24.10.2020 Ostatnia aktualizacja 14:16, 24.10.2020

Skwer pięknieje

Autor:
wikary
Opublikowano: 30 Maj 2008
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Skwer przed Urzędem Miasta wypięknieje - dzisiaj rozpoczęłą się realizacja drugiego etapu jego modernizacji. Zostanie tam posadzone ponad  1 300 roślin. 

- Skwer przed Urzędem Miasta wypięknieje, ale zwracamy się do mieszkańców o przypilnowanie i zadbanie o to miejsce – mówi Zdzisław Kobierski, zastępca prezydenta Skarżyska. - Nam wszystkim powinno zależeć na tym, żeby mieszkało nam się w ładniejszym otoczeniu. Patrole policji czy straży miejskiej nie uchronią tego miejsca przed wandalami. Musimy sami o to zadbać.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku wykonano pierwszy etap modernizacji skweru - usunięto stare rośliny, i ułożono kostkę brukową w alejkach.

Wykonawcą nasadzeń jest Firma Usługowa-Handlowa MAGNOLIA ze Skarżyska, która wygrała przetarg na wykonanie zagospodarowania zieleni skweru ofertą cenową  88 698,57 PLN.



Projekt:


KW

pierwsin.png


Komentarze

0D@widSz2008-06-01 01:08#8
Nom nareszcie troche roślin... bo ogólnie starsznie pusto było...
Cytuj
0zetka2008-05-31 08:36#7
Robin pisze:
:
........Niby wszystko OK... tylko jak sobie przypomnę nagonkę na pewnego pana za robienie skalniaczków...A tak poza tym, miasto nie kończy się przed UM i 'Bartkiem'

Masz trochę złe dane albo ulotna pamięć. Otóż pozwól sobie przypomnieć, że pewien pan zajął się realizowaniem własnych wizji w postaci zagracania miasta skalniaczkami (trzeba było nie mało pracy aby wstrzymać wykonawcę przed usypywaniem zaplanowanych kolejnych i zlikwidować to co było jawną zawalidrogą) i na tym z pozytywów mu ta senna kadencja zleciała. Zieleń w mieście wymaga takich samych kwalifikacji przy jej realizacji jak pieczenie chleba. Robotę tę trzeba powierzać fachowcom. Miasto ani się zaczyna ani nie kończy tu i tam ale od czegoś trzeba zacząć jeśli tak zostało zapuszczone. Przed własnym oknem lub na własnym podwórku najlepiej zieleń urządzić własnym sumptem nie oglądając się na urzędników gminy. Jest wiele takim sposobem zagospodarowanych miejsc w Sku. I zapraszam do odwiedzenia wielu miejsc innych w Sku gdzie pojawiły się na stałe kwiaty, gazony itp. Pojawili się zresztą tam i ich złodzieje, których wspólnymi siłami pewnie odwiedziemy od ich niecnych planów.
Cytuj
0Robin2008-05-31 00:17#6
Niby wszystko OK... tylko jak sobie przypomnę nagonkę na pewnego pana za robienie skalniaczków...A tak poza tym, miasto nie kończy się przed UM i 'Bartkiem'. Przybliżony koszt posadzenia jednego krzaczka: 68 zł - to chyba palmy jakieś będą ? A jedyne w mieście rondo wita wjeżdżających od strony Starachowic soczystą trawą - koszt obsiania może z 50 zł... A może to tak ma wyglądać rewitalizacja dzielnicy 'Zachodnie' ?
Cytuj
0eryk2008-05-30 23:40#5
pomysl super
oby coraz wiecej właściwie zagospodarowanych
przestrzeni w skarżysku
oby za pare lat cale miasto bylo tak zadbane
zagospodarowane i przemyślane jak ten skwerek ;-)
Cytuj
0zetka2008-05-30 21:08#4
:
Taaaaa...skwer pięknieje...ogólnie Europa Panie...tylko ulic i chodników dalej brak a za pieniędzmi wykształceni ludzie za granicę uciekają...Pozdrawiam skwer!!!

Anita, a ja jednak mocno wierzę, że jeszcze pochodzisz po tych nowych ulicach w Sku dłużej niż moje pokolenie nachodziło się i to z pieniędzmi w kieszeni, które w Polsce zarobisz. Tylko myślę, że trzeba uwolnić głowę od toksycznych myśli i podobnych ludzi i sięgać gdzie wzrok nie sięga. Pozdr
Cytuj
0anita2008-05-30 20:43#3
Taaaaa...skwer pięknieje...ogólnie Europa Panie...tylko ulic i chodników dalej brak a za pieniędzmi wykształceni ludzie za granicę uciekają...Pozdrawiam skwer!!!
Cytuj
0zetka2008-05-30 19:45#2
Posadzimy ponad 1300 sztuk krzewów w tym miejscu. Podobnie będzie z ulicą Sikorskiego i wspólnie z powiatem z ulicą Krasińskiego na całej długości. Pojawią się też w tych miejscach lampy parkowe. Warto potraktować te miejsca jak własne i dopilnować aby krzewy nie zostały zniszczone, ukradzione. Mamy bardzo złe doświadczenia z nasadzeniami kwiatów. Aż trudno o tym pisać. I nie robią tego jak pokazuje praktyka ludzi młodzi i bardzo młodzi. Raczej tacy od których z racji wieku można by oczekiwać dobrego przykładu.
Policja i SM monitorują te miejsca ale sami nie dadzą rady. Pozwólmy sobie i innym mieszkać w zadbanym, przyjaznym otoczeniu. Dołóżmy do tego i swoją cegiełkę.
BTW. Mamy wiele sygnałów, również od zarządców wspólnot, że firma która wygrała przetarg na koszenie trawy na działkach gminnych nie wywiązuje się należycie z tego zadania. Nadzór prowadzi ZZK, zbiera niezbędne dokumenty. W najbliższym czasie albo firma zwiększy swoje możliwości przerobowe i jakościowe albo zostanie skutecznie odsunięta od tej roboty. Również w przyszłości. Kolejny tydzień to pokaże.
Cytuj
0anonymous2008-05-30 15:29#1
Tylko żeby jakiś jeleń nie ukradł tych krzewów lub zniszczył.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Błażej Miller zapewnił zwycięstwo Granatowi w…

Opublikowano: 24.10.2020 16:16

Komentarzy: 0

Ulice Dzielna i Hubala do przebudowy

Opublikowano: 22.10.2020 14:48

Komentarzy: 6

Blisko 28 tysięcy maseczek trafi do powiatowy…

Opublikowano: 22.10.2020 10:33

Komentarzy: 1

Zakupy w czasie Black Friday - co wiedzieć?

Opublikowano: 22.10.2020 08:38

Komentarzy: 0

Nad zalew Rejów wróci zakaz używania motorówe…

Opublikowano: 21.10.2020 21:13

Komentarzy: 9

Pewne zwycięstwo Granatu z Victorią Mniów w O…

Opublikowano: 20.10.2020 21:23

Komentarzy: 0

Gmina Skarżysko Kościelne pozyskała z rezerwy…

Opublikowano: 20.10.2020 12:21

Komentarzy: 17

Promocje bankowe realnym sposobem na zysk?

Opublikowano: 20.10.2020 10:19