22.10.2020 Ostatnia aktualizacja 08:35, 22.10.2020

Konferencja "Gemini 3000"

Autor:
Monter
Opublikowano: 13 Maj 2008
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
    W ubiegły czwartek, 9 maja 2008 roku, w Centrum Kształcenia Praktycznego odbyła się ciekawa konferencja pt. „Energia odnawialna - perspektywy rozwoju i finansowania inwestycji". Jej inicjatorami było Centrum Kształcenia Praktycznego, Oddział Stowarzyszenia SIMP w Skarżysku-Kamiennej i Stowarzyszenie tu mieszkam.

    Konferencja sprawnie prowadzona przez wiceprzewodniczącego oddziału SIMP Adolfa Łyżwę, spotkała się z dużym zainteresowaniem wielu środowisk, niestety nie wszystkich, które mogły skorzystać. Tym bardziej, że dzięki uprzejmości firm Gemini 3000 i AC Prim, a także wielu utytułowanych specjalistów, konferencja była bezpłatna. Wybitni specjaliści zaprezentowali scenariusze ewolucji energii odnawialnej do roku 2050, uwarunkowania ochrony środowiska w aspekcie różnorodnych inwestycji, w tym także inwestycji w energetykę wiatrową, przedstawili nowoczesne i profesjonalne elektrownie wiatrowe oraz inne ekologiczne rozwiązania energetyczne, finansowanie inwestycji z zakresu energii odnawialnych przy wsparciu funduszy unijnych i środków preferencyjnych.
    Już w trakcie prezentowanych referatów okazało się, że nasz region ma wiele atrybutów, dzięki którym może być atrakcyjny dla tego typu inwestycji. Ponieważ konferencja była pierwszym spotkaniem ewentualnie zainteresowanych osób i instytucji, zakres poruszanych problemów był bardzo szeroki.

    W konferencji uczestniczyli między innymi: Stanisław Marek Skopowski, członek zarządu-dyrektor techniczny ZEORK Dystrybucja oraz Zbigniew Stępień kierownik wydziału techniki i rozwoju ZEORK Dystrybucja, zawodowo zainteresowani problematyką konferencji, w tym także wpisania naszego skarżyskiego ZEORK-u w nieuniknione trendy rozwojowe. Aktywnie, przez zastępcę prezydenta Zdzisława Kobierskiego, wiceprzewodniczącego Rady Miasta Mieczysława Sadzę oraz kierownika wydziału planowania, urbanistyki i ochrony środowiska Marka Chojnackiego reprezentowane było miasto Skarżysko-Kamienna oraz przez przewodniczącego Rady Gminy Pawła Wiatra gmina Skarżysko-Kościelne. Po wygłoszonych referatach wywiązała się dyskusja z dominującym udziałem wymienionych osób, nauczycieli CKP, ZSZ nr 1, członków SIMP i przedstawicieli środowiska przedsiębiorców. O temperaturze dyskusji niech świadczą rozważane koncepcje lokalizacji farm wiatrowych na polach gminy Skarżyska-Kościelnego lub na gorąco rozważana przez Zdzisława Kobierskiego i Mieczysława Sadzę wizja zagospodarowania terenów po wysypisku śmieci na taką właśnie farmę wiatrową. Zarys warunków technicznych takich inwestycji na naszym terenie kompetentnie i w sposób satysfakcjonujący omówił członek zarządu ZEORK Stanisław Skopowski. Uczestniczący w konferencji specjaliści prawa i finansowania inwestycji dyrektor firmy Gemini 3000 Radosław Świtkiewicz i wicedyrektor Edyta Janeczek na bieżąco udzielali informacji na temat konkretnych rozwiązań. Techniczne możliwości w budowaniu ekologicznych źródeł energii z uwzględnieniem generatorów wiatrowych, paneli słonecznych, itp., przedstawiał dyrektor firmy AC Prim Sławomir Sikorski. Wspierali ich w tym przedstawiciele Banku Ochrony Środowiska Ryszard Gątarczyk z Warszawy oraz Mieczysław Derczyński i Stanisław Sowier z Częstochowy, informując o możliwych rozwiązaniach finansowych dla takich inwestycji, w tym także poprzez korzystne kredytowanie przez BOŚ.
    Dyskusja była na tyle ciekawa i wielowątkowa, konferencja została oceniona przez gości na tyle pozytywnie, że zaproszeni specjaliści-prelegenci zadeklarowali gotowość udziału w kolejnej takiej konferencji, być może z mocniej zawężoną problematyką dyskusji. Prof. dr hab. Waldemar Ratajczak oraz dyrektor Gemini 3000 Radosław Świtkiewicz , doceniając wyzwania rozwojowe stojące przed młodym pokoleniem, aktywność uczestników konferencji oraz zgłoszone w jej trakcie wnioski zgodzili się na udział w zajęciach szkolnych z młodzieżą gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, na temat wyzwań cywilizacyjnych i ich rozwiązywania w zgodzie ze środowiskiem naturalnym. Biorąc pod uwagę zarówno atrakcyjność tematyki jak też na przykładzie konferencji niepowtarzalny koloryt prowadzonych przez wymienione osoby wykładów, zajęcia takie będą na pewno bardzo wartościowe dla naszej młodzieży. 
    Szkoły, nauczycieli i uczniów zainteresowanych udziałem w takich zajęciach prosimy o kontakt telefoniczny z CKP pod numerem 041 25 25 332 lub drogą e-mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Harnaś
Komentarze

0Harnaś2008-05-20 17:22#5Cytuj
0Harnaś2008-05-14 21:06#4
Faktyczne wkradł się błąd w dacie, przepraszam. Co do wypowiedzi binko, to właśnie konferencja była przede wszystkim dla zwykłych ludzi. Między innymi dlatego była w Skarżysku i była bezpłatna. Zaproszeni byli wszyscy chętni, w tym także poprzez portal skarzysko24. Na zaprezentowanych fotkach faktycznie dominują vipy. Ale to dla podkreślenia faktu, że zainteresowali się konferencją. A zainteresowanie vipów konferencją w naszym mieście nie jest łatwe. Z fotek widać, że mogło być ich więcej, ale ważne, że już tak licznie byli reprezentowani. Drzwi CKP są zawsze otwarte dla wszystkich chętnych do korzystania z organizowanych tam konferencji, seminariów i innych przedsięwzięć. Jak już jeden z userów napisał przeszkodą dla wielu mogła być pora, w której konferencja sie odbywała. Ale już wyjaśniałem powody.
Cytuj
0binko2008-05-14 16:26#3
Dla kogo to ? bo przeciez nie dla 'normalnych'* ludzi ktorzy chcieli by pogłebic swoją wiedze.....
W sali miejsca sporo ale ... tylko dla vipów ?
* tak tak :D
Cytuj
0Michał2008-05-14 13:20#2
Mała uwaga: jeśli konferencja odbyła się w ubiegły czwartek, to był 8 maja, a nie 9.
Cytuj
0israelvis2008-05-14 08:15#1
Jak widać na załączonych obrazkach na sali jest jeszcze sporo wolnego miejsca. Jak już pisałem, zorganizowanie nie tylko tej ale i jakichkolwiek innych spotkań (o ile rzeczywiście skierowane są do szerszej grupy ludzi) powinno się raczej odbywać w godzinach popołudniowych.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Blisko 28 tysięcy maseczek trafi do powiatowy…

Opublikowano: 22.10.2020 10:33

Komentarzy: 0

Nad zalew Rejów wróci zakaz używania motorówe…

Opublikowano: 21.10.2020 21:13

Komentarzy: 6

Pewne zwycięstwo Granatu z Victorią Mniów w O…

Opublikowano: 20.10.2020 21:23

Komentarzy: 0

Gmina Skarżysko Kościelne pozyskała z rezerwy…

Opublikowano: 20.10.2020 12:21

Komentarzy: 14

Promocje bankowe realnym sposobem na zysk?

Opublikowano: 20.10.2020 10:19

Komentarzy: 0

Nauka zdalna w trzech skarżyskich podstawówka…

Opublikowano: 19.10.2020 10:34

Komentarzy: 4

Golf w rowie. Finał przejażdżki po narkotykac…

Opublikowano: 19.10.2020 09:50

Komentarzy: 2

Porażka eSKi Skarżysko z Top - Spin Promnik

Opublikowano: 18.10.2020 17:54

Komentarzy: 0

Gwałtownie wzrosła liczba stwierdzonych nowyc…

Opublikowano: 18.10.2020 14:20

Komentarzy: 6

Puchar Ligi ATP dla PMP Skarżysko

Opublikowano: 18.10.2020 13:57

Komentarzy: 0

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne