26.09.2022 Ostatnia aktualizacja 15:38, 26.09.2022

 

Informacja o utrudnieniach w ruchu na osiedlu Łyżwy

Autor:
Jolanta Jagiełło (Starostwo Powiatowe)
Opublikowano: 05 Sie 2022
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej uprzejmie informuje, że w związku z przebudową przejazdu kolejowego w ciągu ul. 1- go Maja przez PKP PLK oraz modernizacją ulic Łyżwy i 1- go Maja wraz z budową ronda na skrzyżowaniu tych dróg w Skarżysku-Kamiennej wystąpią utrudnienia dla ruchu pojazdów w tym obszarze.
 
Od 11 sierpnia br. całkowicie zamknięty zostanie przejazd kolejowy w ciągu ul. 1- go Maja tak, że niemożliwy będzie przejazd pojazdów z dzielnicy Dolna Kamienna do Skarżyska Kościelnego i z powrotem.
 
Zgodnie z projektem organizacji ruchu wyznaczone objazdy w kierunku Skarżyska Kościelnego i Mirca:
 
1. Dla pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej do 8t ulicami: 1- go Maja, Towarową, 11- go Listopada, Ekonomii, Legionów, Niepodległości, Krasińskiego. Piłsudskiego, Żeromskiego, Sokolą, Niepodległości, Szydłowiecką, Kopernika przez miejscowości Lipowe Pole Skarbowe, Lipowe Pole Plebańskie, Świerczek oraz ulicami: Kolonia, Kościelną i 1-go Maja.
 
2. Dla pojazdów powyżej 8t ulicami: 3-go Maja lub Piękną, Żeromskiego do Majkowa oraz przez miejscowości Michałów, Marcinków, Wąchock ul. Św. Rocha i:
 
a) dla pojazdów do 12 t ul. Kolejową i Radomską do Mirca
b) dla pojazdów powyżej 12 t ul. Kolejową, drogą krajową nr 42 do Starachowic i drogą wojewódzką 744 do Mirca.
 
3. Dla pojazdów powyżej 12 t ze Skarżyska-Kamiennej bezpośrednio drogą krajową nr 42 do Starachowic i dalej drogą wojewódzką 744 do Mirca.   
 
Dojazd z Mirca do Skarżyska Kościelnego:
Drogą powiatową przez miejscowość Gadka.
 
Objazdy z Mirca do Skarżyska-Kamiennej:
 
1. Dla pojazdów do 12t drogą przez Wąchock i drogą krajową nr 42.
2. Dla pojazdów powyżej 12t przez Starachowice i drogą krajową nr 42.
 
Całkowite zamknięcie przejazdu kolejowego ze Skarżyska-Kamiennej w kierunku Skarżyska Kościelnego zaplanowane jest od 11 sierpnia przez okres 6 tygodni. Po tym okresie możliwy będzie ruch na trasie Skarżysko-Kamienna – Skarżysko Kościelne.
 
Za utrudnienia w ruchu uprzejmie przepraszamy.

images/plan objazdu ul. Lyzwy_m.jpg
Projekt tymczasowej organizacji ruchu - plan objazdu 

Komentarze

+4Grdyka2022-08-16 17:11#22
A kiedy rondo na najdziwniejszym skrzyżowaniu Niepodległości i Legionów.
Cytuj
+12Pikus2022-08-12 15:36#21
Na cholerę oni budują te ronda.Przeciez nie ma takiego ruchu w tej dziurze.Wydawanie pieniędzy w błoto.Ronda buduje się jak jest duże natężenie ruchu a w tej dziurze takiego ruchu nie ma
Cytuj
+10Krycho2022-08-12 08:04#20
A co z ludźmi którzy pracują na kamiennej a mieszkają na kościelnym jak będą jeździły busy ?
Ten który stworzył taką sytuację powinien pomyśleć o transporcie miejskim i zapewnić jakieś rozwiązania, a tu tylko zamykamy i h..
Kiedy ludzie się przeciwstawią tym Matołom!
Cytuj
+6Bez głowy2022-08-11 18:07#19
Ale jazda,zrobili objazd przez Majków Michałów, pogratulować.Yetaz trudno przejechać ,po tej drodze na Michałowie.A oni kierują tamtędy samochody 12 t.No mieszkańcy teraz to ani drogi ani możliwości wyjścia z domu.Po takiej drodze samochody będą jeździły poboczem.Jeden cyrk.
Cytuj
+3gruszczynski2022-08-11 10:05#18
Cytuję Wodnik:
"za utrudnienia w ruchu uprzejmie przepraszamy" nie wystarczy. Chciałbym poznać racjonalne powody dla których przed ukończeniem budowy wiaduktu w ciągu ul. Piłsudskiego Zarząd Powiatu zadecydował o zamknięciu jednego z dwóch istniejących w tej chwili objazdów do dzielnicy Dolna Kamienna.

bo księciuniu od tenisa miał gest akurat teraz a mamusia anna pozwoliła
Cytuj
+10przeor zakonu2022-08-11 08:10#17
do tego wszystkiego brakuje jeszcze żeby za tydzień zaczęli remont ul. Ekonomii albo wiaduktu na Zachodnim. Takiego burdelu w mieście w jednym czasie jeszcze nie było ! Rozumiem że potrzeba remontów, drogi przebudowywać, ..... ale wystarczy trochę pomyśleć wcześniej i rozwiązać problemy z natężeniem ruchu i objazdami. Takie sprawy rozwiązuje się logistycznie dużo wcześniej !
Cytuj
+11Gowin2022-08-10 08:18#16
Tyle powiatowych dróg do roboty ! A Oni sobie rondo na Łyżwach upieprzyli, żenada i bezmuzgi, a może do Starachowic po nauki ! Tam już drogi w szczerych polach robią. Na Michałowie powinni postawić szlaban na objazd
Cytuj
+10Wodnik2022-08-10 08:12#15
"za utrudnienia w ruchu uprzejmie przepraszamy" nie wystarczy. Chciałbym poznać racjonalne powody dla których przed ukończeniem budowy wiaduktu w ciągu ul. Piłsudskiego Zarząd Powiatu zadecydował o zamknięciu jednego z dwóch istniejących w tej chwili objazdów do dzielnicy Dolna Kamienna. Przecież do końca budowy wiaduktu zostało raptem kilka miesięcy !. Nie trzeba być ekspertem, aby przewidzieć jakie konsekwencje dla kierowców i pasażerów będzie miała taka decyzja. Radzę zapamiętać kto obecnie jest w zarządzie powiatu, bo albo jest to przejaw głupoty decydentów, albo nie liczenie się z potrzebami mieszkańców. Tak jedno jak i drugie powinno dyskwalifikować takie osoby w "służbie" publicznej. ps. przy słowie służbie celowo użyłem cudzysłowu gdyż jest ona sowicie wynagradzana z naszych pieniędzy.
Cytuj
+5Jakub Bukaj2022-08-10 08:02#14
Obywatel jest na samym końcu i jego zdanie.
Najważniejsze że ten kto jest wykonawcą już ma duuuużo grubszą kieszeń,a reszta,no cóż,dostosują się.
Cytuj
+10bez samochodu2022-08-09 20:35#13
Skarżysko24 prośba o artykuł, informację jak mieszkańcy Kościelnego, Grzybowej Góry będą mogli się dostać na targ na dolnej kamiennej jak nie mają właśnego auta. Czy ktoś o tych ludziach pomyślał jak mają choćby te podtsaowe czynności jak zakupy zrobić?
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >
Dodaj ogłoszenie +
________________
Praca portal - Gowork.pl