24.09.2023 Ostatnia aktualizacja 19:28, 23.09.2023

Na osiedlu Bór ponad 150 biegaczy uczciło pamięć Krzysztofa Wolińskiego

Autor:
Z.B, Foto:Zbyszek Biber
Opublikowano: 30 Paź 2022
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W sobotę, 29 października, odbył się XIV Memoriał im. Krzysztofa Wolińskiego. Organizatorem memoriału było Skarżyskie Towarzystwo Sportowe, Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku – Kamiennej oraz Urząd Miasta Skarżyska - Kamiennej.

Celem imprezy było uczczenie pamięci Krzysztofa Wolińskiego, znanego trenera, wychowawcy, który przez wiele lat trenował czołowych polskich zawodników w lekkiej atletyce w biegach średnich i długich oraz popularyzacja biegania oraz zdrowego stylu życia.

W tym roku po raz drugi Bieg Open odbył się na osiedlu Bór. Start i meta były usytuowane przy Szkole Podstawowej nr 2 w Skarżysku-Kamiennej. Trasa licząca 10 kilometrów wiodła ulicami: Zwycięzców, Harcerska, Walecznych, Sosnowa, Partyzantów, Zwycięzców. Na starcie stanęło 154 uczestników.
 
W kategorii Open wśród mężczyzn najlepszy okazał się Mateusz Kaczor (RLTL Optima Radom) – czas 30,35, drugie miejsce zajął Kenijczyk Cosmas Kyeva – 30,46, trzecie miejsce zajął Boniface Nduva z Kenii – 30,51.

W kategorii kobiet jako pierwsza do mety dobiegła Małgorzata Czarnota (Nadir Jędrzejów/AZS) – 38,07 , druga była Dominika Łukasiewicz,(Nadir Jędrzejów) – 38,19, trzecie miejsce zajęła Lidia Czarnecka z Bliżyna (Czarnecki Run Team) - 38:33.

Najlepszym zawodnikiem z powiatu skarżyskiego był Mateusz Kobyłecki (Skarżysko-Kamienna), drugi był Kamil Czarnecki (Skarżysko-Kamienna), trzeci Damian Bernat (Bliżyn), czwarty Arkadiusz Zawicki (Skarżysko-Kamienna)), piąty Łukasz Ołub (Bliżyn).

Najlepszą zawodniczką z powiatu skarżyskiego okazała się Lidia Czarnecka z Bliżyna, druga była Barbara Przeworska z Łącznej, trzecie miejsce zajęła Magdalena Chmielewska-Kozioł ze Skarżyska-Kamiennej, czwarte miejsce Aneta Obara z Suchedniowa, piąte Magdalena Mazurkiewicz ze Skarżyska-Kamiennej.

Sponsorzy Memoriału: Urząd Miasta Skarżysko-Kamienna, Urząd Marszałkowski w Kielcach, Uzdrowisko Busko-Zdrój, Bank Spółdzielczy w Suchedniowie, Piekarnia Batmar, Cukiernia „Azali”, Notariusz Maria Zarzycka.

Wodę dla uczestników Memoriału ufundowało Uzdrowisko Busko-Zdrój.

Organizatorzy dziękują Panu Robertowi Buczkowi za zorganizowanie i współfinansowanie kącika gastronomicznego.


Wyniki XIV Memoriału im. Krzysztofa Wolińskiego Komentarze

+5Borowianin2022-10-31 21:49#2
Śp. Woliński organizował przełaje w lesie, dlaczego bieg ku pamięci odbywa się na ulicach?, od kilku lat z sukcesem organizujemy bieg tropem wilczym, zapraszamy do lasu, dla biegaczy będzie bezpieczniej i ciekawiej, dla mieszkańców nie będzie utrudnień, a i bieg wróci do oryginalnej formuły jak za Krzysztofa.
Cytuj
+5Biegacz Warszawa2022-10-30 11:09#1
Dziękuję organizatorom, bardzo dobrze przygotowana trasa. Przepraszam mieszkańców za niedogodności związane z biegiem. Będę u Was za rok.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież