27.09.2022 Ostatnia aktualizacja 15:38, 26.09.2022

 

Oddział Rehabilitacji Stacjonarnej i Oddział Rehabilitacji Dziennej w nowej lokalizacji

Autor:
MB, Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 28 Lip 2022
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W czwartek oddano oficjalnie do użytku w nowej lokalizacji Oddział Rehabilitacji Stacjonarnej i Oddział Rehabilitacji Dziennej działający w Zespole Opieki Zdrowotnej w Skarżysku-Kamiennej przy ulicy Szpitalnej 1.  
 
Oddziały wcześniej mieściły się na pierwszym piętrze budynku przy ulicy Ekonomii 4. Teraz zostały przeniesione do nowej lokalizacji przy ulicy Szpitalnej 1 (budynek po dawnym Oddziale Zakaźnym). Całość znajduje się na jednym poziomie- bez schodów i windy.
 
Wykonanie prac modernizacyjnych budynku po dawnym Oddziale Zakaźnym przy ul. Szpitalnej 1 i przeniesienie tam Oddziału Rehabilitacji Stacjonarnej i Oddziału Rehabilitacji Dziennej z ul. Ekonomii 4 (wraz z zapleczem fizjoterapeutycznym) oraz zakup sprzętu nowego medycznego do rehabilitacji i usprawniania pacjentów, był możliwy w związku z realizacją projektu pn.:„Modernizacja i zakup sprzętu medycznego dla Oddziału Rehabilitacji Stacjonarnej w ZOZ w Skarżysku-Kamiennej, Szpitalu Powiatowym im. Marii Skłodowskiej-Curie”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 7.3 „Infrastruktura Zdrowotna i Społeczna” Osi priorytetowej 7 „Sprawne usługi publiczne” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020. 

Wartość projektu to 1.938.979,72 zł, a wartość dofinansowania 1.566 095,51 zł. Udział własny Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej: 372.884,21 zł.

Oddział Rehabilitacji Stacjonarnej będzie liczył 25 łóżek, a Oddział Rehabilitacji Dzienny 10 miejsc. Oba odziały funkcjonowanie rozpoczną od 1 sierpnia. 

W oficjalnym otwarciu udział wzięli: Małgorzata Kiebzak - dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału NFZ, Starosta Skarżyski – Artur Berus, Sekretarz Powiatu- Małgorzata Nosowicz, Bogumiła Niziołek- dyrektor Departamentu Ochrony Zdrowia, Barbara Kocia - Przewodnicząca Komisji Oświaty, Zdrowia i Pomocy Społecznej (Rada Powiatu Skarżyskiego).
 


Komentarze

0scobel2022-08-10 17:53#16
to moze jeszcze napiszcie kto jest wlasciwym dyrektorem tej orkiestry jak mozna dostac sie na rehabilitacje bo wiem ze to tychy steruja tym kto ma byc tu rehabilitowany i za jaki okres czasu ... uwili sobie gniazdka i spijaja miodzk..... kpina
Cytuj
+13handzia552022-08-01 16:20#15
Otwarcie z pompą , lans zapewniony.Tylko dlaczego oddział nie przyjmuje zapisów na rehabilitację ambulatoryjną (skierowania opatrzone symbolem 13.1) ? W Skarżysku dostęp do rehabiltacji jest tragiczny. Czas oczekiwania wynosi 1 rok i więcej. Czy pan starosta o tym wie? Samo przecinanie wstęgi nie poprawia dostępności.
Cytuj
+13Kobieta 2022-07-31 20:31#14
Odział jak z żurnala...szkoda tylko że sprzęt jak z poprzedniej epoki.
Fizjoterapia jest daleko w przodzie a tu raczej sprzętu nowoczesnego brak, kierownik też powinien być wymieniony skoro idzie nowe
Cytuj
+16cezi2022-07-30 22:14#13
Cytuję Mieszkanka123:
Ludzie z naszego miasta są tragiczni. Powstaje droga, boisko, nowy budynek czy oddział szpitalny zamiast się cieszyć, że nowe będzie służyło to beznadziejne krytyki i wycieczki personalne.
Dla mnie brawo dla szpitala i powiatu

Szczególne brawa za głośny przypadek nieudzielenia młodej kobiecie po udarze pomocy i zlekceważenie tej sytuacji przez powiat
Cytuj
+21Długi2022-07-30 00:06#12
Na ile milionów zadłużony jest szpital???Czy ktoś w domu pomimo ogromnego zadłużenia remontuje tak skromny pokój , dziwią mnie radni co odważają się pokazać w tak zadłużonym obiekcie, ale za rok.....?????
Cytuj
+9wert2022-07-29 17:34#11
Cytuję Olo123:
Dobrze ze chociaż Marszałek pamięta o mieście i płyną pieniądze z województwa

Tiaaaaaa,bo to marszalek swoje pieniadze z kieszeni wyjmuje....zresztą .....szkoda słów
Cytuj
+15ups.....2022-07-29 14:54#10
Cytuję kojak:
A ten zie nastepne odcinki nagrywał lansiarz w tych okularach?Tery Savalas bed

Było być posłusznym.
Cytuj
+33Roch2022-07-29 11:09#9
Takie otwarcie 7 osób tnących wstęgę myślałem że to tylko w Misiu lub Rozmowach kontrolowanych.
Skarżysko to dobre miejsce do nagrania podobnego filmu. Pacjenci ambulatoryjni do kosza albo do Kielc bo chyba na tych kilkunastu metrach się nie zmieszczą, nie mówiąc już o parkingu dla 5 samochodów czy braku ścieżki podejścia dla niepełnosprawnych, chyba że jest to miejsce dla pełnosprawnych.
Cytuj
-28Mieszkanka1232022-07-29 11:05#8
Ludzie z naszego miasta są tragiczni. Powstaje droga, boisko, nowy budynek czy oddział szpitalny zamiast się cieszyć, że nowe będzie służyło to beznadziejne krytyki i wycieczki personalne.
Dla mnie brawo dla szpitala i powiatu
Cytuj
-29love12022-07-29 10:07#7
Bardzo dobra informacja. Gratulacje dla Powiatu Skarżyskiego i wszystkich zaangażowanych w projekt i realizację. Te głupkowate komentarze - no cóż ludzie z kompleksami wypisują głupoty. Jak im w życiu nic nie wychodzi to swój gniew wylewają na tych którzy potrafią osiągać sukcesy.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >
Dodaj ogłoszenie +
________________
Praca portal - Gowork.pl