27.09.2022 Ostatnia aktualizacja 15:38, 26.09.2022

 

Na sprzedaż nieruchomość przy ul. Rynek 11 w Skarżysku-Kamiennej

Autor:
Jolanta Jagiełło (Starostwo Powiatowe)
Opublikowano: 04 Sie 2022
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Dwie działki gruntowe zabudowane budynkiem byłej świetlicy szkolnej położone w Skarżysku-Kamiennej przy ul. Rynek 11 znów stają do przetargu. Zarząd Powiatu Skarżyskiego ogłosił trzeci przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż prawa własności tych nieruchomości, które stanowią własność powiatu skarżyskiego. Nieruchomość usytuowana jest na obszarze przeznaczonym zarówno pod tereny usług jak i mieszkaniowe.
 
Nieruchomość przy ul. Rynek 11 w Skarżysku-Kamiennej składa się z dwóch działek gruntowych o powierzchni ogółem 0,1355 ha: działka Nr 73/8 o pow. 0,0572 ha oraz działka Nr 73/10 o pow. 0,0783 ha, zabudowanych budynkiem byłej świetlicy szkolnej o powierzchni zabudowy 430 m2. Działki położone są w pośredniej strefie miasta na terenie osiedla mieszkaniowego „Dolna Kamienna”, w bezpośrednim sąsiedztwie miejskiego placu targowego oraz szkoły ponadpodstawowej I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego. Nieruchomość położona jest pomiędzy ulicami Ogólną oraz Czerwonego Krzyża. Działki zlokalizowane są w ogrodzeniu posesji przy ul. 1-go Maja 81 stanowiącej teren I LO. Dojazd do działek odbywa się bezpośrednio z ul. Rynek, drogi jednokierunkowej o nawierzchni utwardzonej, asfaltowej. Nieruchomości posiadają dobrą możliwość połączenia z innymi dzielnicami miasta za pomocą komunikacji miejskiej. Działki wchodzące w skład nieruchomości sąsiadują ze sobą i tworzą kształt prostokąta o wymiarach 40m na 34m. Teren jest częściowo utwardzony kostką brukową (wewnętrzna droga dojazdowa). Działki są częściowo ogrodzone.
 
Budynek byłej świetlicy szkolnej o powierzchni zabudowy 430,0 m2 usytuowany jest na całej powierzchni obu działek i posiada kształt litery „L”. Jest to budynek parterowy, częściowo podpiwniczony, z poddaszem nieużytkowym o konstrukcji drewnianej, wykonany metodą tradycyjną. Budynek wyposażony jest w instalację elektryczną i wodno-kanalizacyjną, ponadto jest do niego doprowadzone przyłącze gazu ziemnego. 
 
Zgodnie z obowiązującym studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Skarżyska-Kamiennej, nieruchomość położona jest na obszarze przeznaczonym pod tereny usług. Natomiast zgodnie z danymi z rejestru ewidencji gruntów prowadzonego przez Starostę Skarżyskiego działki te oznaczone są symbolem „B” – tereny mieszkaniowe.
 
Przetarg odbędzie się 26 sierpnia 2022 r. o godzinie 10.00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej przy ul. Konarskiego 20. Cena wywoławcza przy sprzedaży nieruchomości wynosi 237.000,00 zł. Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wniesienie wadium w formie pieniężnej w wysokości 20.000,00 zł.
 
Szczegóły dotyczące sprzedaży i warunków przetargu znajdują się w linku http://powiat.skarzyski.lo.pl/?cid=719&bip_id=9329
 
Dodatkowe informacje odnośnie przetargu można uzyskać w Wydziale Inwestycji, Mienia i Obsługi Gospodarczej starostwa powiatowego w pok. 304 – tel. 41 39 53 019 lub w pok. 302 tel. 41 39 53 094.
 

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >
Dodaj ogłoszenie +
________________
Praca portal - Gowork.pl