05.08.2020 Ostatnia aktualizacja 13:04, 05.08.2020

Nie będzie Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta

Autor:
wikary
Opublikowano: 06 Cze 2008
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
pierwsiczer.jpg


Nie będzie Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta, ani w najbliższy poniedziałek, ani we wtorek ponieważ ... wnioskodawcy nie złożyli wniosku o odwołania w formie przewidzianej przez Ustawę o samorządzie gminnym.

Jak poinformował na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej  Przewodniczący Rady Miasta Jan Maćkowiak - Zwołanie Sesji w przedmiocie odwołań na bazie dokumentów złożonych przez wnioskodawców i podjecie proponowanych uchwał o odwołaniu przewodniczącego i wiceprzewodniczących byłoby zagrożone uchyleniem przez organ nadzoru.

Celem uchronienia się o takiej sytuacji Przewodniczący poinformuje wnioskodawców o brakach formalnych w złożonych dokumentach. Przewodniczący RM poinfromował jednocześnie, że jeśli tylko wpłynie zgodny z wymogami prawa wniosek sesja zostanie zwołana niezwłocznie w ustawowym trybie.

Cytat z opinii radcy prawnego:
..Odwołanie Przewodniczącego RM wymaga złożenia stosownego wniosku co najmniej 1/4 ustawowego składu Rady Gminy (art. 19 ust.4 ustawy z dnia 8.03.1990 r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2001 nr 142 poz. 1571 z póź. zm.). Przedstawione radcy prawnemu dokumenty nie zawierają wyżej wymienionego wniosku.

W związku z powyższym z uwagi na brak wniosku o odwołanie zgodnego z cytowanymi przepisami nie mam podstaw prawnych do zwołania sesji w przedmiocie odwołania przewodniczącego i wiceprzewodniczących Rady Miasta.


KW

pierwsin.png



Komentarze

0wikary2008-06-09 16:24#13
Jak widać słuchać to nie znaczy słyszeć... szkoda duo_sie
Cytuj
0duo_sie2008-06-09 15:13#12
Z zażenowaniem i rosnącym niesmakiem wysłuchaliśmy konferencji prasowych tzw. stron a jedyną informacją,która jasno z nich biła po uszach to była informacja, iż Panoeie dobrze się znają, są dobrymi znajomymi, znajomymi,którzy dobrze sięznają i od lat się znają, oraz znają męża jednej Pani i dziwią się,że ta Pani....No coment.
Cytuj
0binko2008-06-07 13:14#11
Co to za wielkie poruszenie na stronie ? :D
'tracicie władze' ?
Cytuj
0wikary2008-06-06 18:56#10
Gdybym się kogokolwiek bał - nie byłoby sensu, by ten portal działał. Sam mam cięty język (w końcu i mojej osobie grożono przecież procesami ...).

Chodzi jednak o to by krytyka (każdy ma w końcu do tego prawo) nie przekraczała pewnej cienkiej granicy.

Co do TV Dami - nie było jej dzisiaj na konferencji prasowej. Wątpiwe by zajęli się tym.
Cytuj
0Fernando2008-06-06 18:34#9
Kupa narodu nie ma internetu i im trzeba pokazywać kto sięga po władzę i kto za tymi co sięgają stoi. Tylko nie ma co pisać o honorze uczciwości bo to dla tego towarzycha pusta gadka
Cytuj
0Cien2008-06-06 18:16#8
:
Ja bym bardzo prosił bez przekręcania nazwik i bez inwektyw. Rozumiem zdenerowanie - ale ...


Ale ja doskonale zdaję sobie sprawę iż nie wolno nikogo obrażać, gdyż grozi to aż sprawą z powództwa cywilnego, z zarzutem pomówienia lub też zniewagi publicznej...

Ale za to że napiszę sobie, dajmy na to 'że nie lubię Ciołka' - nikt mi nic nie zrobi...wam jako portalowi tym bardziej...Nieprawdaż?
Obaj nie wiemy że w skarżyskim życiu kulturalno - politycznym nie ma żadnego pana Ciołka a wiec i obrazić się go nie da w żaden sposób...tak więc i sprawy cywilnej nie będzie :-)
Także wymoderowywanie uważam tutaj za zbędne, lub też za przejaw strachu przed co to niektórymi...co najwyżej ja tutaj wyjdę tylko na prostaka :-)

Pozdrawiam
Cytuj
0marbell2008-06-06 17:38#7
Ciekawe jak zrelacjonuje to telewizja dami :-) Zamach na radnych? Chyba nie powiedzą 'obóz naszego szefa wykazał się ignorancją' :-)
Cytuj
0marcel2008-06-06 17:21#6
Wczoraj zastanawiałem się kiedy palną pierwsze głupstwo.Nie sądziłem,że tak szybko.To tylko potwierdza,że to nieudacznicy i tylko stołki im w głowie.
Cytuj
0wikary2008-06-06 17:08#5
Ja bym bardzo prosił bez przekręcania nazwik i bez inwektyw. Rozumiem zdenerowanie - ale ...
Cytuj
0Cien2008-06-06 17:02#4
Ja mam tylko takie małe pytanko: A kto tych nieudaczników ponownie wybrał do RM????

Czy część naszego społeczeństwa naprawdę nic nie widzi? Czy długo jeszcze będzie tolerowana bezmyślna miernota w postaci [...] i [...] ??? Ile jeszcze? Nawet nie potrafią poprawnego wniosku sklecić, barany jedne :-) :-) :-)

Obaj powinni być w blasku chwały wywiezieni na taczkach do granic miasta, a samorząd powinien uchwalić stosowny dekret o całkowitym zbliżaniu się do granic miasta...
Dekret powinien zostać uchwalony na podstawie działań tych że pacanków, a raczej braku tych działań...za cały ich wkład w pogłębianiu nieładu w mieście, za nieudacznictwo..i dodatkowo za spieprzenie tak błahej i prostej sprawy jak...skalniak przy SDH :-)
Pozdrawiam nasze wszystkie gwiazdy!

Z pozdrowieniami,
Mierny Ale Wierny

TOWARZYSZ!
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • B1
  • B2

Ostatnio opublikowane

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie skarżysk…

Opublikowano: 05.08.2020 15:04