22.10.2020 Ostatnia aktualizacja 08:35, 22.10.2020

Realizacja projektu CKNONW

Autor:
Radar
Opublikowano: 28 Maj 2008
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W wyniku realizacji Projektu CKNONW w województwie świętokrzyskim w okresie od 23 czerwca 2007 roku do 23 kwietnia 2008 roku, przy udziale Centrum Kształcenia Praktycznego w Skarżysku-Kamiennej wyłonionych zostało po weryfikacji z 56 kandydatur, wyposażonych i uruchomionych 14 CKNONW. Głównym realizatorem Projektu w kraju jest konsorcjum CKUiP w Zielonej Górze, 4system Polska, Ecorys Polska, Fundacja Informatyków i Matematyków Niesprawnych Ruchowo.


Mapka lokalizacji CKNONW w województwie świętokrzyskim. Bieliny są już 15 ośrodkiem.

Pomimo zróżnicowanego zainteresowania w różnych regionach i powiatach udało się stworzyć i uruchomić sieć ośrodków e-learningowych rozłożonych w miarę równomiernie na terenie województwa świętokrzyskiego. Koordynatorzy regionalni dokładali starań, aby nie tylko objąć projektem możliwie równomiernie województwo, lecz przede wszystkim, aby uruchomić CKNONW w najaktywniejszych środowiskach lokalnych. Założenie to okazało się bardzo trafne. Aktywność i determinacja takich środowisk, pomimo bardzo trudnych warunków początkowych, przełożyła się na dużo lepsze efekty, niż w lokalizacjach już na wstępie prawie gotowych do uruchomienia CKNONW.

Takie gminy jak Rytwiany, Krasocin, Złota Pińczowska, Bliżyn-Sorbin, Skarżysko-Kościelne – Majków, Brody czy Nowa Słupia, zaczynały od kapitalnych remontów budynków i pomieszczeń przeznaczonych na Centra, lub wykańczania stanów surowych budynków. Przygotowały te pomieszczenia znacznym nakładem pracy i środków własnych. Pomimo przytoczonych różnic ocenić należy, że decyzje lokalizacyjne były trafne. Działalność CKNONW cieszy się dużym zainteresowaniem. Oczekiwane są ze strony beneficjentów kolejne pakiety e-learningowe i działania rozwijające ofertę edukacyjną.


 Zbiorowa fotografia uczestników szkolenia dla opiekunów CKNONW w CKP, w Skarżysku-Kamiennej.

W trakcie przygotowań do uruchomienia CKNONW w Centrum Kształcenia Praktycznego w Skarżysku-Kamiennej, ośrodku wspierającym realizacje projektu w województwie przeprowadzone zostało szkolenie dla opiekunów CKNONW. Aktywność ośrodka wspierającego i koordynatorów regionalnych była na tyle intensywna, że zainteresowanie współpracą z nimi deklarowały gminy i osoby spoza województwa świętokrzyskiego. Na przykład opiekun z gminy Orońsko z województwa mazowieckiego nawiązał bliższe kontakty i uczestniczył w szkoleniu wraz z opiekunami z województwa świętokrzyskiego.

Opiekunowie CKNONW w trakcie szkolenia.


Uroczyste otwarcie CKNONW w Sorbinie.

Projekt CKNONW stał się w wielu środowiskach elementem integracji społecznej bardzo wielu grup społecznych.
Znaczącego wsparcia koordynatorom i idei projektu udzieliło świętokrzyskie kuratorium oświaty i jego kuratorzy osobiście. Centrum Kształcenia Praktycznego w Skarżysku-Kamiennej, także dla utworzonych CKNONW pełni rolę Regionalnego Ośrodka Kształcenia Na Odległość (ROKNO) w województwie świętokrzyskim. Rolę Centralnego Ośrodka Kształcenia Na Odległość (COKNO) pełni KOWEZIU.

Zainteresowanie projektem CKNONW w gminach przejawiają proboszczowie, posłowie, radni.

Wynikiem dużego zainteresowania projektem CKNONW w wielu środowiskach są kolejne deklaracje z gmin zgłaszających gotowość aktywnego uczestniczenia w realizacji projektu na ich terenie. Koordynatorom projektu z CKP udało się pozyskać dodatkowe trzy CKNONW dla kolejnych gmin Bieliny, Chroberz i Michniów. Centra w tych gminach mają być uruchomione do lipca br. Biorąc pod uwagę potrzeby i determinację gmin w tworzeniu centrów e-learningowych, koordynatorzy czynią starania o kolejne Centra dla województwa świętokrzyskiego. Wśród kandydatów jest gmina Łączna. Jeśli uda się pozyskać dla niej takie Centrum e-learningowe, a rokowania są pozytywne, to powiat skarżyski będzie pierwszym powiatem w kraju, którego wszystkie gminy spięte będą siecią ośrodków e-learningowych


Otwarcie CKNONW w gminie Sorbin.


Otwarcie ośrodka w Majkowie, gmina Skarżysko-Kościelne.

Sukcesy zobowiązują, dlatego zakończenie realizacji projektu CKNONW powinno stać się początkiem dla kolejnych działań, które pozwolą zdyskontować sukces i wykorzystać utworzoną sieć e-learningową do modernizacji oferty edukacyjnej naszego kraju, województwa i powiatów. Dorobek powiatu skarżyskiego w tym zakresie jest podawany w kraju jako godny naśladowania. Województwo świętokrzyskie, dzięki pracy CKP i ośrodków gminnych, klasyfikowane jest w trójce najlepszych województw w kraju w budowaniu sieci e-learningowej. Nasz region jest wśród pionierów e-learningu, dysponuje ROKNO, utworzonych zostało 14 CKNONW, dalsze 3 są w trakcie tworzenia i wyposażania, czynione są zabiegi o utworzenie kolejnych kilku CKNONW w nowych lokalizacjach. Idzie nowe w oświacie.

Harnaś

pierwsin.png

Komentarze

0zetka2008-05-29 00:51#2
Panie Dyrektorze Sowa, kłaniam się Panu i Współpracownikom. Dobra, samodzielnie zorganizowana robota. Nie ma się co oglądać na boki bo pustka, a mimo odczuwalnego jak sądzę uczucia ciągnięcia za poły surduta do tyłu, proszę robić dalej swoje, bo Rada Pedagogiczna CKP ma rację póki działa w interesie lepszej przyszłości uczniów i słuchaczy.
Cytuj
0Nemo2008-05-29 00:42#1
Oj, chyba całe środowisko nauczycielskie strajkuje, nawet nie siada do komputerów, nie czyta na www.skarzysko24.pl Nowinki edukacyjne ich nie interesują.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Blisko 28 tysięcy maseczek trafi do powiatowy…

Opublikowano: 22.10.2020 10:33

Komentarzy: 0

Nad zalew Rejów wróci zakaz używania motorówe…

Opublikowano: 21.10.2020 21:13

Komentarzy: 6

Pewne zwycięstwo Granatu z Victorią Mniów w O…

Opublikowano: 20.10.2020 21:23

Komentarzy: 0

Gmina Skarżysko Kościelne pozyskała z rezerwy…

Opublikowano: 20.10.2020 12:21

Komentarzy: 14

Promocje bankowe realnym sposobem na zysk?

Opublikowano: 20.10.2020 10:19

Komentarzy: 0

Nauka zdalna w trzech skarżyskich podstawówka…

Opublikowano: 19.10.2020 10:34

Komentarzy: 4

Golf w rowie. Finał przejażdżki po narkotykac…

Opublikowano: 19.10.2020 09:50

Komentarzy: 2

Porażka eSKi Skarżysko z Top - Spin Promnik

Opublikowano: 18.10.2020 17:54

Komentarzy: 0

Gwałtownie wzrosła liczba stwierdzonych nowyc…

Opublikowano: 18.10.2020 14:20

Komentarzy: 6

Puchar Ligi ATP dla PMP Skarżysko

Opublikowano: 18.10.2020 13:57

Komentarzy: 0

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne