24.10.2020 Ostatnia aktualizacja 14:16, 24.10.2020

Uroczystość Bożego Ciała

Autor:
mwoj
Opublikowano: 22 Maj 2008
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W czwartek, w uroczystość Bożego Ciała spod Kościoła Najświętszego Serca Jezusowego wyruszyła procesja eucharystyczna i szła ulicami Skarżyska – Kamiennej, ulicą Słowackiego, Okrzei, Krasińskiego, Piłsudskiego, Niepodległości.

W procesji Bożego Ciała mieszkańcy uroczyście manifestowali swoją wiarę, co jest świadectwem spełnienia się słów Ojca Świętego sprzed 29 lat, jakie Jan Paweł II wypowiedział 2 czerwca 1979 na Placu Zwycięstwa w Warszawie: "Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!" Udział w procesji Bożego Ciała zmienia oblicze naszej Ojczyzny. Procesja zakończyła się błogosławieństwem Najświętszego Sakramentu.

Wojciech Markiewicz

pierwsin.png


Komentarze

0zetka2008-05-23 19:16#6
W poruszonym temacie napisałem wszystko co uznałem za istotne. Nie mam nic do dodania poza tym, że WOJTEK jawi mi się nieszczęśliwym kłębkiem nienawiści. Nie zmieniaj WOJTEK Kościoła bo w nim jak widać nie jesteś. Postaraj się zmienić siebie, żeby było łatwiej innym z Tobą, a i Tobie ze sobą też będzie łatwiej. Pozdrawiam Cię.
Do dyskusji z WOJTKIEM trzeba przynajmniej jednej osoby, ja nią nie jestem. Każdy swoich rozmówców dobiera jak sądzę bardzo starannie i według oczywiście subiektywnego klucza. Mam w końcu do tego prawo i ja, nieprawdaż?
Cytuj
0WOJTEK2008-05-23 18:45#5
Do podpisanego 'zetka':
Zupełnie nie rozumiem Twojego tonu podjudzania wikarego do kolejnej krucjaty
('niech Ci ręka nie drgnie kiedy zajdzie potrzeba pogonienia tego czy innego usera z tego portalu...'). Jako miłośnikowi demokracji tego rodzaju odruchy powinny być Ci obce. Mylisz się także określając tematykę moich opinii jako prywatne problemy&
W jakim świecie żyjesz człowieku skoro nie dostrzegasz problematyki, o której mówi i pisze cały postępowy świat?
Ciekawe także jest Twoje sprowadzenie problemu dzieciobójstwa w Polsce do narodowej tradycji (sic!)
Nie sądzę także aby Twoja rada emigracji z naszego kraju tylko dlatego, że procesja obraża moje uczucia etyczne i estetyczne oraz światopoglądowe była na miejscu i świadczyła o pełnym zrozumieniu tego, co piszesz, gdyż stosując dokładnie taką samą jak Twoja logikę z Polski powinni wyemigrować wszyscy, których uczucia obrażają parady równosci, pochody pierwszomajowe, i t d&. Przyznasz, że wyludniło by się nieco&
Z całym szacunkiem dla Twojego wieku, doświadczenia i sposobu myślenia zachęcam do bardziej otwartego spojrzenia (człowiek podobno może się uczyć do końca swoich dni&) i do merytorycznej dyskusji, nie tylko na zaproponowane w moich wypowiedziach tematy, których jakoś nie odważyłeś się podjąć. Podobnie jak 'rzesza' dyskutantów, których tutaj czytuję.
Polecam także lekturę tygodnika 'Fakty i Mity' jako przeciwwagę do 'wiedzy', którą sączą do 'światłych głów'toruńskie media.
&. I jeszcze jedno. Posługiwanie się paroma angielskimi słówkami w kraju, gdzie zwykle mówi się po polsku wcale nie świadczy o bogactwie językowym wypowiadającego się, a wręcz odwrotnie. Mieszanie dwóch języków świadczy o ubóstwie znajomości obydwu. Przecież słowo 'user' ma dosyć wierne polskie odpowiedniki.
Cytuj
0zetka2008-05-23 11:37#4
Wikary rób dalej swoje i niech Ci ręka nie drgnie kiedy zajdzie potrzeba pogonienia tego czy innego usera z tego portalu. Istota demokracji polega na tym, że każdy może pisać co chce (z wszystkiego tego skutkami) ale już nie każdy gdzie chce bo i inni mają prawo do swojej wolności. Choćby do wolności od tekstów nasączonych tezami pewnie o podłożu związanym z własnymi problemami autora. Globalizm, sączenie do głupich głów z wielu mediów zasad politycznej poprawności prowadzi do niebezpiecznego zacierania istoty spraw takich zasadniczych pojęć jak choćby tradycja. Komu się w Polsce nie podoba procesja może włączyć telewizor lub komputer albo iść na spacer w przeciwnym kierunku. Może też spakować walizkę i wyjechać do cywilizowanego kraju. Najlepiej na stałe. I to jest właśnie wolny wybór wynikający z demokracji. Warto z tego skorzystać.
Cytuj
0WOJTEK2008-05-23 03:47#3
Do podpisanego 'wikary':
Na samym wstępie chciałbym 'serdecznie podziękować' moderatorowi tego portalu za usunięcie z mojego komentarza rzekomo obraźliwych słów. Widać, że po konsultacji z proboszczem i w obawie o własną skórę wikary wolał nie zadzierać i nie psuć sobie dobrych stosunków z 'szefem'.
Pisząc o państwach cywilizowanych miałem na myśli kraje, gdzie instytucja kościoła jest bardzo wyraźnie i zdecydowanie oddzielona od państwa. W tym kontekście kraje wymienione przez 'wikarego' plasują się dość daleko w tyle.
Sądzę, że 'wikary' dobrze pamięta czasy, kiedy w miejscach tekstów ocenzurowanych przez władze PRL-u umieszczano napis 'OCENZUROWANO'. Dziś robicie państwo identycznie to samo zastępując 'brzydkie słowo na O' angielskim 'EDIT'. Brawo.
Przecież konstytucja gwarantuje nam między innymi wolność wyrażania poglądów także w formie pisanej&
Prośba o 'nie obrażanie innych' jest jeszcze jednym dowodem pasji manipulowania opinią publiczną prez samotne indywiduum uzurpujące sobie prawo występowania w imieniu wielu, co w przypadku 'wikarego'i ambony, z której się wypowiada nie stanowi dla mnie zaskoczenia. Krótko mówiąc : jak można 'obrażać innych', gdy ten rzekomo obraźliwy tekst ocenzuowano zanim ktokolwiek zdążył się do niego ustosunkować&.? Kłania się 'wolny i demokratyczny kraj'.
A tak przy okazji :
W związku z narastającą plagą dzieciobójstwa w Polsce, niniejszym pozwalam sobie wyrazić na tym forum swoją na ten temat opinię jako jeszcze jeden dowód na nieistnienie boga :
Tego rodzaju tragediom dzieci w rodzinach winien jest kościół, kler i rządzący, którzy wspólnie ustanowili zakaz aborcji i to ich sumienia powinny być obciążone odpowiedzialnością. Zakaz ten powoduje, że zwyrodnialcy płodzą niechciane dzieci, które później mordują, gdyż nie mogą skorzystać z legalnej aborcji, nie stać ich na nielegalną, czy też na wyjazd do innego kraju, gdzie przerywanie ciąży jest dozwolone. Tak się postępuje z niechcianymi dziećmi, które w myśl kościelnych doktryn o 'grzechu' aborcji i 'grzechu' stosowania środków antykoncepcyjnych przychodzą na świat ...
Kler grzmi z ambon potępiając aborcję i stosowanie środków antykoncepcyjnych (zgodnie ze wskazaniami JPII) strasząc niedouczonych i oszołomionych 'wiernych' czym tylko się da, aby za wszelką cenę doprowadzić do całkowitego zakazu wszystkich sposobów regulacji urodzeń. Obłudnicy w sutannach zacierają lepkie i pazerne łapy, bo i na tym zarobią inkasując za chrzty i krótko potem pochówek dziecka.
Rządzący przyklaskują kościelnym zachciankom i spełniają ich wszystkie polecenia.
Nie dziwcie się zatem, że wkrótce wzrośnie coraz bardziej ilość zamordowanych niemowląt i dzieci.
Gdy dodać do tego wymiar sprawiedliwości i kodeks karny dopuszczający za tego rodzaju zbrodnie kary minimalne powstaje obraz moralnej zgnilizny : nawiedzony, rozpity motłoch.

ps. Pytanie do wierzących : gdzie był ten Wasz 'wszechmogący i miłosierny' bóg oraz wszystkie 'anioły stróże', ktorzy nie potrafili ochronić zabijanych niewiniątek przed dorosłymi oprawcami ?
Z nadzieją, że CENZOR nie okroi ponownie mojej wypowiedzi zachęcam do myślenia i dyskusji.
Cytuj
0wikary2008-05-23 01:20#2
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, nie będę się wdawał w dyskusję na temat wiary - bo każdy ma prawo wierzyć w kogo lub co chce, lub nie wierzyć.

Mam jednak prośbę, by nie obrażać innych.

Co do jak Ty to nazywasz 'parad' - to jesteś w wielkim błędzie powołując się na przykład innych krajów europejskich. Jeśli nawet Boże Ciało nie jest tam świętem w takim wymiarze jak u nas, to są inne święta kościelne czy wywodzące się z kręgów wiary 'które paraliżują miasta' lub mające genezę w demonstracji wiary (Włochy, Hiszpania, Portugalia, Irlandia itp itd).
Cytuj
0WOJTEK2008-05-23 00:59#1
Kler i jego wyznawcy dziś zademonstrowali kolejny pokaz niszczenia przyrody przygotowując z wielkim zapałem bożocielne parady.
Setki tysięcy wyciętych brzózek i innych drzew, zniszczone, zdeptane trawniki, zaśmiecone ulice, miliony zniszczonych kwiatów [EDIT]...
Oto krajobraz katolandu.
W cywilizowanych krajach, gdzie autentycznie kościół jest bardzo zdecydowanie oddzielony od państwa tego rodzaju bałwochwalcze parady, ze śmieceniem, niszczeniem, blokowaniem ruchu ulicznego i powodowaniem ogólnego zamętu są zabronione. Polonijne mohery mogą sobie odczyniać swoje gusła wyłącznie na przykościelnych placykach, co oczywiście znoszą z wielkim bólem i wyrazem męczenników za wiarę na twarzach. Bożocielny czwartek jest normalnym dniem pracy.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Błażej Miller zapewnił zwycięstwo Granatowi w…

Opublikowano: 24.10.2020 16:16

Komentarzy: 0

Ulice Dzielna i Hubala do przebudowy

Opublikowano: 22.10.2020 14:48

Komentarzy: 6

Blisko 28 tysięcy maseczek trafi do powiatowy…

Opublikowano: 22.10.2020 10:33

Komentarzy: 1

Zakupy w czasie Black Friday - co wiedzieć?

Opublikowano: 22.10.2020 08:38

Komentarzy: 0

Nad zalew Rejów wróci zakaz używania motorówe…

Opublikowano: 21.10.2020 21:13

Komentarzy: 9

Pewne zwycięstwo Granatu z Victorią Mniów w O…

Opublikowano: 20.10.2020 21:23

Komentarzy: 0

Gmina Skarżysko Kościelne pozyskała z rezerwy…

Opublikowano: 20.10.2020 12:21

Komentarzy: 17

Promocje bankowe realnym sposobem na zysk?

Opublikowano: 20.10.2020 10:19

Komentarzy: 0

Nauka zdalna w trzech skarżyskich podstawówka…

Opublikowano: 19.10.2020 10:34

Komentarzy: 4

Golf w rowie. Finał przejażdżki po narkotykac…

Opublikowano: 19.10.2020 09:50

Komentarzy: 2

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne