22.10.2020 Ostatnia aktualizacja 08:35, 22.10.2020

Politechnika Świętokrzyska w Skarżysku

Autor:
Radar
Opublikowano: 21 Maj 2008
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Politechnika Świętokrzyska zrealizowała, w ramach mającej innowacyjny charakter współpracy z Centrum Kształcenia Praktycznego w Skarżysku-Kamiennej, bezprecedensowe przedsięwzięcie. Studenci Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska, Aleksandra Wojtasik, Dariusz Barański i Mariusz Więckowicz w ramach prac dyplomowych (inżynierskiej i magisterskiej), przy wsparciu promotora prof. dra hab. Jerzego Zbigniewa Piotrowskiego odtworzyli dokumentację techniczną budynków CKP oraz opracowali koncepcje rozbudowy i modernizacji obiektu.

19 maja 2008 roku prof. dr hab. Jerzy Piotrowski – dziś już dziekan Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska – wraz ze studentami, przekazali dyrektorowi CKP opracowaną dokumentację. W ceremonii tej uczestniczyli między innymi: wicestarosta skarżyski Leszek Lepiarz, zastępca prezydenta miasta Zdzisław Kobierski, naczelnik wydział edukacji, kultury i sportu starostwa skarżyskiego Jerzy Krawczyk, wiceprzewodniczący rady miasta Mieczysław Sadza. W przekazaniu dokumentacji uczestniczyli także uczniowie, którzy kształcą się w CKP, a dla których były to pouczające zajęcia.

Praca zespołu studentów, (z których dwójka to absolwenci III LO i ZSB) dziś szykujących się do obrony pracy magisterskiej, prowadzona pod nadzorem promotora, to unikalny przykład powiązania realizowanych prac inżynierskich z konkretnymi potrzebami środowiska. Serdeczne podziękowania dla Uczelni, prof. dra hab. Jerzego Piotrowskiego i trójki studentów, za wykonaną pracę złożył dyrektor CKP Zbigniew Sowa, wicestarosta Leszek Lepiarz i zastępca prezydenta miasta Zdzisław Kobierski.

Początek całego przedsięwzięcia miał miejsce półtora roku temu. Dyrekcja CKP potrzebowała dokumentacji technicznej, w celu aplikowania o środki finansowe na remont i modernizację budynku. Jednak środkami finansowymi na opracowanie takiej dokumentacji placówka nie dysponowała. Nie miały takich środków także władze powiatu. Poszukując rozwiązania problemu dyrektor CKP Zbigniew Sowa zwrócił się do władz Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach z propozycją wykonania takiej dokumentacji przez studentów uczelni w ramach prac dyplomowych. Propozycja została bardzo przychylnie przyjęta.

Już 13 maja 2007 roku ówczesny prodziekan Wydziału prof. dr hab. Jerzy Piotrowski wraz z trójką studentów odwiedzili CKP i podjęli się nieodpłatnego wykonania dokumentacji inwentaryzacyjnej budynku. W trakcie spotkania, w którym uczestniczyli przedstawiciele władz miasta i powiatu, uzgodnione zostały możliwości współpracy przy realizacji podobnych zadań na rzecz innych instytucji powiatowych i miejskich. Natomiast studenci pod nadzorem promotora przez rok prowadzili pomiary, badania i konsultacje oraz opracowywali dokumentację.

Po roku doświadczeń, uroczystym przekazaniu dokumentacji budynku CKP, z inicjatywy dyrektora placówki odbyło się kolejne robocze spotkanie. Uczestniczyli w nim wymienieni wyżej przedstawiciele władz. W trakcie spotkania omówione zostały propozycje dalszej współpracy, w tym potrzeby w zakresie opracowania kolejnych dokumentacji dla potrzeb miasta i powiatu. Duża przychylność i daleko idące deklaracje dziekana prof. dra hab. Jerzego Piotrowskiego sprawiają, że możliwe do uzyskania z dalszej współpracy efekty zależą głównie od włodarzy miasta i powiatu oraz dyrektorów podległych im instytucji.Harnaś

pierwsin.png

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Blisko 28 tysięcy maseczek trafi do powiatowy…

Opublikowano: 22.10.2020 10:33

Komentarzy: 0

Nad zalew Rejów wróci zakaz używania motorówe…

Opublikowano: 21.10.2020 21:13

Komentarzy: 6

Pewne zwycięstwo Granatu z Victorią Mniów w O…

Opublikowano: 20.10.2020 21:23

Komentarzy: 0

Gmina Skarżysko Kościelne pozyskała z rezerwy…

Opublikowano: 20.10.2020 12:21

Komentarzy: 14

Promocje bankowe realnym sposobem na zysk?

Opublikowano: 20.10.2020 10:19

Komentarzy: 0

Nauka zdalna w trzech skarżyskich podstawówka…

Opublikowano: 19.10.2020 10:34

Komentarzy: 4

Golf w rowie. Finał przejażdżki po narkotykac…

Opublikowano: 19.10.2020 09:50

Komentarzy: 2

Porażka eSKi Skarżysko z Top - Spin Promnik

Opublikowano: 18.10.2020 17:54

Komentarzy: 0

Gwałtownie wzrosła liczba stwierdzonych nowyc…

Opublikowano: 18.10.2020 14:20

Komentarzy: 6

Puchar Ligi ATP dla PMP Skarżysko

Opublikowano: 18.10.2020 13:57

Komentarzy: 0

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne