dwóch szkół ponadpodstawowych powiatu skarżyskiego - otrzymało dofinansowanie ze środków budżetu państwa w ramach programu rządowego Polski Ład na realizację przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”. Wysokość dofinansowania wynosi 10 519,20 złotych, natomiast całkowita wartość zadania to 13 149,00 złotych. W ramach przedsięwzięcia uczniowie ZSE wyjechali w dniach 18 – 20 maja 2022 r. na trzydniową wycieczkę do Krakowa i Zakopanego. 

Do uczestnictwa w wycieczce zostali zaproszeni najlepsi uczniowie szkoły. Program wycieczki obejmował  m.in. zwiedzanie zabytkowej apteki „Pod Orłem” przy Placu Bohaterów Getta, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, Kopiec Kościuszki w Krakowie, Sanktuarium w Łagiewnikach, „Rydlówkę”, czyli zabytkowy dworek Lucjana Rydla w Bronowicach Małych oraz Muzeum Tatrzańskie im. Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem. Uczniowie wyruszyli także na przepiękny spacer Doliną Chochołowską, a że pogoda była prawdziwie letnia, mieli okazję podziwiać majestatyczną panoramę Tatr. Zgodnie z relacjami zarówno uczniów, jak i opiekunów, młodzież spędziła czas  przyjemnie i pożytecznie, oprócz intensywnego programu zwiedzania nie zabrakło czasu również i na wypoczynek.
 
Wszyscy uczestnicy poczuli już przedsmak wakacji i pełni nowych sił szczęśliwie wrócili do szkoły. Takie rzeczy tylko w skarżyskim Ekonomiku!!!!

Komentarze

+9Cnota niewieścia2022-05-23 15:43#1
Więcej krzyku było wokół tego ministerialnego programu niż on w rzeczywistości wart!
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >
Dodaj ogłoszenie +
________________
Praca portal - Gowork.pl