27.10.2020 Ostatnia aktualizacja 15:23, 27.10.2020

Poza prawem 05.2008

Autor:
Radar
Opublikowano: 02 Maj 2008
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
SKARŻYSKO (KPP Skarżysko)

Długi weekend zakończyli w areszcie

Interwencja w jednym ze skarżyskich mieszkań zakończyła się zatrzymaniem przez policjantów 23-letniej kobiety oraz 30-letniego mężczyzny. Oboje zachowywali się agresywnie w stosunku do policjantów, którzy początkowo mieli tylko nieco „uciszyć” odbywającą się tam imprezę.

W dniu 4 maja 2008 roku dyżurny skarżyskiej policji grubo po północy został poinformowany o zakłócaniu ciszy nocnej w jednym z mieszkań w centrum miasta, natychmiast wysłał tam patrol. Na miejscu okazało się, że grupa imprezujących tam osób faktycznie nie daje spać sąsiadom. Prośby policjantów o zachowanie ciszy nocnej jedynie rozjuszyły część „balangowiczów”. Zarówno kobieta jak i 30-letni mężczyzna nie chcieli dać się wylegitymować. Oboje zaczęli nie tylko używać w kierunku policjantów słów powszechnie uznawanych za obelżywe ale również próbowali kopać i bić pięściami interweniujących stróżów prawa. W związku z takim rozwojem sytuacji policjanci postanowili przewieźć na pobliski komisariat wszystkich uczestników imprezy. Jazda radiowozem wcale nie wyciszyła i nie uspokoiła pary, która przez cały czas zachowywała się bardzo agresywnie. Po dotarciu na miejsce okazało się, że oboje byli nietrzeźwi – mężczyzna miał prawie 3 a kobieta ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Oboje nie potrafili wytłumaczyć stróżom prawa swojego zachowania. Teraz czeka ich rozmowa z prokuratorem. Może im grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

"Tydzień bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej nr 3 w Suchedniowie"

W dniu 12.05.2008 w Szkole Podstawowej nr 3 w Suchedniowie w dniach 12-16. 05.2008r odbywał się tydzień bezpieczeństwa w ramach Świętokrzyskich Dni Profilaktyki.

Pierwszy dzień należał do funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej. Na wstępie podkom. Renata Spadło w ramach programu „Raz , Dwa, Trzy –bądź bezpieczny i Ty” oraz „Życie jest zbyt cenne -nie zostawiaj go na drodze” przybliżyła dzieciom podstawowe zasady ruchu drogowego, wskazała sposoby unikania zagrożeń w życiu codziennym oraz w czasie zbliżających się wakacji. W czasie spotkania przybliżono także dzieciom pracę policji. Następnie wyświetlono dzieciom film dotyczący bezpiecznego postępowania z psami, pokazano pozycję chroniące przed atakiem niebezpiecznego zwierzęcia . Po filmie na placu przed szkołą przedstawiono dzieciom pokaz tresury psów policyjnych i sprzętu policyjnego.

Nie tylko kradli, ale i niszczyli


Świętokrzyscy policjanci zatrzymali trzech nieletnich w wieku od 14 do 16 lat mieszkańców Skarżyska – Kamiennej w momencie, gdy po raz drugi w ciągu tygodnia, próbowali okraść ten sam warsztat samochodowy. Nieletni przyznali się , że oprócz tych dwóch kradzieży są również sprawcami trzech innych na terenie miasta. Policjanci odebrali im przygotowane już do wyniesienia koła samochodowe

Skarżyscy kryminalni zatrzymali ich w momencie , gdy w workach wynosili z prywatnego warsztatu koła samochodowe. Z ustaleń skarżyskich stróżów prawa wynika, że nieletni ten sam warsztat „ odwiedzili „ tydzień temu. Wówczas oprócz kradzieży kół samochodowych i elementów aluminiowych zniszczyli kilka stojących tam samochodów. Skakali po ich karoseriach powodując szkody o wartości 45 tysięcy złotych. Okazało się , że są sprawcami przynajmniej trzech innych kradzieży na terenie miasta. Policjanci materiały w ich sprawie prześlą do sądu rodzinnego i nieletnich z wnioskiem o zastosowanie wobec nich surowych środków wychowawczych.

Oszust z Poznania wpadł w Skarżysku

Skarżyscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali 30 – letniego mieszkańca Poznania, który próbował wyłudzić kredyt gotówkowy w wysokości 15 tysięcy złotych w jednym z miejscowych przedstawicielstw kredytowych.

Skarżyscy stróże prawa czekali na niego w placówce zajmującej się udzielaniem pożyczek. Gdy się pojawił i próbował podjąć gotówkę w jednym punktów obsługi klienta zamiast pieniędzy ,otrzymał policyjne „ bransolety „. Z ustaleń skarżyskich stróżów prawa wynika, że mężczyzna próbował wyłudzić kredyt gotówkowy w wysokości 15 tysięcy złotych na podstawie sfałszowanego zaświadczenia o zatrudnieniu. W firmie na którą się powoływał był zatrudniony , ale dwa lata temu. Policjanci ustalają czy mężczyzna w podobny sposób nie oszukałczy nie oszukał innych podmiotów gospodarczych . Mężczyźnie grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

"PILNUJ DRINKA"

Komenda Powiatowa Policji w Skarżysku-Kamiennej prowadzi kampanię informacyjną pod nazwą ‘Pilnuj Drinka” .

Kampania skierowana jest głównie do młodych osób uczęszczających do dyskotek, klubów muzycznych, pubów i innych lokali rozrywkowych, które mogą się stać potencjalnymi ofiarami zachowań przestępczych polegających na dodaniu do napoju substancji psychoaktywnych powodujących utratę świadomości.

W lokalach, klubach, dyskotekach, placówkach oświatowych są rozwieszane plakaty opracowane w Krajowym Biurze ds. Przeciwdziałania Narkomanii. Powyższa problematyka jest także tematem spotkań z młodzieżą i dorosłymi.

W kraju w ostatnim czasie odnotowano przypadki zgwałcenia po dosypaniu takich środków do napojów, gdzie osoby traciły przytomność i nie pamiętały co się z nimi dzieje. Odnotowano także przypadki rozbojów dokonanych na ofiarach w ten sposób,że sprawcy dosypywali ofiarom takie środki do napojów, a potem ich okradali z pieniędzy, telefonów, komórkowych, czy innych wartościowych rzeczy.

Apelujemy zatem o rozwagę i staranne dobieranie znajomych z którymi udajemy się na imprezy, a przede wszystkim nie należy zawierać przypadkowych znajomości, a jeśli takie zawieramy to zwracajmy uwagę na napoje, które spożywamy w obecności takich osób.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Drugie srebro mistrzostw Polski dla Kingi Wiś…

Opublikowano: 27.10.2020 16:18

Komentarzy: 0

II Turniej Miejskiej Ligi Piłki Siatkowej Dzi…

Opublikowano: 27.10.2020 15:28

Komentarzy: 0

Robert Dąbrowski na podium Mistrzostw Polski …

Opublikowano: 26.10.2020 21:18

Komentarzy: 0

Małżeństwo Czarneckich zwyciężyło w XVIII Mar…

Opublikowano: 26.10.2020 20:58

Komentarzy: 0

69 nowych zachorowań na COVID-19 w powiecie s…

Opublikowano: 26.10.2020 14:03

Komentarzy: 2

Coraz bliżej otwarcia michniowskiego Mauzoleu…

Opublikowano: 26.10.2020 13:16

Komentarzy: 3

W Skarżysku odbył się protest kobiet

Opublikowano: 25.10.2020 18:02

Komentarzy: 22

14 medali Skarżyskiego Klubu Sportów Walki na…

Opublikowano: 25.10.2020 11:36

Komentarzy: 0

Błażej Miller zapewnił zwycięstwo Granatowi w…

Opublikowano: 24.10.2020 16:16

Komentarzy: 0

Ulice Dzielna i Hubala do przebudowy

Opublikowano: 22.10.2020 14:48

Komentarzy: 8

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne