06.12.2022 Ostatnia aktualizacja 18:37, 05.12.2022

O działaniach prewencyjnych na posiedzeniu Powiatowego Sztabu Zarządzania Kryzysowego

Autor:
Jolanta Jagiełło (Starostwo Powiatowe)
Opublikowano: 26 Wrz 2022
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W poniedziałek 26 września w Starostwie Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej odbyło się posiedzenie Powiatowego Sztabu Zarządzania Kryzysowego z udziałem przedstawicieli zarządu powiatu - starosty Artura Berusa, wicestarosty Anny Leżańskiej, członków: Katarzyny Bilskiej i Tadeusza Bałchanowskiego, a także powiatowych służb, inspekcji, straży oraz przedstawicieli władz gmin powiatu skarżyskiego.

Podczas posiedzenia omówiono działania prewencyjne związane ze standardową procedurą, przewidzianą w przepisach prawa i stosowaną na wypadek wystąpienia ewentualnego zagrożenia radiacyjnego. W związku z przekazaniem w ubiegłym tygodniu do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej tabletek zawierających jodek potasu zobowiązano gminy do wyznaczenia na swoich terenach miejsc przeznaczonych do ich dystrybucji dla mieszkańców.

Ponadto omówiono zagadnienia związane z powiatowymi ćwiczeniami obronnymi „Milica 2022” w kontekście zgrywania elementów systemu obronnego powiatu przy realizacji wybranych zadań operacyjnych.
 

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >
Dodaj ogłoszenie +