27.09.2022 Ostatnia aktualizacja 15:38, 26.09.2022

 

Przy SP Nr 8 będzie bezpieczniej

Autor:
MB, UM Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 02 Sie 2022
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności

Zakończyła się przebudowa skrzyżowania i przejść dla pieszych na skrzyżowaniu przy Szkole Podstawowej nr 8.

Skrzyżowanie ul. Limanowskiego z ul. Podjazdową zostało wyniesione, by wymuszać na kierowcach redukcję prędkości. Przejścia dla pieszych zostały doświetlone i wyposażone w specjalne fakturowe oznaczenia nawierzchni dla osób z dysfunkcjami oczu, wykonana została także nowa nawierzchnia ciągów pieszych i nowe oznakowanie. Za kwotę 584 tys. PLN ww. inwestycję wykonało Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjno-Handlowe ”GRES” z Szydłowca.

Wkrótce rozpocznie się przebudowa przejść dla pieszych w czterech kolejnych lokalizacjach: w ul. Langiewicza, ul. Norwida, ul. Okrzei i ul. Zielnej. Inwestycje realizowane są z dofinansowaniem pozyskanym przez gminę z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.


Komentarze

+7Grdyka2022-08-03 21:49#4
Czy w tym stuleciu doczekamy się ronda na skrzyżowaniu Niepodległości i Legionów .
Cytuj
+17endriu152022-08-02 16:04#3
Super sprawa ,a może tak przebudować ul. Zielną ,jedna z najbardziej uczęszczanych ulic i takich ulic jest więcej w Skarżysku . tu potrzebna jest natychmiastowa przebudowa , żeby ludzie nie przeklinali prezydenta i urząd. Co dalej z ul. Tysiąclecia , ul. NIEPODLEGŁOŚCI to wielka hańba dla rządzących miastem . Gdzie te nowe stadiony Granat ,Ruch dogadajcie się wreszcie z profesorem P. Glińskim.
Cytuj
+7jhnjknklji2022-08-02 12:54#2
Widzę że weterynarz i tak się zmieścił na chodniku swoim "kolosem". Parkuje tak od lat i żadna budowa ronda nie odbierze mu tej przyjemności. Dzieci najwyżej przejdą środkiem nowego skrzyżowania. Dopóki kierowcy będą jeździć z prędkością nie przewidzianą dla strefy ruchu to i tak będzie niebezpiecznie. Nikt nie zwraca uwagi na ustawione znaki o rozpoczynającej się strefie ruchu zarówno od strony 1-go Maja jak i 3-go Maja. Styl parkowania pozostawiam bez komentarza. Z tego co wiem to jazda po pasach oraz chodniku zagrożona jest mandatem od 500zł do 1500zł.
Cytuj
+3Benia52022-08-02 11:07#1
Super! Będzie bezpieczniej.
A tak przy okazji : na holistycznej słyszałam, że Bobas przygotowuje się do skarżyskiego KSW. To prawda czy jakieś jaja?
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >
Dodaj ogłoszenie +
________________
Praca portal - Gowork.pl