30.06.2022 Ostatnia aktualizacja 08:53, 30.06.2022

Spotkanie autorskie z Katarzyną Zdanowicz

Autor:
MB, Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 25 Maj 2022
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności

25 maja w sali konferencyjnej Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Towarowej 20 w Skarżysku-Kamiennej zorganizowano spotkanie autorskie z dziennikarką i prezenterką telewizyjną Katarzyną Zdanowicz. W spotkaniu wzięli udział członkowie dyskusyjnego Klubu Książki oraz młodzież z I i II Liceum Ogólnokształcącego.

Katarzyna Zdanowicz – to dziennikarka, prezenterka informacyjna. Aktualnie związana ze stacją Polsat, gdzie została prowadzącą główne wydania „Wydarzeń”. Jak sama przyznaje, media to jej pasja, co potwierdza fakt, że jest profesjonalistką w swoim fachu. Urodziła się w Bydgoszczy i z tym miastem związana jest emocjonalnie. Studiowała politologię w Poznaniu na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, a po zakończeniu nauki osiedliła się w Warszawie.

Podczas spotkania w bibliotece opowiadała o swojej debiutanckiej książce „Zawsze mówi, że wróci” oraz kulisach jej powstania. Jest to historia dziesięciu partnerek himalaistów i opowiada o czekaniu, lękach, dumie i rozpaczy kobiet, które związały się z mężczyznami, którzy owładnięci są tą niezwykłą ale i niebezpieczną pasją. 

W drugiej części spotkania Zdanowicz opowiadała o swojej pracy w mediach. Zdradziła trochę kulisów pracy w telewizji. Opowiadała o tym, że realizuje się w dziennikarstwie głównie informacyjnym. Uczestnicy spotkania mogli zadawać pytania,a po jego zakończeniu można było było kupić książkę „Zawsze mówi, że wróci" z autografem autorki. 

Było to pierwsze spotkanie autorskie w Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej po pandemii i jak zapowiedziała dyrektor Iwona Kowaleska w najbliższych miesiącach planowane są kolejne.

 

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >
Dodaj ogłoszenie +
________________
Praca portal - Gowork.pl