24.03.2023 Ostatnia aktualizacja 16:53, 23.03.2023

XX Karnawałowy Konkurs Gitarowy w Państwowej Szkole Muzycznej w Skarżysku

Autor:
MB. Foto. P. Wełpa
Opublikowano: 28 Sty 2023
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Piątek 27 stycznia w Państwowej w Szkole Muzycznej im. Zygmunta Noskowskiego w Skarżysku-Kamiennej XX Karnawałowy Konkurs Gitarowy, który jest kontynuacją Wojewódzkiego Konkursu Gitarowego organizowanego w Kieleckim Centrum Kultury przez Jerzego Pikora. Po 19 edycjach konkursu w Kielcach przyszedł czas na zmianę miejsca prezentacji konkursowych. Od 2023 konkurs organizuje Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Skarżysku – Kamiennej

Przesłuchania uczestników konkursu odbyły się w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Skarżysku – Kamiennej w dniu piątek 27 stycznia 2023 r. W konkursie udział wzięli uczniowie szkół muzycznych I stopnia, cyklu sześcio i czteroletniego oraz ognisk muzycznych z całej Polski m.in. z Biłgoraja, Dobczyc, Kielc, Końskich, Krakowa, Lublina, Mielca. Pionek, Piotrkowa Trybunalskiego, Pułtuska, Radomia, Radomyśla Wielkiego, Radomska, Skarżyska- Kamiennej, Szczebrzeszyna, Zielonej Góry i Żywca.

Jury w składzie: Jerzy Pikor, przewodniczący, Alicja Kociuba, Iwona Kasprzak, Filip Tuz, przesłuchało 35 solistów ze szkół muzycznych I stopnia w pięciu grupach oraz dwa zespoły.

Komisja oceniająca postanowiła przyznać następujące nagrody.

Grupa I:
III miejsce Kacper Chojecki (PSM I stopnia w Pułtusku)

Wyróżnienie: Piotr Zieliński (PSM I st. im. Z. Noskowskiego w Skarżysku-Kamiennej)

Grupa II

III miejsce Aleksandra Kaliszewska (PSM I st. im. W. Rawickiego w Żywcu ).

Wyróżnienie: Amelia Cieślak (SM I st.w Pionkach), Lena Wziątek (SM I st. w Kozienicach), Julia Ziemka (SM I st. w Kozienicach)

Grupa III

I miejsce Amelia Cieślak (PSM I st. w Biłgoraju)
II miejsce Kryspin Sozański (PSM I i II st. w Zielonej Górze),
III miejsce Maciej Ożarowski (ZSM im. O. Kolberga w Radomiu), Stanisław Sobol (SM I st. w Pionkach), Filip Szcześniak (PSM I st. w Końskich), Michał Szewczyk (PSM I i II st. im. I. J.Paderewskiego w Piotrkowie Trybunalskim).

Wyróżnienie: Karolina Noworyta (PSM I st. im. Z.Noskowskiego w Krzeszowicach), Pola Silska (ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach), Mateusz Ślęczkowski ( SM I st. w Radomyślu Wielkim)

Grupa IV
I miejsce Lena Torba (PSM I st. w Szczebrzeszynie)
II miejsce Krzysztof Oleksik (ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach)
III miejsce  Barbara Kocot (ZPSM im. M. Karłowicza w Krakowie), Ada Jakubiak (OSM I i II st. im. K. Lipińskiego w Lublinie)

Wyróżnienie: Kajetan Kałużny (PSM I st. w Końskich), Milena Wania (SM I st. w Dobczycach)

Grupa V
I miejsce Marek Borzemski (ZSM I st. im. I.J. Paderewskiego w Tarnowie)
III miejsce Maja Kowalczyk (ZPSM im.L. Różyckiego w Kielcach, Filip Łachut (PSM I i II st. im. M. Karłowiecza w Mielcu)

Grupa IV
III miejsce Kajetan Klaużny, Filip Szcześniak (PSM I st. w Końskich)

Wyróżnienie: Agnieszka Śliwińska, Kinga Chmielewska, Zuzanna Śliwa, Piotr Hernoga (PSM I st. w Końskich)

Grand Prix
Amelia Lewkowicz (PSM I st. w Biłgoraju)

Nagroda specjalna (za uzyskanie najwyższej punktacji dla uczestnika konkursu z województwa świętokrzyskiego) Krzysztof Oleksik (ZPSM I st. im. L. Różyckiego w Kielcach.

Przed ogłoszeniem wyników odbył się koncert duetu Jerzy Pikor  Filip Tuz. 

W trakcie konkursu czynna była wystawa gitar i innych instrumentów oraz akcesoriów muzycznych prezentowana przez sklep muzyczny QUENA.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Pawła Wełpy  (ProSkarżysko)


Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >
Dodaj ogłoszenie +