24.10.2020 Ostatnia aktualizacja 12:49, 22.10.2020

Pepper: Dni Skarżyska

Autor:
wikary
Opublikowano: 03 Cze 2008
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności


Normalnie niesamowite rzeczy dzieją się w Skarżysku. Na przykład wczoraj – okazało się, że mamy nowego Prezydenta, a jakby tego było mało – to nawet całą Radę Miasta.Powiecie niemożliwe, ale jak to mówią poza naszymi granicami- Skarżysko miastem cudów jest. No więc dzisiaj nastąpiło przekazanie władzy młodzieży. Wszystko na wysokim poziomie. Sala pełna VIPów – Panowie Prezydenci Roman Wojcieszek i Grzegorz Małkus, Przewodniczący Rady Miasta- Jan Maćkowiak, pani poseł Maria Zuba, Radni i wielu wielu innych. Nie wiem czy przypadkiem nie wynikało to z obawy o konkurencją, która niebawem stanie sie pełnoletnia. Całkiem świeży Prezydent nazywa się Albert Darowski, natomiast Przewodniczący Rady Miasta - Łukasz Pawlak.Jak się okazało świetnie sobie poradzili - nawet podjęli uchwałę, która mianuje pana Ryszarda Sobolewskiego Mecenasem Kultury Miasta Skarżyska - Kamiennej. Znaczy się zostały kontakty nawiązane. Ponieważ pan Sobolewski jest podróżnikiem, fotografikiem i kulturoznawcą, który zaprezentował zdjęcia z podróży do Meksyku.

Mało tego mieliśmy okazję bliżej poznać ten kraj- gościliśmy Pierwszą Sekretarz Ambasady Meksykańskich Stanów Zjednoczonych - panią Monicę Verlade z Jej asystentką oraz piosenkarkę - Irmę Vargas. Wszystko było bajkowe... no może poza tym pikantnym jedzeniem.


Nasi Goście przyjęci zostali niezwykle ciepło. Czekały na nich różne atrakcje, wystąpienie uczniów z Gimnazjum nr 2 i 3 oraz Zespołu Szkół Prywatnych przygotowali zabawne i niezwykle plastyczne programy artystyczne związane z Meksykiem, które wywołały salwy śmiechu i gorący aplauz. Kolejnym punktem była aukcja prac uczestniczek Sekcji Plastycznej MCK, wszystko, temperatura rosła z każdą minuta i szczerze powiedziawszy warto było walczyć o prace, który przedstawiały niezwykle wysoki poziom i zdolności artystyczne autorek.
Kilka prac pojechało do Ambasady - dzięki czemu nie zapomna o naszym mieście. Po części oficjalnie Goście zaproszeni wybrali się do RESTAURACJI „PROMIEŃ”, do której zaprosiła ich właścicielka - pani Danuta Banaczek. W urokliwym wnętrzu, przy fantastycznie zastawionym stole toczyły się luźne rozmowy. Wszystkich zaskoczył pan Roman Wojcieszek, który wzniósł toast - po meksykańsku. Powstały plany współpracy i zacieśniania kontaktów.

Później udaliśmy się na zwiedzanie Skarżyska. Oczywiście dwa sztandarowe punkty to Muzeum Orła Białego i Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej. Wszyscy byli zachwyceni i mimo ogromnego upału, z dziecięcą fantazją oglądali eksponaty Muzeum. Natomiast w Sanktuarium, był czas na chwilę zadumy i podziwiania architektury.

Niesamowitym zaskoczeniem było również, króciutkie bo króciutkie, jednak treściwe spotkanie z posłanką Marzena Okłą - Drewnowicz. Pani Marzena nie mogła być na spotkaniu w Miejskim Centrum Kultury, jednak za wszelką cenę starała się dotrzeć do Skarżyska, zanim opuszczą je nasi Goście. Okazało się, że nasza Posłanka jest członkinią Parlamentarnej Grupy Polsko-Meksykańskiej (wkrótce 80-lecie nawiązania tej współpracy).

Tymże miłym akcentem zakończył się ciężki i upalny dzień obchodów Dni Skarżyska. Zaczynam się bać, co będzie dalej.

PepperDodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Ulice Dzielna i Hubala do przebudowy

Opublikowano: 22.10.2020 14:48

Komentarzy: 6

Blisko 28 tysięcy maseczek trafi do powiatowy…

Opublikowano: 22.10.2020 10:33

Komentarzy: 1

Zakupy w czasie Black Friday - co wiedzieć?

Opublikowano: 22.10.2020 08:38

Komentarzy: 0

Nad zalew Rejów wróci zakaz używania motorówe…

Opublikowano: 21.10.2020 21:13

Komentarzy: 9

Pewne zwycięstwo Granatu z Victorią Mniów w O…

Opublikowano: 20.10.2020 21:23

Komentarzy: 0

Gmina Skarżysko Kościelne pozyskała z rezerwy…

Opublikowano: 20.10.2020 12:21

Komentarzy: 17

Promocje bankowe realnym sposobem na zysk?

Opublikowano: 20.10.2020 10:19

Komentarzy: 0

Nauka zdalna w trzech skarżyskich podstawówka…

Opublikowano: 19.10.2020 10:34

Komentarzy: 4

Golf w rowie. Finał przejażdżki po narkotykac…

Opublikowano: 19.10.2020 09:50

Komentarzy: 2

Porażka eSKi Skarżysko z Top - Spin Promnik

Opublikowano: 18.10.2020 17:54

Komentarzy: 0

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne