08.07.2020 Ostatnia aktualizacja 09:43, 08.07.2020

Nazwisko nowego dyrektora MCK później

Autor:
wikary
Opublikowano: 29 Kwi 2008
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Fiaskiem zakończył się proces rekrutacji na stanowisko dyrektora w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku. W pierwszym konkursie, którego wyniki dzisiaj opublikowano zgłoszeni kandydaci... nie spełnili podstawowych kryteriów.

W informacji o wynikach naboru czytamy: "W wyniku zakończenia procedury naboru na stanowisko dyrektora Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej informujemy ,że ze względu na brak spełnienia przez kandydatów podstawowych kryteriów określonych w ogłoszeniu o naborze nie została zatrudniona żadna osoba."

Do konkursu zgłosiły się dwie osoby - nie spełniały jednak wymogu posiadania wykształcenia wyższego w zakresie zarządzania kulturą lub inne związanego z działalnością kulturalną.

Wczoraj ogłoszono kolejny konkurs na ww. stanowisko.

Tym razem zmieniono zapisy dotyczące wykształcenia, aktualnie kandydaci na nowego dyrektora będą musieli posiadać wykształcenie wyższe w zakresie zarządzania kulturą lub inne związane z działalnością artystyczną lub edukacyjną.

Zmniejszono również wymagania dotyczące stażu na stanowiskach urzędniczych (z 5 do 2 lat), dodatkowo Urząd Miasta nie wymaga już od kandydatów doświadczenia w pracy na stanowiskach kierowniczych w jednostach kultury. Zapis o doświadczeniu "w kierowaniu jednostką kultury", teraz zastąpiono zapisem o doświadczeniu "zawodowym w jednostkach kultury".

Wymagane dokumenty kandydaci będą mogli składać do 09.05. Jeśli tym razem uda się konkurs doprowadzić do końca - za ok 3 tygodnie poznamy nazwisko nowego dyrektora.

KW

pierwsin.png


Komentarze

0zetka2008-05-01 18:31#15
wikary pisze:
:
Mnie ujął swym trzeźwym podejściem do tematu Radny Ciok. W TV Dami zatroskany o losu konkursu ubolewał nad niskimi wymaganiami w konkursie ...
Zapomniał jednak dodać, że będąc za-cą prezydenta od oświaty i kultury z tym fantem przez 4 lata nic nie potrafił zrobić. Patrzył jak w MCKu topione są kolejne pieniądze i uwiarygadniał swoją twarzą mizerie kultury.
Zapomniał jednocześnie, że dotychczasowy dyrektor Miejskiego Centrum Kultury - jeśli się nie mylę - był techikiem spawania czy czegośtam. Faktycznie można więc obawiać się o losy konkursu w którym minimum to wykształcenie wyższe i wymóg pracy w kulturze/edukacji itp...
Cynizm...

Krótka lekcja dla wikarego w 2ch punktach i zadanie domowe.
1. Od audycji propagandowych nie należy wymagać głębszej, merytorycznej refleksji. Może być od rzeczy aby głośno.
2. A może Radny miał słabszy dzień lub tak musiał, nie wypada Ci więc tak pastwić się nad Nim.
3. Piszesz: ...cynizm. Ty, ja, wielu ciągle się uczymy, ale nie wszyscy. Uzasadnij więc przy naszym najbliższym spotkaniu F2F dlaczego jest dobrze, a widać, że będzie lepiej bo przekazana nauka tu i tam poszła w las.
Cytuj
0wikary2008-05-01 14:15#14
Mnie ujął swym trzeźwym podejściem do tematu Radny Ciok. W TV Dami zatroskany o losu konkursu ubolewał nad niskimi wymaganiami w konkursie i tym, że odwołano dyrektora w trakcie obowiązywania okresu ochronnego.

Zapomniał jednak dodać, że będąc za-cą prezydenta od oświaty i kultury z tym fantem przez 4 lata nic nie potrafił zrobić. Patrzył jak w MCKu topione są kolejne pieniądze i uwiarygadniał swoją twarzą mizerie kultury.

Zapomniał jednocześnie, że dotychczasowy dyrektor Miejskiego Centrum Kultury - jeśli się nie mylę - był techikiem spawania czy czegośtam. Faktycznie można więc obawiać się o losy konkursu w którym minimum to wykształcenie wyższe i wymóg pracy w kulturze/edukacji itp...

Cynizm...
Cytuj
0Robin102008-05-01 13:34#13
Cieniu za takie kwalifikacje to trzeba odpowiednio zapłacić :-)
Cytuj
0djpuzon2008-05-01 11:36#12
argumentem było, że dyrektor MCK nie rozwijał placówki. No to teraz dopiero mamy rozwoj bez dyrektora. No i oczywiscie dwie pensyjki na miesiac dla nowego dyrektora i dla starego. To dopiero jest strategiczne myślenie naszych włodarzy.
Cytuj
0Cien2008-04-30 13:58#11
Nie wiem czemu kierujemy się tak wąsko:
:
wykształcenie wyższe w zakresie zarządzania kulturą lub inne związane z działalnością artystyczną lub edukacyjną.


i to słowo, 'lub edukacyjną' - czyli pani od plastyki z szybkim jedno rocznym studium z zarządzania....
Czy tak naprawdę Manager z prawdziwego zdarzenie musi być znawcą kultury? Chyba nie, ma być dobry w tym co robi, ma znać fundamentalne zasady marketingu i zarządzania i musi je umieć stosować w co dziennej pracy...
moim zdaniem nie musi się znać na kulturze, oczywiście nie do końca ale ma kierować, wybierać i decydować wyważając takie czynniki jak zadowolenie/zainteresowanie mieszkańców i uwarunkowania ekonomiczne dla MCK...

Jako przykład powiem tylko że już dawno pewne osoby doszły do wniosku na podstawie wyników finansowych że lepszym dyrektorem szpitala jest Manager nie zrzeszony niż dyrektor-lekarz...

Prosta przyczyna - patrzy na na szpital jak na organizm gospodarczy a nie jak na państwową instytucję gdzie wszystkim się wszytko należy z urzędu...

Pewnie że optymalnie było by gdyby, nowy Menago MCK był zarówno absolwentem dobrej szkoły biznesu, na podbudowie zarządzania i marketingu, pewnie też nikt z nas by się nie obraził gdyby miał doświadczenie w zarządzaniu placówką kulturową i pewnie też nikt by się nie obraził gdyby mógł się wylegitymować dyplomem MBA :-)

Ale nie dajmy się zwariować i nie dajmy tego stanowiska kolejnemu błaznowi na przezimowanie kolejnej kadencji lub tez przypadkowej pani nauczycielce - plastyczce....:-)
Cytuj
0zetka2008-04-29 23:39#10
agnieszka80 pisze:
:
...Ja osobiście na tym miejscu widziałabym pewną osobę, która niedawno straciła ważne stanowisko, ale ona raczej nie stanie do konkursu....wielka szkoda

Chyba rozumiesz że jak ktoś chce być dyrektorem to musi on/ona tego CHCIEĆ i wiedzieć CZEGO CHCE, a nie Ty.
Ja na miejscu tej osoby, a znam jej wysokie umiejętności (traci się stanowiska nie umiejętności, to prawda którą nie wszyscy pojmują, ale na szczęście w końcu źle dla siebie kończą), bezwzględnie bym wystartował. Ale to ja, a ja nie wystartuję.
Cytuj
0mateo2008-04-29 23:34#9
'Obniżanie tylu wymogów...'bla bla bla,'pewnie wcisną...'bla,bla bla...Ludzie!Poczekajcie na ten następny wybór,,na jego następstwa i dopiero wtedy bla,bla,bla.Najłatwiej jest podzielić skórę na niedźwiedziu nie?Ale wstrzymać się parę dni to już kłopot,a sprawa jest prosta:jak wybrany będzie źle pracował to wasze dzisiejsze bla,bla zmieni się w tryumfalne'a nie mówiłem!',a jeśli będzie robił dobrą robotę to co?To komuś będzie łyso...Ja tam spokojnie poczekam.
Cytuj
0agnieszka802008-04-29 20:45#8
Lepiej późno niż wcale-brzmi mądre powiedzenie....myślę, że faktycznie lepiej zaczekać i ponownie rozpisać konkurs niż wziąć byle kogo. Znajomość zarządzania placówką związaną z kulturą z pewnością byłaby tu dodatkowym atutem,jednak dla MCK bardziej użyteczny będzie przede wszystkim człowiek potrafiący nie tylko sprawnie zarządzać, ale także pozyskiwać fundusze z innych źródeł np z funduszy unijnych...Ja osobiście na tym miejscu widziałabym pewną osobę, która niedawno straciła ważne stanowisko, ale ona raczej nie stanie do konkursu....wielka szkoda
Cytuj
0Karolina2008-04-29 17:04#7
'Obniżanie tylu wymogów naraz pozwala przypuszczać, że dopiero ten konkurs jest napisany pod konkretną osobę'

tak mi tez się wydaje , ze konkurs jest napisany pod konkretną osobę. z góry pewnie wiedzą kto zostanie dyrektorem wiec po co ta cała farsa z konkursem?
Cytuj
0Karolina2008-04-29 17:03#6
Ciekawe Ciekawe.. pewnie wcisną jakiegos tępego polityka, ktory nie bedzie miał bladego pojecia o imprezach i kulturze.. no ale cóż takie życie ;-)) nie mamy na co liczyc w tym miescie. niestety ludzie, którzy się delikatnie wybijają ponad innych umiejetnosciami,inteligencja i możliwosciami są zastępowani durnymi chlopcami z partii.. w MCK nigdy nic dobrego nie bylo i raczej juz nie bedzie ;-) bless..
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • B1
  • B2

Ostatnio opublikowane

Nie zatrzymał się do kontroli. W organizmie 2…

Opublikowano: 08.07.2020 11:43

Komentarzy: 0

"Wakacje z piłką" - UKS Celsium I n…

Opublikowano: 07.07.2020 22:32

Komentarzy: 0

Oświadczenia majątkowe za 2019: Władze powiat…

Opublikowano: 07.07.2020 17:50

Komentarzy: 1

Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi gościła u pr…

Opublikowano: 07.07.2020 16:13

Komentarzy: 11

Zderzenie dwóch pojazdów na ulicy Norwida. Je…

Opublikowano: 07.07.2020 14:24

Komentarzy: 2

Restauracja McDonald's w Skarżysku już otwart…

Opublikowano: 07.07.2020 10:47

Komentarzy: 12

Oświadczenia majątkowe za 2019: Radni Rady Mi…

Opublikowano: 06.07.2020 04:37

Komentarzy: 2

Z zalewu Bernatka wyłowiono ciało 47-letniego…

Opublikowano: 05.07.2020 18:51

Komentarzy: 1

"Arka 2.0" zacumowała na Bernatce

Opublikowano: 05.07.2020 10:20

Komentarzy: 9

Oświadczenia majątkowe za 2019: Władze miasta

Opublikowano: 05.07.2020 08:55

Komentarzy: 10

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +


Praca Skarżysko