27.06.2019 Ostatnia aktualizacja 10:53, 26.06.2019

Obciążnik listu

Autor:
mwoj
Opublikowano: 19 Kwi 2008
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Telewizja Kablowa VECTRA w Skarżysku- Kamiennej do usług pocztowych wynajęła Firmę InPost, która jest pierwszym w Polsce prywatnym, niezależnym operatorem pocztowym działającym na terenie całego kraju.

Zaletą świadczonych usług pocztowych przez InPost jest cennik opracowany dla klientów indywidualnych i jest on niższy od propozycji cenowej państwowego operatora: opłata zasadnicza operatora państwowego wynosi za list do 50g. = 1.35 zł., a opłata w InPost za list o wadze 51g. - 100g. wynosi 1.10 zł., o  0.25 zł. taniej. Biorąc pod uwagę stałą współpracę oraz masowe przesyłki listowe Vectra mniej wydaje pieniędzy za przesyłaną korespondencję.

W przesyłce listowej zastanawia nie stawka za abonament, lecz  to dlaczego przy kopercie z fakturą o zapłatę jest przyczepiona płytka stalowa widoczna na zdjęciu: grubość 2 mm x 65 mm x 65 mm). List obciążony płytką stalową waży ponad 51g. Według słownictwa pocztowego InPost jest to „plomba".

Obciążona koperta z korespondencją nie trafia do naszej skrzynki pocztowej, które są własnością Poczty Polskiej, lecz bezpośrednio trafia do rąk adresata korespondencji. Po pierwsze jest to usługa być może szybsza pod warunkiem, że adresat jest w domu. Po drugie sadzę, że skoro płytka stalowa jest związana z przesyłką to zabieg ten musi mieć uzasadnienie prawne związane z legalnością obciażania listu, który otrzymujemy. 

Proszę się zastanowić ileż w tej kombinacji z obciążnikiem jest podobieństwa do tego, że w Polsce każdy robi, co mu się podoba. Gdyby u nas w mieście kwitło rzemiosło i handel stalą to być może mielibyśmy z tego jakiś zarobek. Warto jednak zastanowić się nad wykorzystaniem tych obciążników dla rozwoju miasta. Może władze miasta wyznaczą specjalne wysypisko płytek stalowych.   

A co pisze o tym pomysłodawca stalowych płytek InPost:

Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za środowisko i stopień, w jaki o nie dbamy. Tylko od nas zależą warunki, w jakich będziemy żyć w przyszłości. Dlatego już dziś, zarówno firmy, jak i osoby prywatne powinny intensywnie angażować się w działalność ekologiczną i dokładać wszelkich starań o to, aby nasze otoczenie nie było zanieczyszczane. Działania InPost w tym zakresie są podwójne. Część z naszych opakowań pochodzi z recyclingu, a w dalszych planach chcemy w jak największym procencie korzystać z tego rozwiązania. Ponadto, plomby znajdujące się przy korespondencji dostarczanej przez InPost są poddawane procesowi "odzyskiwania", co zapobiega potrzebie produkowania kolejnych egzemplarzy.

Na temat procesu odzyskiwania plomb InPost szczegółowych informacji nie podaje.

Wojciech Markiewicz

pierwsin.png


Komentarze

0agiko2008-04-23 20:53#6
Doczekałam się wreszcie na swoją przydziałową blaszkę.:-)Bardziej jednak od 'obciążnika', zainteresowała mnie zawartość.Przesyłka dziśleżała na wycieraczce (zbyt ciężkiego obciążnika nie wytrzymała gumka 'recepturka', którą przesyłka przyczepiona była do klamki),a termin płatności 21go. Zastanawiam się teraz, czy opóźnienie spowodował ciężar przesyłki, czy Firma InPost jest tak powolna, czy Telewizja Kablowa VECTRA nie przywiązuje wagi do terminów...Nawet gdybym bardzo chciała, nie mogę zapłacić w terminie.:P
Cytuj
0publow2008-04-21 15:03#5
U mnie nie było w liście żadnych blaszek, były natomiast dwie saszetki z piaskiem. Mogliby tam wsypywać coś bardziej użytecznego, np. cukier albo proszek do prania. ;-)
Cytuj
0Monter2008-04-20 23:44#4
A właściwie niby dlaczego skrzynka pocztowa miałaby być własnością poczty polskiej skoro wisi na MOICH drzwiach i JA za nią zapłaciłem.
Ta akurat jest Twoja, a te wiszące w blokach są własnością drugiego co do wielkości monopolisty - złodzieja - PP.
Listy dostarczane przez PP też giną i to nader często, a listonosze, którzy mają coraz więcej pracy i obciążeń nakładanych przez Naczelnika miewają naprawdę różne fantazje... ;-)
Cytuj
0kriss2008-04-20 23:27#3
:
Obciążona koperta z korespondencją nie trafia do naszej skrzynki pocztowej, które są własnością Poczty Polskiej, lecz bezpośrednio trafia do rąk adresata korespondencji.


Dziękuje za takie trafianie do rąk własnych. Ostatnio przydybałem pana roznosiciela z tej firmy jak zostawił rachunek za telefon (Telekompromitacja polska też korzysta z usług tej firmy) w szczelinie w furtce i nawet nie pofatygował się żeby wejść na podwórko i zadzwonić do drzwi (na których de facto umieszczona jest skrzynka pocztowa), dzięki czemu każdy przechodzień mógł sobie przywłaszczyć moją korespondencję. Przez takie praktyki nawet raz przyszło mi upomnienie za niezapłacony rachunek, którego po prostu nie otrzymałem, bo dziwnym trafem gdzieś zaginął:/
Chętnie bym to gdzieś zgłosił, gdybym tylko wiedział gdzie.
A właściwie niby dlaczego skrzynka pocztowa miałaby być własnością poczty polskiej skoro wisi na MOICH drzwiach i JA za nią zapłaciłem.
Cytuj
0agiko2008-04-20 00:19#2
A ja widzę w tym duży postęp.:-)Pół roku temu przesyłkę od VECTRY miałam obciążoną grubą tekturą (faktycznie wyglądała na taką z recyklingu),trzy miesiące temu żółtą torebeczką z jakąś sypką zawartością (nie zajrzałam do środka z obawy przed wąglikiem),a teraz dowiaduję się,że otrzymam stalową płytkę.Czy to już tak na stałe, czy za następne trzy miesiące będzie jeszcze coś innego? Lubię niespodzianki i nie mam nic przeciw tej nutce zaciekawienia, która towarzyszy moim oczekiwaniom na następne faktury.:-)
Cytuj
0Monter2008-04-19 22:29#1
Telekomunikacja Polska także korzysta z usług InPost

http://i170.photobucket.com/albums/u268/skarzysko24/forum/inpost_tabliczka.jpg

Na rynku rośnie konkurent dla Poczty Polskiej, moloch zdaje sie to ignorować, na razie nic się nie zmieniło w obsłudze klienta, a ceny usług PP rosną.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Ostatnio opublikowane

Planujesz wypoczynek nad wodą? Sprawdź, gdzie…

Opublikowano: 26.06.2019 12:15

Komentarzy: 1

30. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarn…

Opublikowano: 25.06.2019 20:56

Komentarzy: 0

Trwają zapisy do Turnieju Piłki Siatkowej Pla…

Opublikowano: 25.06.2019 13:05

Komentarzy: 0

Na ratunek desperatowi z Gdańska

Opublikowano: 25.06.2019 11:26

Komentarzy: 1

Egzamin na stopnie KYU w Skarżyskim Klubie Sp…

Opublikowano: 24.06.2019 17:18

Komentarzy: 0

Budżet Obywatelski: 30 czerwca kończy się cza…

Opublikowano: 24.06.2019 11:21

Komentarzy: 0

Spowodował kolizję, tłumaczył, że jest zmęczo…

Opublikowano: 24.06.2019 11:04

Komentarzy: 0

Piknik Czytelniczy w Szkole Podstawowej nr 9

Opublikowano: 24.06.2019 09:33

Komentarzy: 0

79. Rocznica Rozstrzelania Polskich Patriotó…

Opublikowano: 22.06.2019 13:08

Komentarzy: 1

Skarżysko po ulewie. Zalane ulice, posesje, w…

Opublikowano: 21.06.2019 19:36

Komentarzy: 16

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Opinie w GoWork.pl

Ostatnio na forum

  • Brak postów do publikacji.