22.10.2020 Ostatnia aktualizacja 08:35, 22.10.2020

Podwyżka dla Starosty?

Autor:
wikary
Opublikowano: 29 Maj 2008
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Zmiana wysokości wynagrodzenia Starosty będzie przedmiotem obrad najbliższej sesji Rady Powiatu Skarżyskiego, która zaplanowana została na 5 czerwca 2008 r.

Jak dowiedział się portal skarżysko24.pl pensja Starosty w świetle projektu uchwały w sprawie ustalenia nowego wynagrodzenia Przewodniczącego Zarządu Powiatu ma składać się z wynagrodzenia zasadniczego w wysokości 5 950 złotych (do tej pory była to kwota 4 890 złotych), dodatek funkcyjny - 2 000 złotych (wcześniej 1 920 zł ), dodatek specjalny (40% sumy wynagrodzenia zasadniczego i dodatko funkcyjnego) - 3 180 złotych (wcześniej 2 724 zł) oraz dodatek za wieloletnią pracę (20% wynagrodzenia zasadniczego) - 1 190 złotych (wszystkie kwoty brutto).

W sumie po ewentualnej zmianie Starosta będzie mógł liczyć na 12 320 złotych wynagrodzenia brutto (płatne przez 13 miesięcy w roku). To duża zamiana, bo od 2006 roku Starosta zarabiał 10 512 złotych brutto - a podwyżka dla Starosty będzie kosztowała budżet powiatu 23 500 złotych rocznie.

Zapytaliśmy o uzasadnienie podwyżki Starostwo Powiatowe.

"Zmiany wynagrodzeń pracowników samorządów terytorialnych oraz pracowników jednostek organizacyjnych są wynikiem wprowadzenia w życie od 1 stycznia 2008 r. zmian w Rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie zasad wynagradzania pracowników samorządowych zatrudnionych w urzędach gmin, starostwach powiatowych i urzędach marszałkowskich. Zmiany te polegają na zwiększeniu pułapu w tabelach wynagrodzeń dla minimalnych kwot wynagrodzeń zasadniczych od 37 do 139%, a maksymalnych od 13 do 19%. Ponadto Radni Powiatu Skarżyskiego uchwalając w marcu br. budżet powiatu skarżyskiego, także zaplanowali wzrost wynagrodzeń pracowników starostwa i jednostek podległych z realizacją w maju 2008 r." - powiedziała nam Jolanta Jagiełło - Inspektor ds. promocji i kontaktów z mediami Starostwa Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej.

"Biorąc po uwagę powyższe przewodniczący Rady Ireneusz Syryjczyk wystąpił do rady z inicjatywą uchwałodawczą w sprawie ustalenia nowego wynagrodzenia Przewodniczącego Zarządu Powiatu. Należy także podkreślić, iż dotychczasowe wynagrodzenie Starosty nie uległo zmianie od 2005 roku. To znaczy, że Starosta podejmując swoje obowiązki przewodniczącego Zarządu Powiatu w 2006 r. otrzymał pensję na poziomie swojego poprzednika, w kwocie 10.512 zł brutto. Zgodnie z projektem uchwały Rady Powiatu, która będzie przedmiotem obrad najbliższej sesji 5 czerwca 2008 r. proponuje się przyznać staroście wynagrodzenie na poziomie 12.320 zł brutto" - dodała.

Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie zasad wynagradzania pracowników samorządowych zatrudnionych w urzędach gmin, starostwach powiatowych i urzędach marszałkowskich zawiera górne granice stawek wynagrodzenia m.in dla wójtów (burmistrzów, prezydentów miast), starostów i marszałków województw. Maksymalne wynagrodzenie szefów największych miast, starostów i marszałków nie może przekroczyć łącznie z wszystkimi dodatkami 12 365,22 zł.

Wynagrodzenie dla Starosty 80-tys. powiatu w świetle projektu uchwały osiągnie prawie maksymalny możliwy pułap i będzie porównywalne z wynagrodzeniem m.in Prezydenta 200-tys. Kielc - Wojciecha Lubawskiego (powiat grodzki) któremu wczoraj również zmieniono wynagrodzenie (na 12 365 zł), czy np. Prezydenta 650-tys. Wrocławia - Rafała Dutkiewicza (powiat grodzki).

KW

pierwsin.png




Komentarze

0ozog_m2008-06-05 00:10#24
na posiedzeniu komisji budżetowej: 1- przeciw, a cała reszta za.
raczej wiadomo co z tego będzie..
Cytuj
0wikary2008-06-04 23:44#23
Dwie ostatnie głośne sprawy zdominowały dyskusję, tymczasem jutro głosowanie w sprawie wynagrodzenia dla Starosty. Ciekawe co z tego będzie.
Cytuj
0Robin102008-06-02 10:18#22
Jo_anno, czy Ty w ogóle zauważasz różnicę w skali, sposobie, wizji i realizacji zadań która różni Prezydenta Wrocławia i skarżyskiego Startostę ?. Czy obaj powinni zarabiać tyle samo ?. Jeśli uważasz, że tak, to chyba nie mamy o czym dyskutować.
Również chętnie poczytam, o niebywałych osiągnięciach pana Starosty, ale potem proponuję aby Wikary wykazał choćby część tego co jest efektem pracy pana Dutkiewicza. Tu nie chodzi o dowalenie komuś, tu chodzi o zasady, oraz skuteczność, bowiem wydawane są publiczne pieniądze podatników, więc mamy prawo dociekać, czy właściwie. Chcesz nam to odebrać ?.
Cytuj
0wikary2008-06-02 01:41#21
1. Sformułowanie 'bo w sumie' użyte zostało celowo (idąc dalej > to co pisałem wcześniej o większości itp, a z powiatu opisywane są najważniesze wydarzenia).
2. A jakie ma znaczenie kto skąd pochodzi?
3. A szkoda - może rzeczywiście udzieliłabyś odpowiedzi na nurtujące innych userów pytania.
4. Tu zgoda
5. Dbamy - zawsze i wszędzie ;-) Portal ma to do siebie, że są zawsze dwie grupy użytkowników - zalogowani i niezalogowani (a tych jak na każdym portalu jest znacznie znacznie więcej)...

Reasumując - ludzie są różni, i różny mają ogląd sprawy - a każdy ma prawo prezentować swój. Ty również.
Cytuj
0Jo_anna2008-06-02 01:04#20
1.Skarżysko 24.pl - Nowoczesny Portal Miasta i Powiatu Skarżyska-Kamiennej ...... cyt.(bo w sumie portal skupia się na mieście).
2.....cyt. choć przecież tu żyje 60% ludności powiatu - spójrz skąd w większości ta ludność tak naprawdę pochodzi.
3.Miałam napisać co zrobił Starosta dla powiatu ale ugryzłam się w klawiaturę i nie napisze.
4.Proponuje aby odróżnić krytykę od krytykanctwa.
I już ostatnia uwaga jak na iluś-tysięczne miasto na tym portalu jest zalogowanych jednocześnie około 10 użytkowników, dbajcie bardziej o nas.
Cytuj
0wikary2008-06-01 23:18#19
Nie wiem do kogo odnosiło się słowo 'eksytacja', nie wnikam.

Ot bardzo sympatyczny, miły człowiek - takie wrażenie na mnie zrobił, gdy miałem okazję poznać Pana Starostę - ale, żeby tam znowu ekscytacja...

Chyba nie powinniśmy jednak schodzić z tematu... więc wracam do sedna: Jo_anna napisałaś, że powiat to nie tylko Skarżysko (choć przecież tu żyje 60% ludności powiatu). W domyśle - efekty widać poza Skarżyskiem? Przytocz je proszę - bo może rzeczywiście coś przegapiliśmy (bo w sumie portal skupia się na mieście).
Cytuj
0Jo_anna2008-06-01 20:21#18
Starosta podwyżkę ? HA HA HA Proszę o podanie jednej rzeczy: co ten pan zrobił dobrego dla Skarżyska?
Jeśli zobaczę choć jedną od was odpowiedz na moje pytanie , to starosta badzo mile mnie zaskoczy. Pozdrawiam
Napisał MarcinS, dzień 05/31/2008 o 22:34
----------------------------------------------------------------------
Przypominam MarcinS że powiat to nie tylko Skarżysko. Jak zwykle na portalu s24 ekscytacja starostą, zwykle te same osoby są 'podjarane'
Cytuj
0wikary2008-06-01 14:10#17
Dodaliśmy ankietę w tej sprawie - gdzie jasno - zero jedynkowo możecie wyrazić opinię o planach podwyżki dla Przewodniczącego Zarządu Powiatu.
Cytuj
0MarcinS2008-06-01 00:34#16
Starosta podwyżkę ? HA HA HA Proszę o podanie jednej rzeczy: co ten pan zrobił dobrego dla Skarżyska?
Jeśli zobaczę choć jedną od was odpowiedz na moje pytanie , to starosta badzo mile mnie zaskoczy. Pozdrawiam
Cytuj
0zbrykfen2008-05-31 02:02#15
Po co w ogóle starosta ??? Po to żeby łądowaćź kasę tam gdzie nie potrzeba. Na obiboki którzy nic nie robią kompletnie, tylko pchają się na te wszystkie stanowiska po to żeby własnie przytulić taką pensyjkę !!! Może nie ???
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Blisko 28 tysięcy maseczek trafi do powiatowy…

Opublikowano: 22.10.2020 10:33

Komentarzy: 0

Nad zalew Rejów wróci zakaz używania motorówe…

Opublikowano: 21.10.2020 21:13

Komentarzy: 6

Pewne zwycięstwo Granatu z Victorią Mniów w O…

Opublikowano: 20.10.2020 21:23

Komentarzy: 0

Gmina Skarżysko Kościelne pozyskała z rezerwy…

Opublikowano: 20.10.2020 12:21

Komentarzy: 14

Promocje bankowe realnym sposobem na zysk?

Opublikowano: 20.10.2020 10:19