05.03.2021 Ostatnia aktualizacja 13:02, 05.03.2021

Poza prawem 01.2008

Autor:
Radar
Opublikowano: 31 Sty 2008
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
SKARŻYSKO (KPP Skarżysko)

Do trzech razy sztuka

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku oszustwa 33-letnią mieszkankę Skarżyska-Kamiennej. Kobieta jest podejrzewana o notoryczne wyłudzanie kredytów z oddziałów bankowych na terenie powiatu, gdzie zamieszkuje.

Skarżyscy policjanci zatrzymali kobietę w jednej z placówek bankowych na terenie miasta. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, iż kobieta w ostatnim czasie wyłudziła w jednym z oddziałów 3 tysiące złotych. Jak stwierdziła, pieniądze potrzebne jej były na życie. Kolejną dokumentację złożyła i czekała na pieniądze, także w kwocie 3 tysięcy złotych. Za trzecim razem czekała już na nią policja. Gdy przedstawiła fałszywe zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach, została natychmiast zatrzymana. To kolejne oszustwo na jej koncie. Była już karana za podobne przestępstwa. Teraz bezrobotna kobietę będzie rozliczał ją prokurator. Grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Pechowe odwiedziny

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali poszukiwanego 19-letniego mieszkańca Skarżyska podejrzewanego o włamania, pobicia i posiadanie narkotyków.

Chłopak zabarykadował się w mieszkaniu ojca swojej konkubiny. Kobiety jednak nie zastał, a jej ojciec wypraszał go z domu. Młodzieniec był agresywny i zmusił właściciela do ucieczki z domu, w którym sam się zamknął. Dopiero interwencja policji i straży pożarnej, dzięki której właściciel dostał się do mieszkania, położyła kres awanturze. Okazało się, że intruzem jest dobrze znany skarżyskiej policji 19-latek, który poszukiwany jest przez Sąd Rejonowy w Skarżysku Kamiennej, do kilku kryminalnych spraw. Podejrzewany jest m.in. o dokonanie włamań, pobicia i posiadanie narkotyków. Wkrótce stanie przed sądem.

Pedofil zatrzymany

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 26 – letniego mieszkańca Wrocławia, który jest podejrzany o doprowadzenie 13 – letniej dziewczynki do innych czynności seksualnych. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Skarżyscy kryminalni zatrzymali go we Wrocławiu. W jego domu zabezpieczyli komputer. Z ich ustaleń wynika, że pedofil nawiązał kontakt z trzynastolatką za pomocą komunikatora internetowego w czerwcu ubiegłego roku. Nastolatka przebywała wówczas u babci w okolicach Skarżyska. Dalsze ustalenia wskazują na to, że jeszcze przed wakacjami 26 – letni wrocławianin przynajmniej raz się z nią spotkał. Wówczas w opuszczonym domu doprowadził ją do innych czynności seksualnych. Skarżyscy policjanci podejrzewają , że trzynastolatka nie jest jedyną ofiarą pedofila. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci przewidują kolejne zatrzymania. Zwyrodniałemu mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

W obronie dziecka

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 25 – letniego mieszkańca Skarżyska – Kamiennej , który jest podejrzany o zadanie ciosu nożem 36 – latkowi w czasie publicznej zabawy sylwestrowej. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do skarżyskiego szpitala.

Cała sytuacja rozegrała się w trakcie imprezy sylwestrowej w Skarżysku-Kamiennej. Pokrzywdzony mężczyzna bawił się na niej wraz z żoną i synem. Jak ustalili policjanci, w pewnym momencie zauważył on dwóch mężczyzn, którzy zaczepiali jego nieletniego syna. Zaniepokojony stanął w jego obronie. Wówczas podejrzany mężczyzna zadał ojcu cios nożem w plecy, na wysokości klatki piersiowej i uciekł. Oprawca został jednak zatrzymany przez policjantów w miejscu zamieszkania, tam też znaleźli narzędzie. Pokrzywdzony z poważnymi obrażeniami wewnętrznymi trafił do miejskiego szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Nożownik odpowie przed prokuratorem za ciężkie uszkodzenie ciała. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Szkolne wyłudzanie

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 16 – letniego ucznia jednej ze szkół gimnazjalnych w gminie Bliżyn, który poprzez groźby przynajmniej jedenastokrotnie wymusił od 14 – letniego chłopca drobne kwoty pieniężne. Przestraszony nastolatek powiadomił dyrekcję szkoły po tym, jak oprawca kazał mu włożyć głowę do muszli klozetowej.

Skarżyscy policjanci zatrzymali chłopaka w dniu 9 stycznia 2008 roku. Oprawca uciekł ze szkoły po tym, jak dowiedział się, że interesuje się nim policja. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 16 – latek (powtarzający klasę) upatrzył sobie w nowej grupie 14 – latka, którego dręczył od września ubiegłego roku. Grożąc mu pobiciem, zmuszał chłopca do przynoszenia mu drobnych sum pieniędzy. Do takich wymuszeń, w przeciągu ostatnich sześciu miesięcy, doszło jedenastokrotnie. Pokrzywdzony chłopiec utrzymywał wszystko w tajemnicy. Zareagował dopiero wówczas, gdy oprawca w szkolnej ubikacji kazał mu włożyć głowę do muszli klozetowej. Skarżyscy policjanci dzisiaj drobiazgowo odtwarzają przebieg wszystkich okoliczności, jakie towarzyszyły tym wymuszeniom. Policjanci, materiały w jego sprawie, skierują do sądu rodzinnego i nieletnich z wnioskiem o zastosowanie wobec niego surowych środków wychowawczych.

Wyłudzili od zastraszonego 14 - latka co najmniej 3 tys. złotych

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali trzech mieszkańców Suchedniowa w wieku od 15 do 17 lat, którzy min. grożąc pozbawieniem życia 14 – latkowi wyłudzili od niego co najmniej 3000 złotych. Zastraszony chłopiec przynajmniej 20 – krotnie wręczył im pieniądze , które podbierał rodzicom.

Skarżyscy policjanci zatrzymali ich w domu. Z ich ustaleń wynika, że od listopada ubiegłego roku 17 – latek wspólnie z dwoma 15 – latkami przynajmniej dwudziestokrotnie wyłudzili od zastraszonego czternastolatka pieniądze w kwocie nie mniejszej niż 3000 złotych. Oprawcy grozili mu pozbawieniem go życia, spaleniem samochodu i sklepu jego rodzicom. Chłopiec by ci dali mu spokój bez wiedzy rodziców podbierał im pieniądze. Cała sytuacja wyszła na jaw po tym jak rodzice zauważyli, że systematycznie brakuje im oszczędności. Siedemnastoletni przestępca został już tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Materiały w sprawie dwóch 15 – latków zostały przesłane do sądu rodzinnego i nieletnich z wnioskiem o zastosowanie wobec nich surowych środków wychowawczych.

Nieuczciwy wolontariusz

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 18-letniego mieszkańca Starachowic, który pomagał J. Owsiakowi zbierać pieniądze na chore dzieci, a potem je ukradł. Funkcjonariusze pomogli mu za to przenocować w policyjnej celi.

Do zdarzenia doszło późnym wieczorem. Policjanci ze Skarżyska-Kamiennej zatrzymali mężczyznę na stacji kolejowej, gdy wysiadał z pociągu. Jak wynika z ustaleń policjantów, mężczyzna w Warszawie zbierał pieniądze na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wybrał stolicę, gdyż sądził, że spotka tam wielu hojnych ludzi. Kiedy puszka wolontariusza była już pełna, schował ją do podręcznej torby i chciał wracać do domu. Jadąc w pociągu relacji Warszawa-Kielce otworzył puszkę i wyjął z niej prawie 500 zł. Zostawił w niej jednak około 100 zł, twierdząc, że chciał oddać je na potrzebujące dzieci. Nieuczciwy wolontariusz po przesłuchaniu będzie doprowadzany do prokuratury. Za kradzież grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci szukają właścicieli odnalezionych przedmiotów

Świętokrzyscy policjanci wyjaśniając okoliczności włamania do samochodu, o które podejrzewany jest 14 – letni mieszkaniec Skarżyska - Kamiennej, w piwnicy należącej do jego rodziców, znaleźli różnego rodzaju przedmioty. Prawdopodobnie pochodzą one z innych przestępstw, jakie ostatnio miały miejsce w mieście. Teraz policja szuka właścicieli odnalezionego mienia.

Policjanci w piwnicy, w miejscu ogólnodostępnym, oprócz rzeczy potrzebnych do sprzątania, natrafili na przedmioty, których zazwyczaj nie przechowuje się w takiej ilości i w takim miejscu. Między szczotkami i łopatami funkcjonariusze znaleźli, a następnie zabezpieczyli między innymi: podnośnik samochodowy, wiatrówkę, CB radia wraz z dokumentacjami i kablami zasilającymi do samochodu, radioodtwarzacze wraz z panelami, głośniki samochodowe, oryginalnie zapakowane produkty spożywcze (czekolady, batony czekoladowe i gumy do żucia) oraz obuwie sportowe. Nastolatek jest podejrzewany o to, że ma ścisły związek z odnalezionymi przez funkcjonariuszy przedmiotami. Wszystkie one najprawdopodobniej pochodzą z różnego rodzaju przestępstw. Policja zwraca się z prośbą do wszystkich osób, które na zdjęciach rozpoznają swoje rzeczy, o kontakt z Komendą Powiatową w Skarżysku – Kamiennej pod numerem telefonu 041/ 395-12-50.

Nikt nie reagował...

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali dwóch 16- letnich mieszkańców Suchedniowa, którzy w dniu 23 stycznia 2008 roku na oczach przechodniów pobili swojego młodszego kolegę.

O pobiciu 14-latka policjanci dowiedzieli się od ojca chłopaka, który z poważnymi obrażeniami trafił do Skarżyskiego szpitala. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że dwaj młodociani przestępcy, bez powodu zaatakowali chłopaka, gdy ten szedł do szkolnej świetlicy. Bulwersujące jest to, że do pobicia doszło na ulicy w pobliżu kościoła, w obecności dorosłych przechodniów i żaden z nich nie zareagował i nie udzielił pomocy dziecku. Wszyscy trzej chłopcy znali się ze szkoły, do której uczęszczali. Jeden z napastników już wcześniej kilkakrotnie zaczepiał pokrzywdzonego. Dwaj 16-latkowie byli wcześniej karani za wymuszenia rozbójnicze i pobicia. Ponownie staną przed sądem dla nieletnich.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Szpital w Skarżysku-Kamiennej otrzymał od pow…

Opublikowano: 05.03.2021 12:59

Komentarzy: 0

Nie daj się seniorze! Oszuści nie odpuszczają

Opublikowano: 05.03.2021 12:52

Komentarzy: 0

Projekt „Mikołaj Kopernik postawił na edukacj…

Opublikowano: 05.03.2021 12:02

Komentarzy: 0

Sparta Kazimierza Wielka rywalem Granatu Skar…

Opublikowano: 04.03.2021 18:54

Komentarzy: 0

Kolejne opóźnienie w realizacji "skatepa…

Opublikowano: 04.03.2021 18:20

Komentarzy: 11

Nagrody w konkursie plastycznym "Pejzaż …

Opublikowano: 04.03.2021 18:06

Komentarzy: 0

Nocny pożar przy ulicy Topolowej

Opublikowano: 04.03.2021 12:05

Komentarzy: 0

Uroczyste powołanie Zastępcy Komendanta Powia…

Opublikowano: 04.03.2021 11:39

Komentarzy: 1

Nie pomogły kryjówki w szafie i za łóżkiem. P…

Opublikowano: 04.03.2021 10:14

Komentarzy: 0

Ze Skarżyska do Łodzi pociągiem? Samorząd woj…

Opublikowano: 04.03.2021 08:00

Komentarzy: 3

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne